Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Nowe rozwiązania Stora Enso na targach FachPack 2013

Nowe rozwiązania Stora Enso na targach FachPack 2013

Nadchodzące targi FachPack 2013, organizowane w Norymberdze w dniach 24-26 września, będą dla firmy Stora Enso okazją do prezentacji jej najnowszych rozwiązań i produktów z dziedziny papierów specjalnych i kartonów opakowaniowych. Z ofertą skandynawskiego koncernu będzie można zapoznać się odwiedzając stoisko 337 w pawilonie 7A.

Obecność Stora Enso na targach FachPack 2013 zaplanowano pod hasłem „Zaprojektuj na nowo materiał opakowaniowy: wyzwanie – projekt – zmiany”. Tym samym firma chce skłonić profesjonalistów odwiedzających jej stoisko do przedefiniowania swojego myślenia o konwencjonalnych formach opakowań i materiałach używanych do ich produkcji. Wystawa w Norymberdze będzie też miejscem prezentacji nowych, bazujących na surowcach odnawialnych pochodzenia drzewnego, rozwiązaniach Stora Enso w dziedzinie opakowań.
Pierwsze z nich to MediaLiner – papier pokryciowy o bardzo wysokiej białości, skierowany do producentów opakowań z tektury falistej, displejów i innych laminatów. Jak zapewnia Stora Enso, jego gładka, podwójnie powlekana powierzchnia zapewnia doskonały efekt zadruku. MediaLiner to przedstawiciel nowej generacji opakowań typu RRP (Retail Ready Packaging, dosł. opakowanie gotowe do sprzedaży), zapoczątkowujący jednocześnie nową kategorię produktów – pokryciowe papiery graficzne (Graphic Liners).
Bazujące na włóknach odnawialnych podłoża drukowe znajdują zastosowanie w wielu obszarach rynku opakowań giętkich. Do tego grona należy HybraPacks – nowość w dziedzinie nowoczesnych opakowań hybrydowych, będąca odpowiedzią Stora Enso na dyskusje, dotyczące nowych rozwiązań rynkowych. HybraPacks łączy w sobie sztywność i wytrzymałość bazowego surowca z elastycznością charakterystyczną dla opakowań typu stand-up pouch, oferujących zupełnie nowe doznania wizualne i dotykowe. HybraPacks, produkowany przez Stora Enso Specialty Papers, ma – zdaniem firmy – zainicjować dialog specjalistów na temat nowego podejścia do konwencjonalnych rozwiązań, ich modyfikacji i stworzenia na nowo różnych form opakowań.
W ofercie Stora Enso Renewable Packaging znajdują się materiały i innowacyjne rozwiązania opakowaniowe, przeznaczone do zastosowań przemysłowych oraz na rynek dóbr konsumpcyjnych. Ostatnie innowacje w zakresie produkowanych przez Stora Enso kartonów opakowaniowych koncentrują się na rozwiązaniach niskogramaturowych i zapewniających zwiększenie wydajności. Na targach FachPack 2013 firma zaprezentuje przykłady opakowań farmaceutycznych, które – dzięki wykorzystanym do ich produkcji materiałom o niższej gramaturze – zyskały na wydajności, nie tracąc przy tym swoich walorów użytkowych. Zwiedzający stoisko Stora Enso będą mogli zapoznać się również z ofertą firmy w zakresie kartonów barierowych, wykorzystujących polimery pochodzenia roślinnego, a także biodegradowalne powłoki ochronne.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Guandong Italia, dostawca specjalistycznych mediów dla branży poligrafii, poszerzył portfolio o produkt o nazwie Trio. To trójwarstwowy materiał, zaprojektowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, który – jak podkreśla producent – odznacza się z wszechstronnością zastosowań uniwersalnością zastosowań.

Organizator Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations – firma Targi w Krakowie – po prawie 15 latach zdecydował o przeniesieniu wydarzenia z Warszawy do Krakowa. Najbliższą, już 15. edycję wystawy, która przez lata dała się poznać jako niezawodne targi B2B skierowane do zakładów produkcyjnych, sieci handlowych, ale i mniejszych przedsiębiorców poszukujących nowych opakowań dla swoich produktów, zaplanowano w dn. 20–21 września 2023 r. w EXPO Kraków.

Firma Miraclon została wyróżniona przez stowarzyszenie IFCA (Indian Flexible Packaging and Folding Carton Manufacturers Association) w konkursie IFCA Star Award 2022 jako jedna z najlepszych firm w kategorii Innowacyjność i rozwój druku za opracowanie technologii PureFlexo Printing. Technologia ta, dostępna w ramach pakietu Flexcel NX Print Suite do opakowań giętkich, rozwiązuje i kontroluje problem niepożądanej rozlewności farby, zapewniając szersze okno robocze, zwiększając sprawność, powtarzalność i ogólną wydajność maszyn.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.