Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Od gospodarki o obiegu zamkniętym do cyfryzacji

Od gospodarki o obiegu zamkniętym do cyfryzacji

Fot. interpack

W dn. 4–10 maja 2023 r. w Düsseldorfie odbędą się targi interpack, poświęcone przemysłowi przetwórczemu i opakowaniowego. Po sześcioletniej przerwie w 18 halach wystawienniczych ponad 2,7 tys. wystawców z całego świata zaprezentuje rozwiązania przeznaczone dla wszystkich obszarów tego sektora gospodarki – od produktów żywnościowych i napojów, przez farmaceutyki i kosmetyki, po towary niespożywcze i przemysłowe. Jak zapowiadają organizatorzy, szczególny nacisk zostanie położony na technologie cyfrowe oraz zrównoważone produkty i procesy; nie zabraknie premier technologicznych.

W gronie wystawców będą firmy z ponad 60 krajów, ze wszystkich pięciu kontynentów. Prym będą wiedli reprezentanci Niemiec, Włoch, Chin, Turcji, Indii, Niderlandów, USA, Francji, Hiszpanii, Szwajcarii i Wlk. Brytanii. Największe powierzchnie zarezerwowali kluczowi gracze, tacy jak IMA Industria Macchine, Coesia Group, Syntegon Technology, Marchesini Group, Sollich, Duravant, Aasted ApS, Multivac, Optima Packaging group czy Ishida Europe Ltd. W sumie w targach weźmie udział ponad 2,7 tys. wystawców, z czego ponad 1 tys. stanowić będą firmy mające ofertę dla sektora opakowań – szczególnie materiały opakowaniowe, materiały eksploatacyjne i środki pomocnicze do wytwarzania opakowań.

Oprócz rozwiązań z papieru, kartonu i tektury, pojawią się nowe, zrównoważone materiały (np. biotworzywa – biodegradowalne lub pochodzenia biologicznego, takie jak te wykonane z trzciny cukrowej, liści palmowych lub kukurydzy). Opakowania z tworzyw sztucznych, które mają największy udział w rynku, nadal mają duże znaczenie, zwłaszcza dla bezpieczeństwa produktów i ich trwałości. Również w tym obszarze widoczne będzie nowe podejście do gospodarki cyrkularnej (np. folie nadające się do recyklingu, rozwiązania monomateriałowe czy wykorzystanie recyklatów lub opakowań wielokrotnego użytku). Również postępująca cyfryzacja przemysłu prowadzi do nowych rozwiązań w sektorze opakowań – przykładem mogą być cyfrowe etykiety, inteligentne opakowania i opakowania z kodami QR.

Tegoroczne targi interpack zostaną zdominowane przez cztery gorące tematy, ilustrujące trendy światowego sektora opakowaniowego: chodzi o wspomniany zrównoważony rozwój i cyfryzację, oraz transformację do Przemysłu 4.0 i bezpieczeństwo produktów – jedno z podstawowych zadań związanych z pakowaniem. Łączy się to z tematem licznych zmian i wyzwań gospodarczych i ekologiczne oraz politycznych i społecznych, które z jednej strony budzą niepokój firm, a z drugiej stanowią impuls do innowacyjności.

Aby maksymalnie wykorzystać ogromną skalę i potencjał targów interpack, organizatorzy przygotowali specjalną platformę networkingową, dzięki której wszyscy zainteresowani nawiązaniem kontaktów biznesowych mogą już teraz (a także w trakcie wydarzenia i po jego zakończeniu) skutecznie zwiększyć zasięg swojej działalności. Internetowe narzędzie do kojarzenia sugeruje użytkownikom potencjalne kontakty, które pasują do profilu ich zainteresowań.

Więcej informacji na temat targów na stronie www.interpack.com.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.