Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Już w marcu monachijskie trio wystawiennicze

Już w marcu monachijskie trio wystawiennicze

Targi CCE International w 2019 r.
Fot. org.

W centrum wystawienniczym w Monachium w dn. 15–17 marca 2022 r. odbędą się – po dwukrotnym przekładaniu terminu – połączone targi InPrint, ICE Europe i CCE International („Świat DRUKU” jest partnerem medialnym tej wystawy). Organizator zaplanowanych równolegle imprez, firma Mack-Brooks Exhibitions, zapowiada, że dzięki takiej formule wydarzenie skupiające w sumie ponad 460 międzynarodowych wystawców prezentujących swoje rozwiązania na powierzchni ponad 13,5 tys. m², zaoferuje bogatszą ofertę i kompleksowy przegląd łańcucha wartości dla szerszej społeczności zajmującej się przetwórstwem, tekturą falistą i drukiem w różnych sektorach produkcyjnych.

Patrick Herman, dyrektor ds. wydarzeń w zakresie przetwórstwa, papieru i druku w Mack-Brooks (zamieścimy ją w lutowym wydaniu naszego miesięcznika), tak mówi w rozmowie ze „Światem DRUKU”: „Wiosna to czas nowego początku. Wśród pozytywnych oznak ogólnego ożywienia nadchodzące targi ICE Europe, CCE International i InPrint Monachium oznaczają długo oczekiwany powrót wielkich możliwości biznesowych dla przemysłu przetwórczego, papierniczego i poligraficznego oraz rynków, które obsługują. Ponieważ europejskie rządy działały szybko, dążąc do złagodzenia ograniczeń związanych z COVID-19 i podróżami, już na początku tego roku potwierdziliśmy, że nasze wspólne wiosenne wystawy dla przemysłu przetwórczego, papierniczego i poligraficznego odbędą się zgodnie z planem. Nie możemy się doczekać dnia, gdy ponownie powitamy wszystkich w przestrzeniach Messe Munich, i chociaż oczywiście nie jesteśmy w stanie wykluczyć wszystkich ewentualności, musiałoby się bardzo wiele wydarzyć, abyśmy zostali zmuszeni do przesunięcia terminu. Oznacza to, że po raz pierwszy od początku pandemii profesjonaliści z branży zajmujący się przetwarzaniem, drukowaniem i wykańczaniem będą mieli wreszcie szansę osobistego spotkania i nawiązania lub odświeżenia kontaktów ze swoimi dostawcami technologii i kolegami po fachu”.

Ze względu na to, że targi InPrint obejmują szerszy zakres tematyki związanej z drukiem, dla wielu gości CCE International i ICE Europe mogą one stanowić cenne i bardzo interesujące uzupełnienie oferty. Dla wystawców oznacza to korzyści płynące z szerszego grona odbiorców i – tym samym – zwiększone możliwości. Duża część odwiedzających każdą z trzech wystaw pracuje w tych samych, mniej lub bardziej ze sobą powiązanych sektorach przemysłu, takich jak opakowania, tworzywa sztuczne i papier, elektronika użytkowa, farmaceutyka i kosmetyki, żywność i napoje, transport i logistyka, inżynieria, tekstylia i meble. Wszystkich łączy to samo wyzwanie: być zawsze gotowym do szybkiego reagowania na ciągle zmieniające się trendy i wymagania rynku, napędzane przez ciągłe przyspieszenie handlu detalicznego i e-commerce.

„Istnieje ciągłe zapotrzebowanie na kreatywne i zindywidualizowane produkty, które spełniają określone poziomy wydajności dla konkretnych zastosowań końcowych, często z wykorzystaniem elementów cyfrowych. Aby to osiągnąć, producenci muszą inwestować w nowe rozwiązania, na przykład nową obróbkę powierzchni lub proces mechaniczny, aby dodać funkcjonalność lub poprawić określone cechy produktu. Wydajność i zrównoważony rozwój są również ważnymi kluczowymi czynnikami, zarówno w odniesieniu do procesu produkcyjnego, jak i produktu końcowego. Tak więc typowy odwiedzający targi ICE Europe lub CCE International może początkowo poszukiwać sprytnego rozwiązania w zakresie przetwarzania w celu wyprodukowania półproduktu opakowaniowego nadającego się w pełni do recyklingu, ale będzie również przyglądał się wyzwaniom technicznym w dalszej części linii produkcyjnej, starając się zachować ‘szczupłość’ i czystość całego procesu produkcyjnego, na przykład poprzez dodanie zintegrowanego rozwiązania w zakresie druku w celu etykietowania lub dekorowania gotowego produktu z folii, papieru lub kartonu – a takie znajdzie na targach InPrint Munich pod tym samym dachem” – wyjaśnia Patrick Herman.

CCE International to najważniejsze w Europie wydarzenie skierowane do branży tektury falistej i kartonu składanego (tektury litej), którego zakres tematyczny obejmuje cały łańcuch dostaw w obszarze produkcji i przetwarzania materiałów z tych materiałów. Na ekspozycjach firm zobaczymy zatem m.in. wyposażenie linii do produkcji tektury falistej, maszyny do przetwarzania i drukowania, rozwiązania do cięcia, bigowania oraz innych procesów obróbki, narzędzia do projektowania i oprogramowanie CAD/CAM, sprzęt do przeładunku i magazynowania, narzędzia do planowania produkcji, surowce i materiały papiernicze, materiały eksploatacyjne i powiązane akcesoria.

Podczas otwartych sesji seminaryjnych zaplanowanych w ramach targów CCE prezentowane będą studia przypadków, wykłady techniczne i dyskusje panelowe na temat najnowszych trendów i osiągnięć w branży tektury falistej i litej. Zaplanowane w tym roku tematy obejmują rozwiązania techniczne i usługi mające na celu optymalizację procesu produkcyjnego i tworzenie wartości, w tym dostosowane do potrzeb platformy cyfrowe łączące ludzi, procesy i narzędzia; nie zabraknie też tematów z zakresu elastycznych rozwiązań do przechowywania, urządzeń kontrolnych, nowych metod i maszyn do wykrawania, kluczowych innowacji w druku cyfrowym, kontroli jakości druku w sektorze opakowań, a także strategii optymalizacji procesów klejenia.

InPrint Munich to wydarzenie skierowane do wysokiej klasy profesjonalistów z branży poligraficznej oraz wielu innych sektorów przemysłu, takich jak przemysł lotniczy, druk opakowań i różnego rodzaju pojemników, architektura i projektowanie, motoryzacja, produkcja dóbr konsumpcyjnych, sprzętu medycznego, i wiele innych. Wystawcy zaprezentują maszyny drukujące oraz wszelkie komponenty i rozwiązania technologiczne oraz materiałowe niezbędne do produkcji, m.in. głowice drukujące, farby i atramenty oraz chemikalia, systemy do utwardzania i suszenia, oprogramowanie do zarządzania kolorami i procesami produkcyjnymi, rozwiązania do zapewnienia jakości i kontroli, drukowaną elektronikę, tkaniny i tekstylia, urządzenia do uszlachetnia, druku zabezpieczającego, druku 3D, i wiele innych.

Wystawie towarzyszy ciesząca się popularnością konferencja InPrint, obfitująca w inspirujące prezentacje, panele eksperckie i sesje typu spotlight; ma ona ambicje wspierania słuchaczy w procesie pomyślnego wdrażania nowych technologii z obszaru druku, które usprawniają złożone procesy produkcyjne. Ponad 60 sesji zaplanowanych na dwóch specjalnie przygotowanych scenach konferencyjnych zapewni odbiorcom możliwość wyboru najbardziej interesujących tematów, wśród których znajdą się zagadnienia poruszające najnowsze rozwiązania i zastosowania z zakresu elektroniki drukowanej, inteligentnych opakowań, druku 3D czy produktów farmaceutycznych i bio. Spotkania poprowadzą najlepsi eksperci branżowi.

ICE Europe to międzynarodowe, uznane targi poświęcone przetwarzaniu i obróbce elastycznych materiałów, takich jak papier, folie i taśmy oraz włókniny. Wydarzenie przyciąga ekspertów z różnych sektorów, m.in. opakowaniowego, poligraficznego, tworzyw sztucznych, tekstyliów i włóknin, papierniczego, inżynieryjnego, chemicznego, medycznego i farmaceutycznego, motoryzacyjnego, lotniczego, spożywczego i elektronicznego. Ekspozycje zawierają zatem rozwiązania techniczne do powlekania i wytłaczania, cięcia wzdłużnego i przewijania, prezentują ponadto materiały specjalne (np. folie), rozwiązania do druku fleksograficznego i wklęsłego, do pomiaru i kontroli jakości, suszenia i utwardzania, itd.

Także tej wystawie towarzyszy interesujące wydarzenie – to finał prestiżowego konkursu ICE Awards, którego celem jest uhonorowanie wynalazców i twórców zmian (udział w rywalizacji biorą wystawcy targowi prezentujący swoją ofertę w sektorze technologii i przetwarzania) oraz wyróżnienie ich osiągnięć. Do najnowszej edycji rywalizacji napłynęły prace zgłoszone zarówno przez start-upy, jak i wiodące marki, ale wszystkie je łączyła wspólna cecha – demonstrowały innowacyjne zastosowanie technologii w następujących trzech kategoriach: rozwiązania do przetwarzania cyfrowego, produkty zrównoważone oraz rozwiązania zwiększające wydajność produkcji. Zwycięzców konkursu poznamy podczas oficjalnej ceremonii wręczenia nagród ICE, która odbędzie się w środę 16 marca 2022 r., w godzinach trwania wystawy.

Organizator wydarzenia zapewnia o podjęciu wszelkich możliwych działań mających zapewnić bezpieczeństwo sanitarne wszystkim uczestnikom. Ponadto oferuje nową usługę kojarzenia opartą na sztucznej inteligencji. Pozwala ona osobom zainteresowanym daną technologią lub rozwiązaniem na łatwiejsze znalezienie odpowiednich dostawców i zaproponowanie spotkania. Usługa ta obejmuje wszystkie trzy wystawy, zapewniając odwiedzającym możliwość nawiązania kontaktu z dowolnym dostawcą z ICE Europe, CCE International i InPrint Monachium.

Bilety uprawniające do wstępu na wszystkie trzy wystawy są już dostępne w internetowym sklepie. Koszt biletu jednodniowego kupionego online to 26 euro (40 euro na miejscu), zaś biletu trzydniowego – 36 euro online (52 euro na miejscu).

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.