Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Heidelberg Polish Prinect User Day 2020

Heidelberg Polish Prinect User Day 2020

Z powodu trwającej epidemii SARS-CoV-2 w tym roku również firma Heidelberg Polska zdecydowała się na zorganizowanie seminarium Polish Prinect User Day w formule online. Wydarzenie odbyło się 10 listopada br. w ramach jesiennej serii webinarów Akademia Heidelberga Online Webinars i było jak co roku przeznaczone dla polskich użytkowników systemu Prinect. Ze względu na specjalistyczny charakter tematów adresowanych do wąskiej grupy odbiorców, udział w nim wzięły wyłącznie osoby zarejestrowane. Jak podkreśla organizator spotkania, tegoroczne seminarium, w którym uczestniczyło ponad 50 osób, było bardzo udanym przedsięwzięciem.

Po krótkim powitaniu gości przez gospodarza webinarów Tomasza Pawlickiego oraz Tomasza Jasińskiego, odpowiedzialnego za system Prinect w Polsce, uczestnicy spotkania ze względu na czas jego trwania zostali podzieleni na dwie grupy i wysłuchali prezentacji ekspertów z centrali firmy Heidelberg oraz specjalistów Heidelberg Polska.

W bloku nr 1 pierwszy temat, który mimo swojego ogólnego i wprowadzającego charakteru był wysłuchany z bardzo dużym zainteresowaniem, dotyczył transformacji cyfrowej w przedsiębiorstwie oraz idei Przemysłu 4.0, który przedstawił Dawid Żyta. Następnie Tomasz Jasiński pokrótce opowiedział o narzędziach, którymi drukarnia może obecnie dysponować (Prinect, Zaikio, Boxuni). Kolejna prezentacja, którą przedstawił Axel Zoeller, dotyczyła wszystkich najważniejszych nowości, które pojawią się niebawem na rynku wraz z kolejną wersją systemu Prinect 2021. Poza samymi nowymi rozwiązaniami, które ze względu na charakter wydarzenia były omówione w telegraficznym skrócie, prezentacja zawierała również informację o najważniejszych kierunkach dalszego rozwoju systemu Prinect, które z pewnością będą związane z usługami w chmurze i segmentem produkcji opakowań. Ostatnie wystąpienie należało do Ulrike Seethaler i dotyczyło często niedocenianego, a bardzo ważnego obszaru rozwiązań modułowych i procesowych systemu Prinect, które łączą dosyć dobrze już procesowo oprogramowane procesy drukowania z procesami introligatorskimi.

W drugiej części seminarium Cezary Krassowski z Nice Project, specjalista współpracujący z firmą Heidelberg w zakresie rozwijania i wdrożeń systemu Prinect, omówił tematykę opracowywania i wykorzystania analizy danych pozyskiwanych z systemu w codziennym funkcjonowaniu firm. Jest to rozwiązanie bardzo przydatne w długookresowej perspektywie – cały obszar Business Intelligence wraz z możliwością analizy Big Data daje obecnie coraz większe możliwości przygotowywania pogłębionych i przekrojowych analiz, które wcześniej byłyby bardzo pracochłonne lub wręcz niemożliwe. Kolejne wystąpienie, przygotowane przez Volkera Kaisera, dotyczyło nowości, jaką jest Prinect Business Manager dla drukarń opakowaniowych. Po raz pierwszy rozwiązanie to pokazano podczas październikowego wydarzenia Heidelberga – Innovation Week, a uczestnicy seminarium Polish Prinect User Day jako pierwsi mieli szansę zapoznać się z dalszymi informacjami na temat nowego pakietu. Na zakończenie seminarium podczas sesji „tips & tricks” Dawid Żyta w formie warsztatowej pokazał wybrane operacje automatyzujące pracę w systemie Prinect.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.