Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Polscy użytkownicy maszyn KBA Rapida w Radebeul

Polscy użytkownicy maszyn KBA Rapida w Radebeul

W dniach 3–5 grudnia 2015 r. 60. polskich użytkowników maszyn KBA Rapida spotkało się na dorocznym zjeździe członków klubu VSOP (Very Smart Offset Printer) w zakładach KBA-Sheetfed Solutions w Radebeul. Oprócz fachowych prelekcji, prezentacji nowości drupowych i możliwości produkcyjnych w praktyce goście mieli okazję doznać ciekawych wrażeń kulturowych w przedświątecznej atmosferze Drezna.

Przybyłych powitał Jan Korenc, prezes zarządu KBA CEE, który wyraził swą radość z faktu rosnącego udziału maszyn serii Rapida na polskim rynku poligraficznym, przedstawiając szereg ważnych wskaźników ekonomicznych całej spółki. Następnie głos zabrał Dirk Winkler, odpowiedzialny za technologiczną stronę procesu drukowania maszyn produkowanych przez KBA. Opowiedział o wstępnych planach dotyczących przyszłorocznych targów drupa i uchylił rąbka tajemnicy na temat oczekiwanych nowych produktów w zakresie druku, uszlachetniania i obróbki wykończeniowej. Następnie Benjamin Seipt, menedżer ds. serwisu, przyjmując za punkt wyjścia wymaganą przez użytkowników najwyższą wydajność offsetowych maszyn arkuszowych zaprezentował, jakie programy kryją się pod hasłem KBA ServiceSelect.
W części pokazowej zaprezentowano maszyny z każdej grupy formatowej. Na początek Simona Jurk, odpowiedzialna za techniki procesowe i szef centrum pokazowego Wolfgang Ley zaprezentowali możliwości systemów kontrolno-pomiarowych na przykładzie maszyny KBA Rapida 145. Każdorazowo druk rozpoczynano z udziałem systemu QualiTronic ColorControl, odpowiedzialnego za regulację nafarbienia w linii, włączając odpowiednie funkcje dedykowane do różnego rodzaju produkcji. Dla pracy akcydensowej zaprezentowano zasadę działania funkcji PSO-Match (narzędzie służące do zachowania wymaganych standardów w procesie druku offsetowego – PSO). Przy drukowaniu pracy opakowaniowej włączono funkcję QualiTronic Lab (pomiar bazujący na wartościach spektralnych) oraz funkcję QualiTronic DotView (analiza i wizualizacja relatywnego pomiaru przyrostu punktów rastrowych). Przy produkcji pracy farmaceutycznej użyto systemu QualiTronic PDF, który porównywał w linii w czasie rzeczywistym wykonywaną produkcję z „nadesłanym przez klienta plikiem wzorcowym PDF”.
Następnie przy użyciu półformatowej maszyny KBA Rapida 75 dr Petra Schottke, odpowiedzialna za zarządzanie produktem, zademonstrowała uszlachetnianie wydruków lakierem UV na rozmaitych podłożach drukowych z suszeniem UV w technologii LED-UV. W dalszej części pokazów Anne-Kathrina Gerlach z działu marketingu posłużyła się maszyną KBA Rapida 105 PRO z dwiema wieżami lakierującymi i urządzeniem do foliowania na zimno do przedstawienia procesu uszlachetniania z wykorzystaniem oszczędnej technologii Websplitting (nacinanie wstęgi folii na maksymalnie pięć bobin) i systemu MultiFoilUse (drążki odwracające, przy pomocy których wstęga folii przechodzi kilkakrotnie przez szczelinę drukującą maksymalnie redukując odpad produkcyjny) oraz lakierowania lakierem UV z efektem mikrowytłoczenia. Oprócz przekazania bogatej wiedzy fachowej z zakresu najnowszych technologii druku zadbano także o kulturowy aspekt wizyty.
Podczas wieczornego zwiedzania słynnego jarmarku bożonarodzeniowego w Dreźnie i wycieczki wąskotorową kolejką parową z Radebeul do Radeburga polscy drukarze mogli w przyjaznej atmosferze nawiązać bliższe kontakty i wymienić się doświadczeniami.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.