Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Kampania Mondi 2013 Color Copy

Kampania Mondi 2013 Color Copy

22 stycznia firma Mondi, produkująca opakowania i papier, rozpoczęła swoją nową kampanię haute couture Color Copy, której hasło brzmi: „Tylko oryginał zapewni ci tak doskonały wygląd”. Papier Color Copy ugruntował sobie pozycję produktu oryginalnego od momentu wprowadzenia na rynek w 1989 r. jako pierwszy na świecie papier opracowany specjalnie do cyfrowych kolorowych drukarek laserowych, a ostatnio także jako pierwszy papier do cyfrowych laserowych wydruków w kolorze, neutralny pod względem emisji CO2.

W nowej kampanii Mondi pojawia się sześć projektów haute couture wykonanych z papieru Color Copy, stworzonych we współpracy ze studentami projektowania z Akademii Sztuki i Projektowania w Linzu (Austria) oraz ze szkołą mody Hetzendorf z Wiednia. Dwa spośród tych sześciu projektów będą przez cały rok 2013 wykorzystywane w reklamie Color Copy. Kampania rozpoczyna się grą online (www.colorcopy.com), która będzie dostępna do 30 czerwca 2013. W grze jest sześć projektów, a jej uczestnicy mają szansę wygrać jeden ze stu voucherów na iTunes i jedną z trzech wycieczek do światowych stolic mody: Mediolanu, Paryża lub Nowego Jorku.
„Celem naszej nowej kampanii Color Copy jest zrobienie dobrego wrażenia dzięki wydrukom wysokiej jakości, bez względu na to, czy zostaną one wykorzystane podczas ważnej prezentacji w biurze, w książce ze zdjęciami, czy w materiałach marketingowych. Krótko mówiąc: gdy wydrukowane materiały prezentują się dobrze, ty również prezentujesz się dobrze” – wyjaśnia Johannes Klumpp, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży Mondi Uncoated Fine Paper w Europie i na świecie.
Studenci wybrali różne gramatury papierów z całej gamy Color Copy, eksperymentując z możliwościami, jakie dają rozmaite faktury i grubości papieru. W ciągu ostatnich 21 lat gama produktów Color Copy rozrosła się, obejmując szeroką ofertę odcieni i faktur takich papierów jak Color Copy, Color Copy style, Color Copy coated glossy (powlekany błyszczący), Color Copy coated silk (powlekany jedwabisty) i Color Copy for HP Indigo (papier z 3-gwiazdkowym certyfikatem HP do maszyn cyfrowych HP Indigo). Wykorzystując papier Color Copy jako materiał bazowy w swoich projektach, studenci odkrywali jego potencjał i wszechstronność, poddając go procesom mycia, prasowania i używając np. masy papierowej, aby uzyskać pożądany efekt krawiecki. Ostatecznie firma Mondi wybrała sześć projektów, których zdjęcia wykonał podczas sesji znany fotograf Mark Glassner.
„Optymalnie gładka powierzchnia papieru Color Copy to klucz do uzyskania znakomitej jakości druku. Ponadto, równomierne przyleganie tonera, doskonałe odtworzenie barw oraz uzyskane naturalne kontrasty sprawiają, że jest to idealny produkt do wykorzystania w naszych materiałach marketingowych haute couture” – dodaje Klumpp.
W reklamach Color Copy na 2013 r. prezentowane są projekty autorstwa Miriam Kohlhofer i Moritza Gottschalka. Wszystkie projekty haute couture stworzone na potrzeby kampanii można obejrzeć w grze online (www.colorcopy.com) oraz na filmach przedstawiających proces tworzenia kampanii (www.youtube.com/TheGreenrange).
Papier Color Copy to część ekologicznej linii firmy Mondi Green Range. Produkt ten jest neutralny pod względem emisji CO2, ma certyfikat FSC oraz etykietę EU Ecolabel, przyznawaną wyrobom i usługom uznanym za wywierające mały wpływ na środowisko.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.