Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Nowy rozciągliwy atrament od Mimaki

Nowy rozciągliwy atrament od Mimaki

Firma Mimaki ogłosiła, że latem 2016 r. wprowadzi do sprzedaży zupełnie nowy atrament. Mimaki LUS-350 to rozciągliwy atrament przeznaczony do szerokiej gamy materiałów formowanych termicznie, szczególnie tych wymagających wyjątkowej twardości i wytrzymałości, np. części samochodowych. Atrament Mimaki LUS-350 nadaje się do drukarek Mimaki UJF-7151plus i JFX200-2513; będzie dostępny w kolorach CMYK i białym oraz w postaci unikatowego atramentu przezroczystego.

„Ten nowy atrament zmieni sposób wytwarzania materiałów formowanych próżniowo lub termicznie” – mówi Mike Horsten, dyrektor generalny ds. marketingu w krajach EMEA w Mimaki Europe. „Umożliwi on wykorzystanie zalet druku atramentowego w tym segmencie rynku, ponieważ będzie spełniać wymagania dotyczące szybkiej produkcji krótkich serii elementów formowanych z zachowaniem wyjątkowej jakości grafiki. Wcześniej trzeba było najpierw formować elementy, a następnie nanosić na nie obrazy ręcznie lub techniką sitodruku – a takie procesy są czasochłonne i kosztowne. Nowe elementy formowane termicznie będą mogły zostać zadrukowane przed formowaniem przy użyciu drukarek cyfrowych Mimaki i atramentów, które nie pękają ani w żaden inny sposób nie ulegają uszkodzeniu w procesie formowania termicznego. Atramenty zapewnią piękne wykończenie takich materiałów jak części samochodowe, makiety, formowane oznakowania, elementy kiosków i wiele innych”.
Atrament Mimaki LUS-350 rozciąga się nawet o 350% po podgrzaniu do temperatury pomiędzy 120°C a 200°C. Po ostygnięciu do temperatury pokojowej następuje przywrócenie sztywności atramentu, który mocno przylega do formowanego produktu bez pękania ani łuszczenia się. Tym samym ten unikatowy atrament zapewnia sztywność, trwałość i rozciągalność szerokiej gamy materiałów oraz bezkompromisową jakość nadruku. Obrazy są drukowane na płaskich podłożach z użyciem specjalistycznego oprogramowania graficznego, a następnie formowane do żądanego kształtu techniką formowania próżniowego, termicznego lub inną.

Pan Horsten dodaje: „Piękno tego atramentu w przypadku stosowania w procesie formowania termicznego polega na tym, że skomplikowane tekstury i wzory drobnych nadruków dekoracyjnych zostają zachowane nawet po formowaniu. Jeszcze bardziej ekscytująca jest możliwość nakładania wielu warstw atramentu w celu utworzenia wypukłych obszarów obrazu i tym samym dodatkowego ulepszenia go, bez potrzeby martwienia się o pękanie czy przyczepność”.

Jak podaje producent, również przezroczysty atrament LUS-350 firmy Mimaki umożliwia dodanie tekstury lub błyszczącego wykończenia, którego nie można uzyskać za pomocą samych kolorowych atramentów.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Guandong Italia, dostawca specjalistycznych mediów dla branży poligrafii, poszerzył portfolio o produkt o nazwie Trio. To trójwarstwowy materiał, zaprojektowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, który – jak podkreśla producent – odznacza się z wszechstronnością zastosowań uniwersalnością zastosowań.

Organizator Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations – firma Targi w Krakowie – po prawie 15 latach zdecydował o przeniesieniu wydarzenia z Warszawy do Krakowa. Najbliższą, już 15. edycję wystawy, która przez lata dała się poznać jako niezawodne targi B2B skierowane do zakładów produkcyjnych, sieci handlowych, ale i mniejszych przedsiębiorców poszukujących nowych opakowań dla swoich produktów, zaplanowano w dn. 20–21 września 2023 r. w EXPO Kraków.

Firma Miraclon została wyróżniona przez stowarzyszenie IFCA (Indian Flexible Packaging and Folding Carton Manufacturers Association) w konkursie IFCA Star Award 2022 jako jedna z najlepszych firm w kategorii Innowacyjność i rozwój druku za opracowanie technologii PureFlexo Printing. Technologia ta, dostępna w ramach pakietu Flexcel NX Print Suite do opakowań giętkich, rozwiązuje i kontroluje problem niepożądanej rozlewności farby, zapewniając szersze okno robocze, zwiększając sprawność, powtarzalność i ogólną wydajność maszyn.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.