Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Granpak z naświetlarką Kodak Trendsetter Q1600

Granpak z naświetlarką Kodak Trendsetter Q1600

Wielkoformatowy system CtP Kodak Trendsetter Q1600 – zainstalowany jako pierwszy w Europie – to jeden z wielu elementów dużego planu inwestycyjnego drukarni Granpak z Andrychowa. Jak zapewniają jej przedstawiciele, jego wdrożenie przynosi firmie wiele sukcesów, a samo urządzenie spełnia jej wszystkie oczekiwania jakościowe.

Wydajność naświetlarki nieco wykracza poza obecne zapotrzebowanie drukarni, ale ma zapewnić jej dalszy rozwój w przyszłości. Firma korzysta na co dzień z płyt Kodaka z grupy Electra, a także z systemu workflow Prinergy Connect i oprogramowania do impozycji opakowań Pandora tego producenta.
„Od wielu lat systematycznie inwestujemy i unowocześniamy nasz park maszynowy oraz modernizujemy hale produkcyjne – mówi Mariusz Korczak, współwłaściciel firmy Granpak. – Bacznie obserwujemy rynek i dostosowujemy technologie do potrzeb naszych klientów, co przynosi nam kolejne sukcesy, pozwala znacznie obniżyć koszty produkcji, a wszystko to zapewnia dynamiczny rozwój. Taka strategia pozwala nam na pracę z klientami mającymi duże potrzeby produkcyjne w grupach asortymentowo powtarzalnych. To z kolei pociąga za sobą konieczność zwiększania mocy przerobowych, co było bezpośrednim powodem inwestycji, jakie rozpoczęliśmy jakiś czas temu. Obok wybudowanego w 2014 roku nowego zakładu produkcyjnego (wraz z biurowcem) o łącznej powierzchni przekraczającej 4,5 tys. m2, dostosowanego do produkcji opakowań (mających bezpośredni kontakt z żywnością), zakupu dwóch maszyn sztancujących oraz pełnoformatowej, sześciokolorowej arkuszowej maszyny offsetowej – kluczowym elementem wprowadzanych przez nas zmian była naświetlarka CtP Kodak Trendsetter Q1600”.
Firma Granpak istnieje od 2001 roku, a jej produkcja od początku działalności koncentruje się na opakowaniach kartonowych, bazujących na tekturze litej i kaszerowanej. Produkty te, wykonywane głównie z myślą o odbiorcach z przemysłu ciężkiego, spożywczego i w mniejszym stopniu farmaceutycznego – mają stanowić podstawę jej asortymentu także w najbliższych latach. Spółka oferuje kompleksowe usługi poligraficzne w technice druku offsetowego, poczynając od projektu w studiu graficznym, aż do wykonania gotowego produktu.
Od wielu lat Granpak inwestuje w rozwiązania, które nie tylko usprawniają produkcję, ale są również przyjazne dla środowiska. W ciąg tych inwestycji wpisał się system CtP firmy Kodak, bazujący na termicznej naświetlarce Kodak Trendsetter Q1600. „Format 1600 jest bardzo wymagający – mówi Mariusz Korczak – dlatego kupując naświetlarkę, zdecydowaliśmy się na sprawdzonego dostawcę o dużym doświadczeniu, jakim jest Kodak Polska. Dużym atutem była dla nas również zastosowana w tej maszynie technologia SQUAREspot, która jest podstawą dokładnego i jednolitego procesu naświetlania. Zapewnia ona wysoką jakość i jednolitość obrazu, pomimo zmiennych parametrów naświetlania. Pozwala uzyskać punkty rastrowe o wielkości nawet 10 mikronów, umożliwiając wyróżniający się na rynku druk, co jest dla nas szczególne istotne. Wpływa także na utrzymanie jakości drukowania i przyspiesza proces narządzania maszyny. Ważną kwestią był dla nas również serwis. Kodak w tym zakresie jest firmą niezawodną. To oraz fakt, że na co dzień pracujemy również na płytach tego producenta, złożyło się na naszą ostateczną decyzję o zakupie rozwiązania tego dostawcy”.
Drukarnia pracowała już wcześniej na płytach Kodaka z grupy Electra, dzięki temu znała ich właściwości – także pod względem jakości, która jest w stanie sprostać trudnym projektom. „To bardzo ważne w przypadku naszej działalności, gdzie trudne i wymagające prace stanowią dla nas chleb powszedni – mówi Mariusz Korczak. – Okazało się, że z naświetlarką Kodaka ich realizacja jest nie tylko sprawniejsza, ale również doskonała, jeśli chodzi o jakość. Wdrożenie całego systemu CtP znacząco wpłynęło na skrócenie czasu procesu produkcji – przede wszystkim od wyjścia projektu z działu graficznego do dostarczenia gotowych płyt do hali maszyn drukujących, co wpływa również na czas realizacji poszczególnych zleceń. Zastosowanie CtP Kodaka przekłada się na nasz sukces w codziennej produkcji, a także gwarantuje – dzięki jakości jaką oferujemy, terminowości oraz dobrej cenie – sukces naszych klientów. Wybór nie był prosty, jednak braliśmy pod uwagę wiarygodnego dostawcę, o dużym doświadczeniu i jesteśmy zadowoleni z tej inwestycji”.
Całości sukcesu dopełnia tu oprogramowanie Kodak Prinergy Connect. Zapewnia ono – zdaniem właścicieli drukarni – doskonałe funkcjonowanie i niezawodność.
Mariusz Korczak podsumowuje: „Naświetlarka Kodaka oraz wdrożone razem z nią oprogramowania znacząco wpłynęły na zdolności produkcyjne, a także na możliwości technologiczne naszej firmy, co otwiera przed nami jeszcze szersze możliwości rozwoju. Wszystko z myślą o naszych klientach z kraju i zza granicy – chcemy zwiększyć ich zadowolenie i satysfakcję ze współpracy z nami. Jesteśmy przekonani, że właśnie dzięki takim inwestycjom to nam się udaje”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.