Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Marcowe dni otwarte w Atrium

Marcowe dni otwarte w Atrium

Atrium Centrum Ploterowe zaprasza 9 marca br. do swojej siedziby w Opolu. Podczas pierwszych w tym roku dni otwartych zaprezentowane zostaną wielkoformatowe maszyny do ruku LRD, UV i solwentowego Artemis, ekologiczne technologie druku wielkoformatowego Mutoh oraz materiały i media produkowane i dystrybuowane przez IKONOS.

Rodzina Artemis
Podczas wydarzenia zaprezentowana zostanie nowość – szybki ploter solwentowy Artemis Vector – jego produktywność przekracza 200 m²/h. Wyposażony jest, w zależności od konfiguracji, w 4 lub 8 przemysłowych głowic Konica Minolta 1024. Za precyzyjne prowadzenie materiału odpowiada ciężki i stabilny system rolowy. Artemis Vector znajdzie zastosowanie w agencjach reklamowych oraz drukarniach wielkoformatowych, zarówno w jednorazowych produkcjach „na żądanie”, jak i wielotysięcznych nakładach.
Drugim przedstawicielem solwentowych drukarek wielkoformatowych będzie popularny w Polsce – Artemis KM 32xx, wyposażony w zależności od konfiguracji w 8 głowic Konica Minolta 1024. Jego realna prędkość zadruku sięga 160 m2/h. W konfiguracji z 8 głowicami 512i ta maszyna osiąga produktywność na poziomie 260 m2/h. Plotery serii KM mają możliwość zadruku roli o szerokości 320 cm, jak również 2 lub 3 węższych rolek równolegle. Drukują w palecie CMYK atramentami twardo- lub eko-solwentowymi (do wyboru w zależności od charakteru produkcji). Drukarki serii KM cechują się łatwą obsługa i konserwacją. W ploter wbudowana jest stacja robocza z panelem sterowania. Za obsługę odpowiada oprogramowanie PhotoPrint.
Pokazany zostanie także flatbed UV Artemis Orion. Technologia UV daje wiele możliwości. O ile w branży reklamowej jest dobrze znana, o tyle w przemyśle można ją wciąż zastosować w wielu miejscach, np. do zadruku kaloryferów, szkła, paneli, elementów maszyn. Artemis Orion to stołowy ploter o wysokiej precyzji i jakości druku na materiałach płaskich. Rozdzielczość 2880 dpi przy kropli 6, 9 lub 14 pl (w zależności od potrzeb i wymagań klienta) pozwoli na precyzyjny druk na szkle, drewnie, kamieniu, metalu, tworzywach, itd. Wysoka prędkość druku do 80 m2/h pozwoli na druk standów, reklam zewnętrznych, opakowań i szyldów w dużych nakładach. Na pokładzie drukarki może się znaleźć od 4 do 12 głowic Konica Minolta 1024i.
Artemis Orion umożliwia zadruk materiałów o ciężarze do 300 kg. Grubość nośnika może sięgać 10 cm, a jego rozmiar maksymalny w zależności od modelu 2,50 x 1,25 lub 3,05 x 2,05. Ploter można doposażać także w system rolowy. Druk na materiałach płaskich odbywa się z wykorzystaniem funkcji automatycznego pomiaru grubości medium. Ciekawą funkcją jest technologia druku przeplatająca kolejne zadrukowane pasy grafiki, co eliminuje paskowanie wydruków. W jednym przebiegu ploter może zadrukować aż 5 warstw atramentu. Ploter ten może być obsłużony przez jednego operatora dzięki kilku ułatwieniom, m.in. funkcji odwróconego podsysu o wydajności 35 kg na metr kwadratowy, automatycznemu systemowi pozycjonowania z bolcami. Każda z 8 niezależnych stref podsysu jest uruchamiana z poziomu pulpitu sterowania wyposażonego w komputer z oprogramowaniem.
Kolejnym prezentowanym ploterem LED-UV w rozmiarze 3,20 m będzie Artemis PULSAR. Jest to zastępca (a nawet następca) standardowych ploterów solwentowych. Dzięki technologii LED-UV pozwala zadrukowywać w sposób szybki i ekologiczny 3-metrowe materiały standardowe, jak banery oraz nośniki wrażliwe na temperaturę, jak membrany, soft-filmy, backlity i wiele innych.

Druk żywiczny na ploterach Mutoh ValueJet serii X
Plotery ValueJet serii X pracują w technologii żywicznej. Oznacza to, że drukują ekologicznymi, certyfikowanymi w Europie atramentami Mutoh UMS Nano-Resin. Od innych ekorozwiązań odróżnia je skład, który bazuje na żywicach. Co więcej, szeroki gamut kolorystyczny pozwala drukować „korporacyjne” kolory – pokrycie palety Pantone C wynosi aż 83% (z samego CMYK-a).
Podczas Dni Otwartych, goście będą mieli możliwość sprawdzenia, przetestowania i porównania kilku wielkoformatowych ploterów żywicznych (seria X) o szerokości 1,37 i 1,62 m. W opolskim demolabie będą drukowały następujące modele: VJ-1324X, VJ-1638X oraz VJ-1604X.
Plotery ValueJet X różnią się szerokością i produktywnością. W zależności od wymagań i potrzeb użytkownika ich prędkość maksymalna sięga od 15 do prawie 100 m2/h. Wszystkie natomiast posiadają cechę wspólną – japońskie technologie: Mutoh Intelligent Interweaving i Mutoh DropMaster.
Intelligent Interweaving, czyli tak zwany druk „falą” czy też „chmurką” pozwala wyeliminować paskowanie poprzez nakładanie rozmytego rastra. Kolejne warstwy atramentu nachodzą na siebie i się przeplatają, przez co nie występuje tzw. efekt paskowania nawet w trybach wysokiej prędkości.
Drugą technologią jest Mutoh DropMaster. Jest to opatentowana przez firmę Mutoh technologia druku, która ma na celu automatyczną kalibrację głowicy do wysokości i grubości materiału. W momencie gdy drukujemy na cienkim papierze, odległość od materiału do głowicy jest inna niż w przypadku druku na grubym banerze, czego efektem może być rozrzut kropli tuszu, a co za tym idzie – nieprecyzyjny druk. DropMaster gwarantuje, że kropla atramentu zawsze trafia w przewidziane miejsce.
Oprócz wspomnianych technologii warto wspomnieć, że w ploterach ValueJet serii X zastosowano rozwiązania takie, jak np.: stalowy pasek posuwu karetki, pozłacana płytka głowicy, rolki dociskowe na całej szerokości stołu roboczego, zmienna wielkość kropli atramentu, oprogramowanie Onyx 12, szczelny, hermetyczny i bezpieczny dla użytkownika i plotera system atramentów w workach. Plotery te pobierają także stosunkowo niewiele energii elektrycznej.

IKONOS wyłącznym dystrybutorem SIHL
Marka IKONOS została wyłącznym przedstawicielem w Polsce marki SIHL. SIHL to szwajcarska firma, która specjalizuje się w produkcji m.in. najwyższej jakości materiałów do druku wielkoformatowego. ma siedziby w Szwajcarii, Niemczech oraz centrum logistyczne w USA. Firma zatrudnia ponad 500 osób. W portfolio SIHL / IKONOS polscy odbiorcy mogą znaleźć materiały do druku reklam, materiały dla fotografów i artystów czy też materiały do dekoracji. Oprócz materiałów dekoracyjnych jedną z nowości będzie papier pozwalający za pomocą zwykłej drukarki atramentowej za kilkaset złotych, uruchomić produkcję koszulek czy t-shirtów.

Płyty aluminiowe do sublimacji
Jedną z nowości z logo IKONOS będą specjalne płyty aluminiowe do sublimacji. Grafiki przeniesione w tej technologii cechują się szerokim gamutem barw i znajdą zastosowanie w fotografii, wyposażeniu wnętrz galerii, sklepów, salonów, restauracji, hoteli, itd. Oprócz soczystych kolorów drugą ważną cechą jest trwałość grafiki i odporność na chemikalia. Płyty dostępne są w wielu gotowych rozmiarach i formatkach, również z zaokrąglonymi rogami.

Folie IKONOS
„Standardowa” rodzina certyfikowanych folii IKONOS powiększyła się o dwa nowe warianty: GRG i MRG, czyli folie z klejem usuwalnym w kolorze szarym i błyszczącym oraz matowym powleczeniem warstwy drukowalnej. Ciekawym nośnikiem będzie folia „Tytan,” czyli folia do zadań specjalnych o wzmocnionej sile kleju.
Kolejna nowość to folie IKONOS Quick-Stick. Nowe materiały z tej linii charakteryzują się specjalnym nałożeniem kleju na folię. Dzięki gęsto i regularnie ułożonym heksagonom folia jest łatwa w aplikacji i można ją bez problemowo przyklejać z miejsca na miejsce. Łatwość aplikacji będzie doceniana przez mniej doświadczonych aplikatorów i producentów oznakowań, dzięki czemu można bezpiecznie polecić ją początkującym i „zawodowcom”.
Z kolei Ikonos Smart to materiał o efektownej i charakterystycznej strukturze. Jest mocny i trwały, a zarazem bardzo estetyczny. Umożliwia druk w najwyższych rozdzielczościach i prędkościach atramentami ekologicznymi. Smart znajdzie zastosowanie w dekoratorstwie wewnętrznym.
Kolejną nowością z opolskiej fabryki IKONOS będzie nowa rodzina materiałów do zadruku atramentami wodnymi i pigmentowymi. Pierwszymi materiałami z grupy produktów „AQUA” są papier fotograficzny o gramaturze 245 g/m2 i 100-mikronowa samoprzylepna folia matowa. Premierowe materiały z tej rodziny opuściły fabrykę IKONOS kilka miesięcy temu i zyskały pozytywne opinie od użytkowników z wielu krajów.
Ikonos rozszerzył także produkcję o niedrogą folię polimerową typu Carbon 3D. Folia ta przeznaczona jest do dekoracji wewnętrznych, dekoracji sprzętów i aplikacji samochodowych. Swoje zastosowanie znajdzie także w dekorowaniu elementów wyposażenia wnętrz, sprzętów RTV i AGD. W aplikacjach samochodowych można ją stosować z zewnątrz jako alternatywę dla lakieru, w celu uatrakcyjnienia całego lub fragmentów samochodu. Ikonos Carbon to polimerowa folia PVC o trójwymiarowej strukturze imitującej karbon. Wypukła struktura jest widoczna i wyczuwalna w dotyku. Folia dostępna jest w kolorze czarnym o powłoce matowej. Folia jest odporna na działanie czynników zewnętrznych.

Podczas Dni Otwartych zaprezentowane zostaną wszystkie folie, laminaty, materiały powlekane i specjalne z opolskiej fabryki IKONOS, a także atramenty UltraVision do ploterów ekosolwentowych, sublimacyjnych, LED, UV i lateksowych różnych marek.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.