Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Już jutro zaczynają się Wrocławskie Targi Dobrych Książek

Już jutro zaczynają się Wrocławskie Targi Dobrych Książek

fot. Andrzej Solnica

W czwartek 29 listopada br. we wrocławskiej Hali Stulecia przy ul. Wystawowej 1 rusza dwudziesta siódma edycja Targów Dobrych Książek, która w tym roku zgromadzi ponad sto sześćdziesiąt wydawnictw z całej Polski. Wśród atrakcji znajdzie się ponad sto spotkań z autorami, również z węgierskimi pisarzami, jak również liczne warsztaty oraz dwie wystawy. Impreza potrwa do niedzieli 2 grudnia.

Tradycyjnie targi zgromadzą wydawców z całej Polski, ale pojawią się także stoiska z literaturą rumuńską, ukraińską, czeską, słowacką i węgierską. Tę ostatnią poznamy bliżej dzięki programowi spotkań wokół literatury Węgier – pierwszego w historii imprezy gościa honorowego. Organizatorzy przygotowali także nowy wieczorny cykl spotkań w klubie Proza (Salon Zdobywców – laureaci nagród literackich) oraz przedłużyli godziny otwarcia targów. Gośćmi WTDK będą w tym roku m.in.: prof. Jerzy Bralczyk i Lucyna Kirwil, Mariusz Szczygieł, Katarzyna Bonda, Adam Wajrak, Barbara Gawryluk, Olga Drenda, Katarzyna Gubała, Elżbieta Sieradzińska, Marta Fox, Ewa i Paweł Pawlakowie, Anna Bikont, Jakub Małecki, Jakub Ćwiek, Magdalena Kordel, Anna Kańtoch, Katarzyna Surmiak-Domańska, Kasia Gubała, Michał Ogórek, Joanna Opiat-Bojarska, Andrzej Strejlau, Jerzy Chromik, Wojciech Chmielarz, Beata Maciejewska, Mirosław Maciorowski, Jędrzej Morawiecki, Krzysztof A. Zajas, Krzysztof Koziołek, Paweł Fajdek, Mariusz Urbanek, a także Urszula Dudziak oraz zespół Varius Manx i Kasia Stankiewicz.

Po raz drugi imprezą towarzyszącą książkowemu świętu będą Targi Wszystkiego Dobrego – w kuluarach Hali Stulecia kupimy wyroby rękodzielnicze, m.in. ubrania młodych polskich projektantów, ręcznie szyte dodatki i biżuterię, obrazy, ceramikę, plakaty, grafiki, fotografie oraz płyty winylowe, a także oryginalne artykuły dla domu czy kosmetyki naturalne. Tutaj również będzie można wziąć udział w warsztatach artystycznych m.in. z sitodruku i tworzenia własnych magnesów, przygotowywania ozdób choinkowych z filcu, stroików, bombek i kartek świątecznych, tworzenia biżuterii z miedzi i mosiądzu, a także z przygotowywania własnych ekslibrisów.

W programie targów znalazło sponad sto spotkań z autorami i rozmów wokół książek. Nowością będzie dodatkowy, wieczorny program w klubie Proza (wrocławski Rynek, Przejście Garncarskie 2), zatytułowany „Salon Zdobywców”. To cykl spotkań z laureatami polskich nagród literackich przyznanych w 2018 roku, które poprowadzi Michał Nogaś. Przez cztery dni dziennikarz porozmawia m.in. z Dominikiem Bielickim, Anną Bikont, Martyną Bundą, Julią Fiedorczuk, Sławą Lisiecką, Maciejem Płazą, Elżbietą Sobolewską, Pawłem Sołtysem oraz Marcinem Wichą.

Targi Dobrych Książek to także mnóstwo atrakcji dla najmłodszych fanów literatury. Dzieci będą mogły spędzić każdy targowy dzień w strefie zabaw, gdzie wezmą udział m.in. w tworzeniu rozmaitych ozdób figurek bożonarodzeniowych, obrazów, witraży i masek, a także będą mogły uczestniczyć w zajęciach wokół książek Wydawnictwa Zakamarki.

W ramach 27. Wrocławskich Targów Dobrych Książek prezentowane będą także wystawy: pierwsza, pt. „Bookmacherzy. Odsłona III”, zawiera projekty książek i ilustracje studentów i dydaktyków Katedry Projektowania Graficznego wrocławskiej ASP; druga, pt. „Kultura na Widoku”, przygotowana przez Fundację Legalna Kultura, pokazuje ponad 800 utworów wraz ze wskazaniem legalnych źródeł, w których są one dostępne. Z okazji Stulecia Niepodległości znajdziemy również prezentację ważnych utworów polskiej kultury z lat 1918–2018. Dodatkowo pierwszego dnia targów, podczas uroczystej gali Nagrody Pióro Fredry 2018, poznamy Książkę Roku 2018 – laureata konkursu edytorskiego „Pióro Fredry”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.