Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Maszyny drukujące HP Indigo w kampanii Coca-Coli

Maszyny drukujące HP Indigo w kampanii Coca-Coli

W końcu maja firma HP poinformowała o realizacji rekordowego długoterminowego projektu druku personalizowanych etykiet za pomocą cyfrowych maszyn drukujących HP Indigo z serii WS6000. Projekt ten był związany z największą w historii personalizowaną kampanią marki Coca-Cola pod nazwą „Share a Coca-Cola” („Podziel sie Coca-Colą”), która rozpoczęła się w całej Europie 1 maja.

Celem kampanii Coca-Coli było bezpośrednie zaangażowanie klientów z 32 krajów. Tradycyjne logo firmy na butelkach napojów Coca-Cola, Coca-Cola Light i Coca-Cola Zero zostało zastąpione przez 150 najpopularniejszych w każdym kraju imion, pseudonimów i słów wyrażających uczucia. Kampania, wspierana przez zintegrowany program marketingowy łączący klientów online, umocni pozycję Coca-Coli jako innowatora w dziedzinie handlu detalicznego.
W projekcie tym połączono dwie technologie druku – tradycyjną i cyfrową HP Indigo, aby wyprodukować 800 milionów wysokiej jakości personalizowanych etykiet.
„W kampanii Share a Coca-Cola opakowania odgrywają bardzo istotną rolę. Fizyczna butelka została powiązana z kanałami komunikacyjnymi online, takimi jak media społecznościowe i treści internetowe generowane przez użytkowników – powiedziała Marit Kroon, dyrektor ds. marketingu na Europę w firmie Coca-Cola. – Dzięki zdolności do personalizacji tak wielkiej liczby etykiet z zachowaniem jakości i spójności wymaganej przez Coca-Colę, cyfrowe maszyny drukujące HP Indigo otwierają nowe perspektywy w zakresie kampanii kreatywnych”.
Projektem kierował Peter Overbeek z firmy ESHUIS wyspecjalizowanej w drukowaniu etykiet, mającej siedzibę w holenderskiej miejscowości Dalfsen. Koordynował produkcję personalizowanych etykiet na 12 cyfrowych maszynach drukarskich HP Indigo WS6000 w ośmiu drukarniach w całej Europie. Maszyny pracowały 24 godziny na dobę przez około trzy miesiące. Wydrukowały prawie 800 milionów etykiet, co jest największym jak dotąd zadaniem zrealizowanym przez urządzenia tego typu.
„Maszyny HP Indigo WS6000 pracowały bez przerwy przez kilka miesięcy. Potwierdziły swoją wyjątkową niezawodność, osiągając rekordową produktywność i wskaźnik czasu pracy bez przestojów równy 86% – powiedział Peter Overbeek, dyrektor zarządzający firmy ESHUIS. – Dysponując tak solidną europejską siecią wyspecjalizowanych partnerów serwisowych (PSP), którzy używają maszyn HP Indigo, można zaoferować właścicielom takich marek jak Coca-Cola wręcz nieograniczone możliwości”.
Najpierw wydrukowano stałą treść etykiet metodą tradycyjną na folii BOPP o grubości 38 mikronów, a następnie personalizowano te etykiety, nanosząc na nie imiona za pomocą urządzeń HP Indigo WS6000 – wszystkie zostały skonfigurowane jednakowo, co zapewniło spójność procesów produkcyjnych.
Ponadto, aby firmowy kolor Coca-Coli był zawsze identyczny, dział HP Indigo stworzył specjalny czerwony atrament Coca-Cola Red Ink, który jest standardem dla wszystkich materiałów drukowanych metodą tradycyjną i cyfrową w ramach kampanii Share a Coca-Cola. Atrament ten posłuży również jako wzorzec dla materiałów Coca-Coli w przyszłości.
Oprócz opakowań fizycznych kampania Share a Coca-Cola obejmuje portal www.shareacocacola.com, za pośrednictwem którego klienci mogą wirtualnie w niej uczestniczyć wraz z rodziną i przyjaciółmi z całego świata. Portal ten umożliwia tworzenie i personalizację wirtualnych puszek oraz wysyłanie ich znajomym z Facebooka, a także udostępnianie treści cyfrowych. Na portalu znajdują się także informacje o lokalnych imprezach organizowanych przez Coca-Colę.
„Dzięki zindywidualizowanym opakowaniom, które wyróżniają się na sklepowych półkach, firmy takie jak Coca-Cola mogą silniej związać klientów ze swoją marką” – powiedział Alon
Bar-Shany, wiceprezes i dyrektor generalny działu maszyn drukarskich Indigo w HP. „Cyfrowe maszyny drukarskie HP Indigo WS6000 sprawdziły się znakomicie w długich cyklach drukowania. Umożliwiły terminową realizację projektu na tak wielką skalę, spełniając równocześnie wysokie wymagania standardów marki Coca-Cola”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Guandong Italia, dostawca specjalistycznych mediów dla branży poligrafii, poszerzył portfolio o produkt o nazwie Trio. To trójwarstwowy materiał, zaprojektowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, który – jak podkreśla producent – odznacza się z wszechstronnością zastosowań uniwersalnością zastosowań.

Organizator Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations – firma Targi w Krakowie – po prawie 15 latach zdecydował o przeniesieniu wydarzenia z Warszawy do Krakowa. Najbliższą, już 15. edycję wystawy, która przez lata dała się poznać jako niezawodne targi B2B skierowane do zakładów produkcyjnych, sieci handlowych, ale i mniejszych przedsiębiorców poszukujących nowych opakowań dla swoich produktów, zaplanowano w dn. 20–21 września 2023 r. w EXPO Kraków.

Firma Miraclon została wyróżniona przez stowarzyszenie IFCA (Indian Flexible Packaging and Folding Carton Manufacturers Association) w konkursie IFCA Star Award 2022 jako jedna z najlepszych firm w kategorii Innowacyjność i rozwój druku za opracowanie technologii PureFlexo Printing. Technologia ta, dostępna w ramach pakietu Flexcel NX Print Suite do opakowań giętkich, rozwiązuje i kontroluje problem niepożądanej rozlewności farby, zapewniając szersze okno robocze, zwiększając sprawność, powtarzalność i ogólną wydajność maszyn.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.