Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Nadmorski Plener Czytelniczy

Nadmorski Plener Czytelniczy

Organizatorzy Warszawskich Targów Książki kontynuują letnią podróż literacką rozpoczętą w czerwcu w Miasteczku Literackim w Szczecinie. Tym razem zawitali do Gdyni. Trwające trzy dni (31.07–02.08) spotkania z 36 autorami i inne atrakcje miały miejsce tuż przy plaży na Bulwarze Nadmorskim oraz w zaciszu Muzeum Miasta Gdyni i nowego Muzeum Emigracji. Swoje nowości i bestsellery po okazyjnych cenach zaproponuje 60 wydawnictw, m.in.: Agora, Akapit Press, Bellona, Dom Wydawniczy Rebis, Dwie Siostry, Literatura, Media Rodzina, Muza, Sonia Draga, Wydawnictwo Czarna Owca, Wydawnictwo Marginesy, Wydawnictwo Nasza Księgarnia, Wydawnictwo Salezjańskie, Zakamarki, Zysk i S-ka.

Tuż po uroczystym otwarciu Pleneru w piątek 31 lipca o godz. 13 na scenie obok gdyńskiej plaży, w cieniu Kamiennej Góry odbyło się spotkanie z malarką i pisarką Hanną Bakułą. Włoskiego kolorytu i temperamentu dodał Plenerowi Maciej Brzozowski, autor książki „Włosi. Życie to teatr”. Trochę egzotyki wprowadził pasjonat kultury libańskiej Jan Subart, którego debiutancka powieść ukazała się w Libanie jako pierwsza od dziesięcioleci powieść polskojęzyczna w przekładzie arabskim. O przygodach na morzu barwnie opowiadał kapitan Krzysztof Baranowski.
Wielkie postaci polskiej historii z nieznanej powszechnie strony przedstawiła Iwona Kienzler. Sylwetkę intrygującej Zofii Tetmajer przybliżyłam Małgorzata Dzieduszycka-Ziemilska. Biografie Kornela Makuszyńskiego i Juliana Tuwima napisane specjalnie dla dzieci przedstawiła Anna Czerwińska-Rydel. Jerzy Kisielewski, syn słynnego „Kisiela” przytoczył anegdoty ze swojego rodzinnego domu. Marek Przybylik, stały gość satyryczno-publicystycznego magazynu TVN 24 „Szkło kontaktowe”, autor kroniki ostatniego dziesięciolecia Peerelu „Dzień targowy. Tak się kończył PRL” jak zwykle celnie zdiagnozował przeszłość i współczesną rzeczywistość.
W czasie Pleneru zaakcentowano też temat polsko-węgierski, który był jednym z wiodących wątków na przyszłorocznych Warszawskich Targach Książki. Publiczność mogła obejrzeć film w Muzeum Emigracji w Gdyni, wspominającego niezwykłe postaci historii polsko-węgierskiej Henryka Sławika oraz Józsefa Antalla seniora. W historię wprowadził reżyser obrazu, były Ambasador RP na Węgrzech Grzegorz Łubczyk. W świat bohaterów filmu przenieśli publiczność: Krzysztof Globisz i Olgierd Łukasiewicz.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.