Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Packaging Innovations 2017 tuż-tuż...

Packaging Innovations 2017 tuż-tuż...

Puszka zupy Campbella, konturowa butelka Coca-Coli, tuba chipsów Pringles lub trójkątne pudełko czekoladek Toblerone – to opakowania, które znane są na całym świecie i z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że to właśnie one wpłynęły na świetną sprzedaż tych produktów. Dziś opakowania to olbrzymia branża i odrębna gałąź przemysłu. W samej tylko Polsce wytwórców opakowań liczy się w tysiącach. Jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzach przedstawicieli branży są 9. Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations, które odbędą się już 4–5 kwietnia w EXPO XXI Warszawa.

Innowacje, innowacje, innowacje
Nazwa targów zobowiązuje, toteż każdego roku podczas Packaging Innovations prezentowane są nowości rynkowe, innowacyjne produkty i nowoczesne rozwiązania technologiczne. Przedstawicieli branży podczas 9. edycji z pewnością zainteresuje prezentowana przez Seufert Transparente Verpackungen GmbH technologia Bio-PET – nowy materiał z surowców odnawialnych pozwalający na produkowanie transparentnych opakowań i oszczędzanie surowców przy kosztach na poziomie tradycyjnych opakowań transparentnych. Dla firm, które produkują niewielkie nakłady opakowań i etykiet, konieczne będzie odwiedzenie stoiska HKM Sp. z o.o., gdzie będzie można zobaczyć w akcji – po raz pierwszy w Polsce – niewielką ultranowoczesną hybrydę cyfrowo-fleksograficzną DC330Mini/T3. Warto również zobaczyć innowacyjne opakowania KOOPRESS Sp. z o.o. Dzięki pierwszemu na świecie zastosowaniu powłoki antyseptycznej i barierowej zabezpieczającej druk powstała nowa kategoria opakowań ABC (Antiseptic Barrier Carton), przeznaczona dla branż farmaceutycznej, spożywczej czy kosmetycznej.

Bez know-how nie ma innowacji
Organizatorzy 9. Targów Packaging Innovations przygotowali dla wszystkich uczestników aż 3 eksperckie konferencje. Bardzo ciekawie zapowiada się premierowa „Label Innovations”. Jej tematem przewodnim staną się nowe wyzwania komunikacyjne i rynkowe stawiane przed producentami opakowań. Wykłady adresowane będą do właścicieli małych i średnich firm, samodzielnie zarządzających własnymi markami, brand managerów, product managerów, pracowników działów marketingu jak i do szefów sprzedaży i zakupów.
Już po raz trzeci wydawca miesięcznika „Świat Druku” poprowadzi warsztaty „Jak opakować brandy”. Praktycy wyjaśnią, w jaki sposób opakowanie pozycjonuje na rynku produkt i markę, poruszą także zagadnienia designu świadomego oraz stosowanych w cyfrowym zadruku opakowań zabezpieczeń, które chronią produkt i tym samym wizerunek marki.
O szeroko rozumianej personalizacji druku opakowań i etykiet oraz ogromnych możliwościach nowoczesnych technologii uczestnicy porozmawiają podczas „Forum Druku Cyfrowego”.
Oprócz branżowych konferencji niewątpliwym atutem tegorocznej edycji Targów Packaging Innovations będą bezpłatne dla wszystkich uczestników seminaria workShops, gdzie praktycy i teoretycy dzielą się własnymi doświadczeniami i wiedzą. Jak projektować strukturalnie opakowania w branży FMCG dziś, jutro i w 2025 roku? Jak pozycjonować markę przez opakowanie? Czy wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań w ogóle się opłaca? Odpowiedzi na te pytania udzielą najlepsi fachowcy w branży.

Opakowanie na… każdą okazję
Dziś opakowanie to nie tylko po prostu pudełko. Dziś opakowanie to przedmiot, który jest sprofilowany pod wiele skomplikowanych i charakterystycznych branż. To także przedmiot, który ma za zadanie „sprzedać” produkt czy zabezpieczyć go w bezkolizyjnej drodze do klienta. Wychodząc naprzeciw ogromnym wymaganiom rynku organizatorzy Packaging Innovations podzielili targi na specjalistyczne strefy tematyczne. W strefie LUXPACK zwiedzający dowiedzą się wszystkiego o opakowaniach i etykietach dedykowanych dla produktów premium. LABELLING to strefa dotycząca wszystkiego co związane z etykietami i ich produkcją. Systemy drukowania bezpośrednio na opakowaniach będą przedstawione w strefie PRINTING. Strefy CO-PACKAGING, LOGISPACK i SAFETYPACK to przestrzeń, gdzie uczestnicy poznają najnowsze trendy w usługach pakowania i przepakowywania, zobaczą innowacyjne rozwiązania w temacie opakowań logistycznych, zbiorczych i palet, a także sprawdzą skuteczność opakowań bezpiecznych, chroniących przed niepowołanym otwarciem. Nowością podczas targów będzie strefa ECOPACK, gdzie zostaną przedstawione opakowania biodegradowalne, usługi recyklingu i technologie produkcji bio-opakowań.

Trampolina do sukcesu
Targi Packaging Innovations pozwalają również postawić pierwsze kroki w branży młodym projektantom. Dzięki Strefie Studenta młodzi, kreatywni ludzie z pasją tworzenia mogą podbić branżę opakowań i niejednokrotnie już podczas targów nawiązać cenne kontakty biznesowe i zdobyć pierwsze zlecenia. Wystarczy tylko zaprojektować i wykonać prototyp innowacyjnego opakowania, który może zostać wdrożony do produkcji. Udział w konkursie to nie tylko szansa na nawiązanie cennych kontaktów, ale także szansa na zagraniczną karierę. Aż 8 finalistek Strefy Studenta wzięło udział w ubiegłorocznej edycji międzynarodowego konkursu Pro Carton Young Designers Award 2016.
„Udział w Strefie Studenta to szansa na zaprezentowanie swojego projektu szerokiemu gronu odbiorców – osobom w różnym wieku, z różnych branż i dziedzin. To świetny sposób na jego weryfikację, a także sprawdzenie jak inni na niego reagują. Strefa Studenta to również możliwość bliższego poznania branży opakowań oraz nawiązania ciekawych kontaktów. Zdecydowanie polecam wszystkim studentom” – mówiła Magdalena Witkowicz, laureatka 3. i 4. edycji Strefy Studenta i Finalistka Pro Carton Young Designers Award.

Akcja rejestracja
Działa internetowa rejestracja zwiedzających na 9. Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations, jeszcze można bezpłatnie zarejestrować się on-line. Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego zwiedzający otrzymają identyfikatory uprawniające do wstępu na targi.
Powody, dla których warto pojawić się na wydarzeniu można mnożyć długo. Bez wątpienia każdy znajdzie interesujące go produkty, usługi, czy wykłady. Jak zapewniają Organizatorzy Targów – nie zabraknie nowości produktowych, wykładów oraz świeżego spojrzenia na branżę.
Adres Targów:
EXPO XXI Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/17, 01-222 Warszawa.
Godziny otwarcia Targów:
4 kwietnia 2017 r. (wtorek) – 10:00-16:30
5 kwietnia 2017 r. (środa) – 10:00-16:00
Więcej informacji na stronie organizatora.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Nowa edycja raportu drupa Global Trends, uznawanego za barometr biznesowy dla branży poligraficznej i opakowaniowej, jest już dostępna. Publikacja powstała na podstawie ankiety, którą na zlecenie targów drupa przeprowadziły wiosną 2022 r. dwie firmy (brytyjska Printfuture i szwajcarska Wissler & Partner). Wzięło w niej udział ponad 500 menedżerów reprezentujących drukarnie oraz producentów i dostawców maszyn i urządzeń z całego świata. Raport dostarcza cennych informacji na temat trendów technologicznych, rozwoju rynku, planów inwestycyjnych. Jego pełna wersja jest dostępna odpłatnie TUTAJ, natomiast w numerze 9/2022 „Świata DRUKU” znajdą Państwo przegląd najważniejszych wniosków zawartych w badaniu.

Firma Guandong Italia, dostawca specjalistycznych mediów dla branży poligrafii, poszerzył portfolio o produkt o nazwie Trio. To trójwarstwowy materiał, zaprojektowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, który – jak podkreśla producent – odznacza się z wszechstronnością zastosowań uniwersalnością zastosowań.

Organizator Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations – firma Targi w Krakowie – po prawie 15 latach zdecydował o przeniesieniu wydarzenia z Warszawy do Krakowa. Najbliższą, już 15. edycję wystawy, która przez lata dała się poznać jako niezawodne targi B2B skierowane do zakładów produkcyjnych, sieci handlowych, ale i mniejszych przedsiębiorców poszukujących nowych opakowań dla swoich produktów, zaplanowano w dn. 20–21 września 2023 r. w EXPO Kraków.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.