Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Kolejna instalacja Agfa Anapurna M2050

Kolejna instalacja Agfa Anapurna M2050

Bazujący na technologii inkjet UV ploter Anapurna M2050 był w ubiegłym roku najchętniej kupowanym w Polsce urządzeniem wielkoformatowym z portfolio firmy Agfa Graphics. Także w tym roku system ten znajduje coraz więcej rodzimych odbiorców, którzy doceniają oferowaną przez niego wysoką jakość, wydajność i wszechstronność. W ostatnim czasie na rozszerzenie swojego parku maszynowego o to zaawansowane rozwiązanie zdecydowała się firma ASPI z Bełchatowa. Instalacja została przeprowadzona dzięki ścisłej współpracy Agfa Graphics i jej lokalnego autoryzowanego dealera – firmy Vademecum-Bis z Łodzi.

ASPI poza usługami poligraficzno-reklamowymi zajmuje się też m.in. sprzedażą tworzyw sztucznych, posiada największy w Bełchatowie i okolicach potencjał w zakresie drukowania w wielkim formacie. Duży w tym udział mają niedawne inwestycje zrealizowane przez firmę przy wsparciu środków unijnych. Najważniejszą z nich był zakup plotera Agfa Anapurna M2050, pierwszego w historii firmy ASPI systemu drukującego w trybie płaskim, umożliwiającego bezpośrednie zadrukowywanie mediów sztywnych. Ploter, dostarczony pod koniec kwietnia, umożliwia zadrukowywanie całego spektrum podłoży sztywnych o grubości maks. 4,5 cm i formacie 2,07×3 m oraz giętkich o szerokości do 2,07 m. Urządzenie pracuje z rozdzielczością maks. 1440 dpi i drukuje w trybie 6-kolorowym (CMYKLcLm), oferując dodatkowo biały kolor, wykorzystywany jako podkładowy (np. przy systemach podświetleń) czy kryjący. Maksymalna prędkość urządzenia (53 m2/h) pozwoliła firmie ASPI w zdecydowany sposób skrócić czas realizacji wielu zleceń, wcześniej wykonywanych w ploterze solwentowym, a następnie aplikowanych na finalne, sztywne podłoże.
„Jego możliwości, także za sprawą opcjonalnego trybu z roli na rolę, są bardzo szerokie – mówi współwłaściciel ASPI Piotr Łachacz. – Nastawiamy się na zadrukowywanie w nim różnego rodzaju podłoży, takich jak PCV, pleksi, szkło, dibond, mamy za sobą pierwsze próby z płytkami ceramicznymi. Chcemy wykonywać w nim zarówno typowe, jak i bardzo niestandardowe zlecenia. Te ostatnie mogą być interesujące z jednej strony dla agencji reklamowej, chcącej zainteresować klienta nowymi opcjami, z drugiej zaś – dla osoby indywidualnej, która oczekuje personalizowanego, zgodnego z jej oczekiwaniami nadruku na przykład na płycie meblowej czy dekorze łazienkowym. Tu dokładność odwzorowania detali oraz możliwość posiadania unikalnego, własnego wydruku jest kluczowym kryterium, bardzo cenionym przez odbiorcę”.
Właściciele ASPI przyznają, że już pierwsze rozmowy i prezentacje, zarówno z dotychczasowymi, jak też z potencjalnymi klientami, wskazują na duże zainteresowanie możliwościami plotera Anapurna M2050.

Fot. Przy ploterze Agfa Anapurna M2050 stoją od lewej: Jacek Dorenda (Vademecum-Bis), Joanna Łachacz (ASPI) i Przemysław Arabski (Agfa Graphics)

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.