Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Pantone i X-Rite prezentują PantoneLive w chmurze

Pantone i X-Rite prezentują PantoneLive w chmurze

Firmy X-Rite i Pantone 1 marca br. zaprezentowały PantoneLive – rozwiązanie bazujące na chmurze, które daje ciągły dostęp do informacji na temat kolorów marek. PantoneLive to pierwsza usługa pod szyldem nowo stworzonego działu Pantone Digital Business Unit, na którego czele stanęła dr Sonia Megert.

Od czekolady i szampana po wodę gazowaną i szpilki – ostatnie lata pełne był fałszerstw, podstępów i pomyłek związanych z wszędobylskimi kolorami identyfikującymi marki. Firmy Cadbury i Veuve oraz Christian Louboutin stoczyły potyczki o kolory symbolizujące ich marki. Barwa ściśle wiąże się z produktem, więc niewłaściwy kolor prowadzi do utraty zaufania konsumentów i spadku sprzedaży – w ankiecie Pantone Color Institute 42% badanych stwierdziło, że zmiany koloru ujemnie wpłynęły na sytuację marki. Szczególnie duży wpływ ma on na zaufanie do produktu w branży farmaceutycznej, gdzie najmniejsza rozbieżność każe podejrzewać fałszerstwo.

 

„Jednolite standardy barwy są bardzo istotne z punktu widzenia identyfikowania marki. W łańcuchu dostaw, na który składają się setki ogniw rozrzuconych po całym świecie, firmy walczą o kontrolę i zachowanie zgodności barw – mówi dr Megert. – PantoneLive to dynamiczny ekosystem otwarty dla wszystkich tworzących ten łańcuch i gwarantujący zgodność koloru na każdym etapie powstawania opakowania: od projektu po gotowy produkt na sklepowej półce”.

 

Standardy kolorów marki są podstawą rozwiązania PantoneLive – powstały w oparciu o konkretne atramenty nanoszone na konkretne podłoża w określonych technikach druku. To pozwala właścicielom marek przewidzieć efekty reprodukcji spotowych kolorów na tak różnych podłożach, jak brązowa tektura falista, przezroczysta folia czy biały polipropylen. Barwy marek są przechowywane w bezpiecznej bazie danych w chmurze i zapewniają właściwą komunikację o barwie między dostawcami z całego świata.

 

PantoneLive jest połączony z bazą danych setek tysięcy kolorów i ma wsparcie najnowszej technologii przeznaczonej pomiaru barwy. Cyfrowe palety barw zostały rozszerzone, by stworzyć niezależne standardy kolorów, pozwalające na właściwą reprodukcję barwy na zróżnicowanych podłożach. Technologia i informacje o barwach firmy Sun Chemical stanowią podstawę bazy PantoneLive, której technologia została zintegrowana z rozwiązaniami Esko. Choć z tych udogodnień mogą korzystać wszyscy producenci farb, to preferowanym partnerem jest Sun Chemical. Podobnie jak Esko – obie firmy ściśle współpracowały z Pantonem i X-Ritem, by opracować PantoneLive. Dodatkowo Windmöller & Hölscher, znany dostawca urzadzeń do druku flekso i rotograwiury, jest partneren technologicznym PantoneLive dla sektora opakowaniowego.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.