Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Nowe plotery tnące Mimaki po raz pierwszy w Europie

Nowe plotery tnące Mimaki po raz pierwszy w Europie

Firma Mimaki poinformowała o wprowadzeniu na rynek europejski trzech nowych przystępnych cenowo ploterów tnących. W Europie po raz pierwszy plotery z serii CG-SRIII zostaną zaprezentowane na targach Fespa 2013, które odbędą się 25-29 czerwca w Londynie. Goście odwiedzający stoisko Mimaki (J5S) będą jednymi z pierwszych, którzy zapoznają się z tymi produktami i dowiedzą się, jak mogą one wpłynąć na poprawę wydajności i zysków.

W ciągu ostatniego ćwierćwiecza Mimaki ustanowiła standardy branżowe dzięki ploterom tnącym serii CG, wprowadzonym na rynek w 1988 roku. Od tego czasu Mimaki oferuje dla przemysłu oznakowań graficznych plotery tnące o najwyższej funkcjonalności dla przedsiębiorstw każdej wielkości.
„Jesteśmy podekscytowani mogąc dostarczyć dla europejskiego rynku oznakowań kolejne rozwiązania innowacyjne w postaci nowo opracowanych ploterów tnących serii CG-SRIII – powiedział Mike Horsten, szef marketingu Mimaki EMEA. – Ich nowoczesny projekt z wieloma nowymi funkcjami otwiera szeroką gamę nowych możliwości osiągania przychodów dla producentów oznakowań, przy jednoczesnym zachowaniu przystępnych cen, co na bardzo konkurencyjnym rynku jest niezwykle istotnym czynnikiem. Jest to rezultat 25 lat doświadczeń i prac badawczo-rozwojowych, zgromadzonej przez Mimaki wiedzy o rynku i trendach, z jednoczesnym uwzględnianiem opinii klientów”.
Nowo opracowane modele serii CG-SRIII, o prędkościach od 70 do 100 cm/s, są następcami bestsellerowych ploterów tnących Mimaki CG-60SR i CG-100/130SRII. Nowe plotery, dysponujące najlepszym w tej klasie naciskiem 500 g, znacznie zwiększają zakres materiałów, które można na nich obrabiać. Podwojona prędkość cięcia po krzywej zapewnia znacznie lepszą wydajność i sprawia, że skomplikowane prace są o wiele łatwiejsze do realizacji.
Dokładność cięcia umożliwia wykrywanie znaczników w trybie ciągłym. Automatycznie i nieprzerwanie wykrywane są maksymalnie 4 znaczniki, co umożliwia precyzyjne wycinanie konturowe. Ponadto nowa funkcja kompensacji segmentowej wykrywa znaczniki pośrednie i umożliwia precyzyjne konturowe wycinanie długich formatów.
Aby jeszcze bardziej poprawić wydajność i zapewnić bezproblemową bezobsługową pracę, nowe plotery serii CG-SRIII oferują zdalny monitoring. Komunikaty o zdarzeniach, np. zakończeniu cięcia lub wystąpieniu błędu, są wysyłane drogą e-mailową, zapewniając maksymalną wydajność i skuteczność. Użytkownik jest także informowany tą drogą o dostępności aktualizacji oprogramowania dla ploterów. Najnowsza wersja firmware może być zaimplementowana szybko i łatwo, zapewniając ploterom najlepsze właściwości.
„W tym przełomowym dla Mimaki i jej klientów roku 25-lecia serii CG nie spoczywamy na laurach – dodał Horsten. – Czekamy na reakcję zwiedzających targi Fespa 2013 na te jakże ekscytujące i innowacyjne nowe produkty, nastawione na doskonały zwrot z inwestycji dzięki niezawodnej jakości i stałej wydajności, co zawsze było i jest celem rozwoju produktów Mimaki”.
Firma Mimaki będzie gospodarzem konferencji prasowej na Fespie – 25 czerwca, godz. 10:00-11:00 w sali konferencyjnej Premier Meeting Room.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.