Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Płyty Azura w drukarni Beniya Offset

Płyty Azura w drukarni Beniya Offset

Japoński oddział Agfa Graphics poinformował o zakończonym sukcesem wdrożeniu bezchemicznych płyt termoczułych Azura TS oraz stworzonej przez Agfa Graphics techniki Quick Dry Printing w drukarni Beniya Offset Co., Ltd. Wdrożenie przeprowadzono w zainstalowanych tu zwojowych maszynach offsetowych. Wkrótce Beniya Offset odnotowała znaczące oszczędności w zużyciu wody, farby i energii, wykorzystywanych w całym procesie poligraficznym.

O wprowadzeniu w firmie innowacyjnych rozwiązań Agfa Graphics mówi Toshinori Imai, prezes Beniya Offset i jednocześnie szef stowarzyszenia zwojowych drukarń offsetowych Nippon: „W ostatnim czasie podjęliśmy decyzję o przestawieniu naszych maszyn zwojowych na technikę Quick Dry Printing firmy Agfa Graphics oraz zastosowaniu w nich bezchemicznych płyt Azura TS. Natychmiast zauważyliśmy znaczącą redukcję wody i farby, wykorzystywanych w procesie drukowania. Możliwe stało się też obniżenie temperatury w module suszenia, co przyniosło z kolei oszczędności w zużyciu energii. Mieliśmy przy tym pełne wsparcie ze strony naszej załogi, która jest pod dużym wrażeniem korzyści płynących z tej implementacji”.
Tim Van den Bossche, wiceprezes Agfa Graphics ds. globalnej strategii i marketingu, dodaje: „Beniya Offset, podobnie jak wszystkie japońskie firmy bazujące na zwojowym druku offsetowym, posiada niezwykle restrykcyjne wymagania pod względem jakości. Tym większe słowa uznania należą się naszemu zespołowi technicznemu, który wyszedł im naprzeciw i z sukcesem wdrożył tu technologię bezchemicznych płyt Azura TS. Przypadek ten z pewnością zostanie dostrzeżony przez inne drukarnie zwojowe z całego świata”.
Quick Dry Printing to stworzone przez Agfa Graphics zaawansowane rozwiązanie technologiczne mające na celu zwiększenie wydajności maszyny drukującej. Specjalnie przygotowane podłoże aluminiowe (Flat Substrate), które jest wykorzystywane również przy produkcji płyt Azura TS, pozwala na wprowadzenie niestandardowych ustawień maszyny. W rezultacie uzyskuje się wyższą wydajność, stabilność i jakość drukowania, a z drugiej strony – znaczącą redukcję wody, farby i energii zużywanych podczas procesu poligraficznego. Technika ta odnosi duże sukcesy zwłaszcza wśród drukarń japońskich, gdzie dostosowano ją do lokalnych wymagań rynkowych. W ślad za wdrożeniem rozwiązania Quick Dry Printing w obszarze zwojowego druku offsetowego została ona rozpowszechniona wśród tamtejszych zakładów bazujących na maszynach arkuszowych. Jak wynika z informacji japońskiego oddziału Agfa Graphics, korzysta z niej obecnie wiele drukarń akcydensowych z tego rynku.
Podczas odbywającej się niedawno konferencji technicznej Page 2014 Toshinori Imai i Tim Van den Bossche wspólnie opowiadali uczestnikom spotkania o zaletach wynikających z wdrożenia płyt Azura TS i techniki Quick Dry Printing. Podkreślali przy tym nie tylko korzyści środowiskowe, ale też oferowane przez oba rozwiązania nowe możliwości dla całej branży poligraficznej.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.