Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Label-form Ltd z Durst Tau 330 HD

Label-form Ltd z Durst Tau 330 HD

Firma Label-form Ltd z siedzibą w Maidenhead w Wielkiej Brytanii podjęła decyzję o instalacji cyfrowego urządzenia Durst Tau 330 do druku etykiet i opakowań w technologii UV inkjet, aby poszerzyć cyfrowe zdolności produkcyjne dostawcy etykiety.

Label-form chciała zwiększyć swoją cyfrową produkcję. „Wielu klientów przychodzi do nas ze względu na intensywność koloru oraz biały, jaki zwykle oferujemy, wykonany sitodrukiem – wyjaśnił Stewart Serls, dyrektor sprzedaży Label-form. – Podstawowe kolory oraz dodatkowy biały oferowane przez Durst są fantastyczne i są jednym z głównych powodów, dla których zdecydowaliśmy się na Tau 330”. Debbie Mellett, dyrektor zarządzający Label-form, dodał: „Inną bardzo ważną zaletą dla nas jest możliwość stosowania specjalnych tuszów niskomigracyjnych Tau dla podstawowych opakowań żywności. Oczywiście oznacza to ogromną szansę dla nas, umożliwia nam bowiem poszerzenie oferty dla segmentu opakowań w Wielkiej Brytanii”.
Debbie Mellett podkreślił, że wybór Durst jako partnera biznesowego i Tau 330 jako preferowanego nowego rozwiązania cyfrowego nie był decyzją podjętą z dnia na dzień. „Przyjrzeliśmy się kilku dość konkurencyjnym urządzeniom cyfrowym inkjet. Ostatecznie jako całość najlepsza okazała się maszyna Durst, ponieważ może realizować nasze potrzeby biznesowe. Optowaliśmy za trybem wysokiej rozdzielczości, który daje lepszą jakość koloru, i za możliwościami druku na szerokiej gamie podłoży, z prędkością do 48 m/min, wydajność idealna dla małych i średnich serii etykiet. Jakość, elastyczność i bardzo szybka dostawa mają kluczowe znaczenie dla naszej organizacji”.
Label-form ma szeroką bazę klientów z różnymi wymaganiami dotyczącymi etykiet i nakładu. Nic dziwnego, możliwość drukowania zmiennych danych ma kluczowe znaczenie dla Label-form. Stewart Serls: „Dodatkowa funkcja druku zmiennych danych również była czynnikiem, który wpłynął na decyzję odnośnie do zakupu Durst Tau. Jesteśmy obecnie jedynym producentem etykiet w Wielkiej Brytanii z taką konfiguracją Tau 330, więc daje nam to znaczną przewagę konkurencyjną. Istnieje rosnące zapotrzebowanie na małe i średnie serie z zachowaniem najwyższej jakości druku z dodatkową wartością, taką jak zmienne informacje”.
Label-form jest w stanie dostarczyć różnorodne rozwiązania, ponieważ używa różnych urządzeń produkcyjnych. Według kierownictwa Label-form nowe urządzenie Durst Tau 330 pasuje do posiadanego przez firmę parku technologicznego i może produkować etykiety wysokiej jakości niskim kosztem. Jak zapewnia producent, proces przygotowania do druku jest bardziej opłacalny niż konwencjonalnymi metodami, a krótki czas przygotowania plików wpływa na optymalną elastyczność szybkiego druku w małych i średnich seriach.
Steve Oliver, dyrektor operacyjny Label-form, następująco podsumował decyzję zarządu odnośnie do wyboru Durst Tau 330: „Wraz ze szkoleniem i wsparciem z firmy Durst, wysoką jakością tuszów niskomigracyjnych i szeroką gamą zmiennych danych, Durst Tau 330 pojawił się w idealnym momencie, gdy potrzebowaliśmy cyfrowej maszyny do druku etykiet, która umożliwiłaby nam zaoferowanie znacznie większej elastyczności i komplementarności proponowanych wydruków”.
Jak zapewnia producent, Tau 330 na nowo definiuje standardy cyfrowego druku UV inkjet etykiet i opakowań. Wyposażony jest w Xaar 1002, jednoprzebiegowe głowice drukujące z maksymalną szerokością druku 330 mm, o maksymalnej prędkości druku 48 m bieżącego na minutę. Pozwala na zdolność produkcyjną do 950 mkw/h. Standardowa konfiguracja tuszów CMYK może być rozbudowana o biały i dwa dodatkowe kolory procesowe, takie jak pomarańczowy i fioletowy, które są niezbędne do drukowania etykiet w przestrzeni kolorów Pantone. Począwszy od wersji standardowej, Tau 330 wyposażony jest w kompleksowe oprogramowanie RIP ze zintegrowanymi opcjami zarządzania podłożem i kolorami.
Według producenta w nowym trybie drukowania wysokiej rozdzielczości Tau 330 osiąga rozdzielczość 720 × 1260 dpi, co znacznie poprawia jakość druku i generuje bardzo wyraźne teksty oraz skomplikowane szczegóły na wszystkich grafikach i obrazach. W celu zapewnienia najwyższej wydajności z całkowicie cyfrowym wykończeniem przepływu pracy wersja Tau 330 LFS ma cyfrowy system wykańczania laserowego w linii, wyprodukowany przez Spartanics. Zintegrowany potężny laser 1000 Watt umożliwia w pełni automatyczną zmianę prac, co zapewnia kontynuację produkcji bez przerw.
Inną cechą Tau 330 jest jego kompatybilność z nowymi tuszami niskomigracyjnymi od Sunjet dla podstawowych opakowań żywności. Tusze te spełniają wszystkie restrykcyjne wymagania Europejskiego Stowarzyszenia EUPIA, Ordynacji Szwajcarskiej oraz Specyfikacji Nestle Packaging. Kompatybilność poszerza zakres zastosowań produkcyjnych Tau 330, obejmujących teraz folie aluminiowe, blistry, wieczka na jogurty i wiele innych. Dodatkowo zintegrowany system gazu obojętnego zmniejsza typowe zapachy tuszu UV inkjet, aby sprostać wymaganiom przemysłu farmaceutycznego, spożywczego i kosmetycznego dotyczącym niskiego zapachu wydruku.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.