Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Kiedy niski stopień migracji staje się koniecznością

Kiedy niski stopień migracji staje się koniecznością

Łukasz Kaczyński i Lena Chmielewska-Bontron

W dn. 23–24 maja br. firma Mark Andy Poland organizuje w swoim warszawskim Centrum Demonstracyjnym kolejne warsztaty, tym razem poświęcone tematowi niskiej migracji. Coraz bardziej rygorystyczne prawo, coraz większe wymagania producentów żywności, kosmetyków, farmaceutyków i ich klientów, a dodatkowo planowane duże zmiany legislacyjne sprawiają, że zjawisko niskiej migracji w produkcji opakowań i etykiet do żywności, napojów, chemii, kosmetyków, leków staje się obecnie ważnym problemem.

„Potrzeby naszych klientów – mówi Lena Chmielewska-Bontron, European Marketing Manager w firmie Mark Andy – od zawsze były dla nas sprawą priorytetową. Zagadnienia związane z niskim stopniem migracji (LM) w produkcji opakowań i etykiet zainteresowały ich szczególnie w ostatnim czasie. Dzieje się tak ze względu na zmiany, jakie wprowadzane są (lub będą w niedalekiej przyszłości) w prawie obowiązującym producentów żywności, napojów, kosmetyków, chemii i farmaceutyków. Są to zatem kluczowi zleceniodawcy naszych klientów. Przychodzimy im z pomocą, organizując dla firm z całego świata warsztaty poświęcone zagadnieniu LM. Choć nasze maszyny i rozwiązania nie wpływają bezpośrednio na stopień migracji farb, lakierów czy innych powłok, chcemy w tym zakresie wspierać rynek. Zaprosiliśmy więc w tym celu do udziału w warsztatach najlepszych na rynku partnerów – m.in. firmę J.S. Hamilton, będącą akredytowanym laboratorium badawczym, które w sposób kompleksowy łączy szerokie spektrum badań analitycznych prowadzonych we własnych laboratoriach z badaniami marketingowymi oraz usługami rzeczoznawczo-kontrolnymi. Jesteśmy przekonani, że nasze wspólne przedsięwzięcie pomoże uczestnikom w zgłębieniu tego niełatwego zagadnienia”.

Warsztaty są przeznaczone dla przedstawicieli firm z całego świata: kadry zarządzającej, drukarzy, specjalistów druku, technologów. Mark Andy zaprasza na to wydarzenie nie tylko swoich klientów, ale także inne firmy zainteresowane tematem LM. Podczas spotkania firma zaprezentuje kilka rozwiązań ze swojej bogatej oferty. Znajdzie się wśród nich maszyna fleksograficzna Evolution Series E5, także w kontekście różnych systemów utrwalania w niej wykorzystywanych (suszenie farb UV, LED, wodnych). Prezentowane będą również maszyny dwie hybrydowe: inkjetowa Digital Series HD i tonerowa Digital Pro 3. Ich możliwości zaprezentują Łukasz Chruśliński – European Sales Manager i Łukasz Kaczyński – Demo Room Manager z firmy Mark Andy. Przedstawią oni najważniejsze informacje na temat druku fleksograficznego, tonerowego i hybrydowego oraz zaprezentują ustawienia prac na poszczególnych maszynach.

Z kolei o migracji farb mówić będzie Adam Fotek, przedstawiciel Hamilton. Zaprezentuje on wirtualny „spacer” po laboratorium firmy Hamilton, omówi zasady i wymogi odnośnie badania migracji farb do druku etykiet na produkty spożywcze, kosmetyki, chemię i napoje. Tematykę migracji farb omawiać również będzie przedstawiciel firmy Siegwerk – producenta farb. Podczas warsztatów zaprezentowane zostaną także systemy suszenia GEW.

„Z myślą o uczestnikach naszych warsztatów przewidzieliśmy też sesję pytań i odpowiedzi – mówi Łukasz Kaczyński. – Z doświadczenia wiemy bowiem, że goście przyjeżdżają do nas z konkretnymi problemami, zagadnieniami, które chcieliby poznać bliżej. Przygotowaliśmy również wspólną kolację wieńczącą pierwszy dzień warsztatów, by dać naszym gościom możliwość rozmów i integracji w mniej oficjalnej atmosferze. Jesteśmy przekonani, że wydarzenie to dostarczy Państwu wiedzy na temat sposobów na osiąganie jak najniższego stopnia migracji farb, lakierów czy innych powłok przy produkcji, jaką realizujecie, a także pozwoli zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi w zakresie maszyn fleksograficznych i hybrydowych firmy Mark Andy”.

Aby wziąć udział w wydarzeniu, wystarczy zarejestrować się TUTAJ.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.