Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Nowa linia Kolbus do produkcji opakowań dla polskiej drukarni

Nowa linia Kolbus do produkcji opakowań dla polskiej drukarni

Od lewej: Anna Moryson-Stolarczyk – prezes zarządu firmy Introzap, Dariusz Rękawek – właściciel firmy Introdruk, Kai Buntemeyer – dyrektor zarządzający, i Markus Dammann – regionalny szef sprzedaży (obaj Kolbus)

Sukcesem zakończył się debiut firmy Kolbus w zorganizowanych w maju targach Interpack w Düsseldorfie. Jej stoisko, na której prezentowana była nowa, zautomatyzowana linia do produkcji opakowań luksusowych, cieszyło się dużym zainteresowaniem zwiedzających z całego świata, a linia już na początku targów znalazła pierwszego nabywcę – polską firmę Interdruk z Garwolina.

„Byliśmy mile zaskoczeni faktem, że pierwszy na świecie egzemplarz nowej linii został zakontraktowany przez firmę z naszego kraju – mówi Jolanta Szafranek z działu marketingu firmy Introzap, wyłącznego przedstawiciela marki Kolbus w Polsce. – Echa tego wydarzenia znalazły się m.in. w wydawanej podczas imprezy gazetce targowej. Jak się okazało, była to zapowiedź kolejnych umów na dostawę nowego rozwiązania firmy Kolbus, podpisanych jeszcze podczas targów. Można więc uznać, że zakończyły się one dla naszego niemieckiego partnera handlowego dużym sukcesem”.
Debiutująca w Düsseldorfie linia produkcyjna została pokazana – jako pomysł – przed dwoma laty, podczas targów drupa 2012. Tym razem Kolbus zaprezentował jej rynkową wersję. System cechuje wysoki stopień automatyzacji, a jego grupa docelowa to producenci wysokiej klasy tekturowych opakowań typu premium. Z myślą o niej Kolbus stworzył dedykowaną maszynę do żłobkowania tektury NM 100, pracującą w zakresie kątów 90–130°, co zwiększa jej dokładność i powtarzalność. Pozostałe elementy linii to: maszyna do wklejania luster SA 260, maszyna do wkładania magnesów ME 100 i modułowe urządzenie do końcowego kompletowania pudełek SW 100. W rozbudowanej wersji system pracuje z prędkością do 65 cykli/min, znacząco przyspieszając procesy, które dotychczas w wielu przypadkach były wykonywane ręcznie.
„Technologia firmy Kolbus, bazująca na jej doświadczeniach w zakresie opraw książkowych, umożliwia produkcję sztywnych pudełek, w których tektura jest uprzednio zadrukowywana i laminowana. Mówimy w szczególności o podłożach niestandardowych, trudnych w obróbce, o grubości nawet 4 mm. Niewielu dostawców może zaoferować rynkowi tego typu rozwiązanie, cieszymy się zatem, że mamy je w naszym portfolio” – dodaje Jolanta Szafranek.
Linia zakontraktowana przez Interdruk uwzględnia jej pełną konfigurację. Umowę sfinalizowano zaledwie trzy miesiące po rozpoczęciu negocjacji handlowych. Jak zgodnie podkreślają Anna Moryson-Stolarczyk, prezes zarządu firmy Introzap, i Markus Dammann, regionalny szef sprzedaży w firmie Kolbus, właścicielom garwolińskiej firmy bardzo zależało, by stać się jej pierwszym użytkownikiem.
„Mamy nadzieję, że w ślad za tym podpiszemy umowy na dostawę nowej linii do kolejnych firm z naszego kraju. Podczas targów odwiedzili nas przede wszystkim obecni klienci, którzy byli zainteresowani jej możliwościami. Liczymy na to, że targowe prezentacje i referencje w postaci pierwszych kontraktów na dostawę linii utwierdzą ich w przekonaniu, że Kolbus – poza renomą na rynku systemów produkcji dziełowej – staje się też znaczącym graczem w obszarze zaawansowanych rozwiązań do produkcji wysokiej jakości opakowań luksusowych” – podsumowuje Jolanta Szafranek.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.