Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / LYNX Poland na Warsaw Pack 2016

LYNX Poland na Warsaw Pack 2016

W dniach 8–10 marca w centrum wystawienniczym Warsaw Expo w Nadarzynie koło Warszawy odbędzie się pierwsza edycja Targów Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack 2016. Poszukujący nowoczesnych rozwiązań dla branży opakowaniowej odnajdą interesującą ofertę w tym zakresie na stoisku firmy LYNX Poland (numer 83 w hali F). Zaprezentuje ona dwa innowacyjne plotery ze swojej oferty – tnący i klejący.

Firma LYNX od kilkunastu lat produkuje maszyny CNC, które znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach produkcji przemysłowej. „Branża opakowaniowa - mówi Tomasz Gajkowski, prezes zarządu LYNX Poland Sp. z o.o.- jest jedną z dynamiczniej rozwijających się obecnie w naszym kraju, a dla nas - jedną z głównych, do których adresujemy swoją ofertę. Dlatego nie mogło nas zabraknąć na targach Warsaw Pack. Zaprezentujemy tu dwa urządzenia. Pierwsze to ploter tnący - XERXES Cutter -
do wydajnego cięcia różnego rodzaju materiałów m.in. tektury, tkanin, skóry, kompozytów itd. Znajduje on m.in. zastosowanie w produkcji prototypów i niskonakładowej produkcji opakowań. Drugie urządzenie to nowość w naszej ofercie - FENIX Gluer - automatyczny ploter do precyzyjnego nakładania kleju na gorąco i na zimno. Jest to maszyna uniwersalna i wielozadaniowa, dedykowana dla branży opakowaniowej i producentów POS. Od tradycyjnych urządzeń klejących różni się tym, że umożliwia jednoczesne nakładanie kleju na kilka elementów o różnych kształtach. Odbywa się to z dużą prędkością i precyzją, a grubość ścieżki kleju jest identyczna na całej swojej długości, co gwarantuje najwyższą jakość produktu końcowego. Obszar roboczy maszyny został podzielony na dwa niezależne, ruchome stoły - każdy w formacie B0. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest nakładanie kleju jednocześnie na elementy o różnej grubości. Ogromną zaletą tego plotera jest także zintegrowane oprogramowanie graficzno-sterujące CAD-CAM, które umożliwia łatwe projektowanie ścieżek nakładania kleju, jak również importowanie gotowych plików z innych programów graficznych”.
Ploter Fenix Gluer - jak podaje producent - ma wydajny, precyzyjny i oszczędny system nakładania kleju, który pozwala zredukować koszty wykonania pojedynczego elementu, dzięki czemu produkcja prototypów i niskonakładowa produkcja opakowań jest nie tylko możliwa, ale również opłacalna. Przygotowanie projektu ścieżek klejenia trwa zaledwie chwilę, a samego plotera nie trzeba specjalnie przezbrajać do produkcji nowego elementu. Urządzenie gwarantuje także zmniejszone zużycie kleju, a co za tym idzie - niższe koszty produkcji. Ploter nakłada ścieżki o dowolnej grubości, kształcie i krzywiźnie, także ścieżki przerywane, o określonej długości i odstępach. Co ważne – zapewnia on również przyjazne środowisko pracy, redukuje zapotrzebowanie na personel, a dodatkowo jest prosty w obsłudze. Zintegrowane z urządzeniem oprogramowanie LYNX Gluer jest wartością dodaną tego rozwiązania. To intuicyjne oprogramowanie CAD-CAM, służące do projektowania ścieżek nakładania kleju oraz do sterowania ploterem. Przygotowanie projektu oraz sterowanie odbywa się w jednym oknie programu. LYNX Gluer pozwala łatwo tworzyć własne projekty (od prostych linii i kształtów geometrycznych, do najbardziej skomplikowanych ścieżek) lub wczytywać projekty zapisane w formatach CAD (np. DXF), a także z zewnętrznych programów. Ułatwia to pracę firmom, które już korzystają z oprogramowania, wyznaczającego ścieżki klejenia. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest zastosowany w urządzeniu system fotopozycjonowania LYNX Photopath, dzięki któremu – jak podaje producent - każdy element (nawet zaokrąglony) umieszczony w dowolnym miejscu na polu roboczym, zostanie dokładnie zlokalizowany, opisany, a ścieżki klejowe zostaną nałożone automatycznie, precyzyjnie i bez strat, już od pierwszego elementu.
„To tylko niektóre produkty z naszej bogatej oferty, ale jesteśmy pewni, że zainteresują wszystkich poszukujących innowacyjnych rozwiązań do produkcji opakowaniowej. Przez cały okres targów będziemy do dyspozycji naszych gości, służąc im swoją wiedzą i doradztwem, dlatego wszystkich serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska i zapoznania się z naszymi rozwiązaniami” – mówi Tomasz Gajkowski.

 

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.