Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Nowa fabryka Walki

Nowa fabryka Walki

12 września odbyło się oficjalne otwarcie nowej, zbudowanej od podstaw fabryki firmy Walki we Wrocławiu. Jako że rynek opakowań konsumenckich oraz opakowań przemysłowych w Europie Wschodniej rośnie, Polska jest dla firmy Walki znakomitą lokalizacją do stworzenia bazy umożliwiającej jej przyszły rozwój.

Nowa fabryka we Wrocławiu ma możliwości produkcyjne na poziomie około 50 tys. ton rocznie i zatrudnia 50 osób. Początkowo fabryka zajmie się obsługą segmentów opakowań konsumenckich oraz przemysłu leśnego. „Mówimy tu o najnowocześniejszym, specjalnie zbudowanym zakładzie, w którym zastosowano najnowsze rozwiązania techniczne z zakresu automatyzacji” – powiedział Timo Finnström, wiceprezes wykonawczy odpowiedzialny za działania operacyjne.
Nowy zakład został ukończony w ciągu mniej niż siedmiu miesięcy od rozpoczęcia budowy. Główną stosowaną technologią jest ekstruzja, a pierwsze produkty komercyjne zostały dostarczone w lipcu. Doświadczenia z nowego zakładu są jak dotąd bardzo pozytywne. Dostępność surowców w pobliżu umożliwia skrócenie czasu realizacji zamówień klientów do minimum bez ryzyka pogorszenia jakości.
„Nasze główne rynki zbytu znajdują się w Europie Środkowej. Fabryka we Wrocławiu znacznie skraca czas realizacji zleceń. Klienci mogą oczekiwać dostarczenia zrealizowanych zamówień w ciągu dwóch tygodni” – powiedział Leif Frilund, prezes i dyrektor generalny.
Wrocław jest atrakcyjną lokalizacją ze względu na niedawne inwestycje w infrastrukturę drogową w regionie. Mieszczący jedną z najwyżej notowanych uczelni technicznych w Polsce Wrocław jest również idealnym miejscem do rekrutowania wysoko wykwalifikowanych pracowników. Jego centralne położenie w południowej Polsce, blisko rozwijających się rynków za granicami Niemiec, Czech i Słowacji, pozwala zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych przez firmę Walki dzięki znacznemu skróceniu odległości transportowych.
Firma Walki zainwestowała również niedawno w maszynę fleksograficzną w zakładzie w Jatnem, do produkcji opakowań ryz, głównie do pakowania ryz papieru do kopiarek w formacie A3 i A4.
„Ponieważ wymogi w zakresie jakości druku rosną, uważaliśmy, że nadszedł właściwy moment na modernizację” – powiedział Frilund.10-kolorowa maszyna jest w pełni zautomatyzowana i wykorzystuje w 100 procentach farby rozcieńczane wodą, co minimalizuje wpływ na środowisko.
Właściciele marek coraz silniej stawiają na częste kampanie adresowane do określonych segmentów klientów. Wymaga to elastyczności i krótkiego czasu realizacji zleceń. Firma Walki może teraz realizować zamówienia w ciągu tygodnia od ich złożenia. „Klienci mogą oczekiwać wyższej jakości, większej elastyczności, krótszego czasu realizacji zleceń oraz bardziej przyjaznych dla środowiska opakowań” – powiedział Frilund.
Wraz z zakładem w Kwidzynie, firma Walki posiada obecnie trzy fabryki w Polsce. „Nasza uwaga zdecydowanie skupiła się na Europie Środkowej. Polska oferuje optymalną lokalizację dzięki bliskości Czech, Słowacji, Niemiec, Ukrainy oraz krajów bałtyckich. Usytuowanie blisko rynków rosnących to również wybór proekologiczny” – skonkludował Leif Frilund.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.