Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Konferencja użytkowników systemu Agfa Apogee

Konferencja użytkowników systemu Agfa Apogee

Ponad stu klientów firmy Agfa wzięło udział w listopadowych spotkaniach, skierowanych do użytkowników jej flagowego rozwiązania workflow – systemu Apogee. Tym razem zorganizowane zostały cztery lokalne wydarzenia: w Sopocie, Poznaniu, Krakowie i Warszawie, które miały podobny przebieg. Uczestniczący w nich specjaliści ds. oprogramowania i operatorzy prepress mieli okazję poznać nowe funkcje i moduły systemu Apogee v11, jaki pojawił się niedawno na rynku. Wzięli również udział w praktycznych warsztatach.

Najnowsza wersja systemu Apogee zawiera wiele udoskonaleń wprowadzonych głównie z myślą o druku komercyjnym. Są to m.in. interfejsy WebFlow i WebApproval, które mogą być użytkowane jednocześnie, także w połączeniu z narzędziami takimi jak PrintSphere czy PressTune. Oparte na centrum produkcyjnym (serwer Apogee Prepress), umożliwiają zintegrowaną komunikację e-mail i zapewniają dostęp do trzech rodzajów danych produkcyjnych drukarni: danych biznesowych, plików produkcyjnych oraz instrukcji produkcyjnych. WebApproval v11 umożliwia kontakt pomiędzy drukarniami i ich klientami za pomocą przeglądarki internetowej. Oferuje on m.in. lepsze wsparcie dla rozbudowanych okładek, ma też narzędzia pomiarowe poprawiające orientację w rozmiarach obiektów osadzonych w dokumencie czy planowanie elementów na stronach. Zupełną nowością jest drugi z interfejsów – WebFlow, który pozwala na przegląd zleceń wszystkich klientów i umożliwia tworzenie prac, zarządzanie ich zawartością czy sprawdzanie statusu.

Apogee v11 umożliwia automatyczne łączenie różnych prac lub ich części produkcyjnych w jednym przebiegu, co przyczynia się do ich poprawnej obróbki, zwiększenia wydajności, redukcji makulatury, mniejszej liczby kompletów form drukowych. Marki opisu, kody kreskowe składek i inne znaczniki pozostają w tym samym miejscu i odnoszą się do oryginalnego zamówienia. Nowy system jest kompatybilny z drukiem cyfrowym. Jako centrum produkcyjne działu prepress umożliwia sterowanie zarówno przygotowaniem plików i form offsetowych, jak też danych trafiających do maszyn cyfrowych, współpracuje bowiem ze wszystkimi liczącymi się interfejsami (DFE). Ważnym aspektem tego procesu jest autoimpozycja cyfrowa, uwzględniająca optymalne wykorzystanie papieru i zgodność z urządzeniami wykończeniowymi. Wśród innych usprawnień Apogee v11 znajdują się też: automatyczne przetwarzanie rozkładówek i ich rozdzielanie na pojedyncze strony, automatyczna aktualizacja parametrów urządzeń wyjściowych z myślą o danej maszynie drukującej oraz zmodyfikowana i uproszczona funkcja Check-Out/Check-In. Apogee v11 uwzględnia najnowsze rozwiązania technologiczne Adobe APPE 5.0, Enfocus PitStop 2018 i Microsoft SQL 2016.
W skład pakietu Apogee v11 wchodzi też nowy program Asecuri, stworzony z myślą o projektowaniu i produkcji druków zabezpieczonych. Ma on narzędzie do porównywania bitmap, wbudowane w podgląd rastrowy – Raster Compare, które eliminuje kluczowy dla dokumentów typu security printing proces porównywania różnych projektów i wersji za pomocą narzędzi zewnętrznych. Z myślą o impozycji opakowań Agfa wprowadziła rozwiązanie Tilia Phoenix, które pozwala tworzyć gotowe do drukowania montaże i oferuje trzy warianty pracy: powtarzanie elementów, okrawanie prostokątne i zagnieżdżone oraz wczytywanie elektronicznych wykrojników.
19. Konferencja Użytkowników Systemu Apogee stała się też okazją do przypomnienia narzędzi z pakietu ECO3. Program PressTune zbiera w czasie rzeczywistym dane z maszyn drukujących i udostępnia je wszystkim osobom zaangażowanym w produkcję. Zapewnia kontrolę jakości realizowanych prac oraz dostarcza na bieżąco informację o produkcji, umożliwiając wprowadzanie natychmiastowych korekt. Pozwala też na tworzenie raportów, a w efekcie – wgląd w historię realizowanych prac. InkTune to narzędzie mające przede wszystkim redukować ilość zużywanej farby. Bazujący na technologii GCR (Grey Component Replacement) program umożliwia dynamiczną konwersję kolorystyczną i obliczanie wartości dla każdej z barw procesowych, pozwala obniżyć ilość zużywanej farby nawet o 30%, przy zachowaniu pełnej wierności odwzorowywanych barw i poprawie jakości druku, wpływa też na szybsze schnięcie odbitek. Mówiono także o płytach Energy Elite Eco, które oferują redukcję chemii używanej do obróbki form drukowych i większą jej żywotność oraz umożliwiają realizację wyższych nakładów przy zastosowaniu farb oksydacyjnych (do 600 tys. egz.). Wskazywano, że korzyści z ich wdrożenia są szczególnie dostrzegalne przy finalnej obróbce w proekologicznej wywoływarce Arkana o kaskadowej budowie, która znacząco redukuje ilość chemii, wody i energii niezbędnych do działania, a wykonywane w niej formy drukowe są o wiele czystsze.
Podczas prezentacji przedstawiono także rozwiązania software’owe firmy Agfa, bazujące na technologii cloud computing, przydatne zwłaszcza dla drukarń posiadających kilka oddziałów.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.