Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Najnowszy MGI JETvarnish 3D na targach Print w Chicago

Najnowszy MGI JETvarnish 3D na targach Print w Chicago

Podczas wrześniowych targów Print w Chicago firma MGI Digital Graphic Technology zaprezentowała najnowszą wersję cyfrowego urządzenia do lakierowania wybiórczego UV z efektem wypukłym – JETvarnish 3D. Ten rozbudowany system lakierujący został wzbogacony o kilka nowych opcji, czyniąc to rozwiązanie najnowocześniejszym, jak zapewnia producent, na rynku w segmencie cyfrowego lakierowania UV.

Pierwszym z dodanych rozwiązań jest moduł iFOIL, umożliwiający nałożenie w linii folii na gorąco, co pozwala na uszlachetnienie prac o efekt metaliczny, dotąd nieosiągalny w ten sposób na urządzeniach cyfrowych.
Kolejnym usprawnieniem maszyny jest opcja TWIN – drugi zespół głowic lakierujących, który umożliwia nałożenie lakieru o grubości do 200 mikrometrów w jednym przejściu, rozszerzając tym samym możliwości urządzenia m.in. o segment znakowania Braille’em. JETvarnish 3D został dodatkowo wyposażony w „Double-Tank”, podwójny system podawania lakieru, umożliwiający jednoczesną pracę z zastosowaniem różnych lakierów, np. obok lakieru standardowego także lakier do druków zabezpieczeń, widzianych tylko pod światło. W urządzeniu JETvarnish 3D zastosowano ponadto podwójny system kamer pasujących – Dual-ARC, eliminujący zarówno problem niespasowanych arkuszy, typowy dla prac wydrukowanych cyfrowo, jak i przekoszeń w przypadku długich arkuszy. Dzięki zastosowaniu podwójnych kamer możliwe jest także pasowanie arkuszy SRA3+ po krótszych bokach, co zwiększa produktywność systemu o 30%.
Innowacyjność technologii oferowanej przez francuskiego producenta została ostatnio doceniona także przez Stowarzyszenie Printing Industries of America, które uhonorowało maszynę JETvarnish 3D nagrodą InterTech Technology Award 2013, uznając, że potrafi wygenerować wartość dodaną i uczynić końcowy produkt poligraficzny wyróżniającym się na rynku.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Guandong Italia, dostawca specjalistycznych mediów dla branży poligrafii, poszerzył portfolio o produkt o nazwie Trio. To trójwarstwowy materiał, zaprojektowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, który – jak podkreśla producent – odznacza się z wszechstronnością zastosowań uniwersalnością zastosowań.

Organizator Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations – firma Targi w Krakowie – po prawie 15 latach zdecydował o przeniesieniu wydarzenia z Warszawy do Krakowa. Najbliższą, już 15. edycję wystawy, która przez lata dała się poznać jako niezawodne targi B2B skierowane do zakładów produkcyjnych, sieci handlowych, ale i mniejszych przedsiębiorców poszukujących nowych opakowań dla swoich produktów, zaplanowano w dn. 20–21 września 2023 r. w EXPO Kraków.

Firma Miraclon została wyróżniona przez stowarzyszenie IFCA (Indian Flexible Packaging and Folding Carton Manufacturers Association) w konkursie IFCA Star Award 2022 jako jedna z najlepszych firm w kategorii Innowacyjność i rozwój druku za opracowanie technologii PureFlexo Printing. Technologia ta, dostępna w ramach pakietu Flexcel NX Print Suite do opakowań giętkich, rozwiązuje i kontroluje problem niepożądanej rozlewności farby, zapewniając szersze okno robocze, zwiększając sprawność, powtarzalność i ogólną wydajność maszyn.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.