Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Kongres Przemysłu Opakowań po raz piąty

Kongres Przemysłu Opakowań po raz piąty

Polska Izba Opakowań – organizacja integrująca wszystkie osoby, instytucje i przedsiębiorstwa zainteresowane opakowaniami, wspólnie z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi organizuje 26 września 2023 r. w Poznaniu V Kongres Przemysłu Opakowań. Podczas wydarzenia specjaliści poruszą tematy związane z kierunkami rozwoju branży oraz zmianami wpływającymi na funkcjonowanie całego rynku.

Na program merytoryczny Kongresu złożą się wystąpienia będące próbą odpowiedzi na pytanie, w jakich kierunkach podąża produkcja w branżach, dla których opakowania są przeznaczone; jakich nowych produktów i technologii spodziewać się możemy na rynku za kilka lat; oraz jak w związku z tym na te wyzwania branża opakowaniowa chciałaby odpowiedzieć. Nowe produkty i technologie będą wymagały nowych rodzajów opakowań – to producenci nowych wyrobów spożywczych, farmaceutycznych, chemicznych, gospodarstwa domowego, kosmetyków, higieny, rolniczych (owoce i warzywa), dietetycznych, ekologicznych itp., określają, jakie wymogi winny spełniać opakowania, aby te nowe wyroby i wprowadzanie ich na rynek odpowiednio zabezpieczyć, uwzględniając wiele nowych uwarunkowań związanych z demografią, ekologią, stylem życia, zdrowiem, przyzwyczajeniami i gustami konsumentów.

W programie przewidziane są merytoryczne, edukacyjne wystąpienia ekspertów, którzy spróbują wskazać, czego rynek może się spodziewać w bliższej i dalszej przyszłości w reprezentowanych przez nich obszarach branży. Zaplanowano także prezentacje przedstawicieli WPO (World Packaging Organization) i Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz specjalistów od analizy rynku oraz aktualnych przepisów dotyczących opakowań.

Podobnie jak w poprzednich edycjach Kongresu, również tym razem wydana zostanie kongresowa monografia, będąca zbiorem referatów przygotowanych przez prelegentów, uzupełnionych o artykuły przedstawicieli nauki, przemysłu i organizacji branżowych.

Polska Izba Opakowań, zachęcając do udziału w Kongresie, proponuje, aby tym razem na opakowalnictwo spojrzeć jako na branżę spełniającą rolę usługową w stosunku do wszystkich innych branż na rynku, mającą zapewnić wszelkiego rodzaju pakowanym produktom odpowiednią trwałość, ich producentom efektywność, użytkownikom łatwość użycia i bezpieczeństwo, a środowisku ekologiczność.

Więcej informacji o wydarzeniu wkrótce na portalu PIO.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.