Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Fotolia by Adobe na FestiwaluDruku.pl

Fotolia by Adobe na FestiwaluDruku.pl

Zakończyła się ósma edycja Festiwalu Druku i Marketingu w Warszawie. Bank zdjęć Fotolia by Adobe zaprezentował na nich swoją ofertę oraz rozwiązania dla branży kreatywnej i poligraficznej. Tegoroczne targi – z uwagi na duże zainteresowanie wystawców – podzielono na dwa odrębne, choć odbywające się równolegle, wydarzenia: jedno poświęcone reklamie i marketingowi, drugie – dostawcom mediów i maszyn. Dodatkowo, w specjalnej strefie „Be creative!” przedstawiono najbardziej kreatywne rozwiązania poligraficzne. Fotolia przedstawiła w jej ramach wystawę fotografii ze swojej najnowszej kolekcji „Disconnect”.

Prace autorów kolekcji „Disconnect” ukazują artystyczne oblicze fotografii stockowej. Trójka młodych fotografów – Brice Portolano, Théo Gosselin i utalentowana Polka Sonia Szóstak, stworzyła wyjątkowy zbiór lifestyle’owych zdjęć o mocno emocjonalnej narracji, zbudowanej wokół koncepcji storytellingu – opowiadania historii za pomocą obrazów. Uczestnicy targów mogli się z nimi zapoznać nie tylko na wystawie, lecz także przy stoisku banku zdjęć.

„Wystawa kolekcji „Disconnect” to szansa na przekonanie się na własne oczy, jak twórcze i wyjątkowe mogą być zdjęcia stockowe. Fotografie stworzyli dla nas naprawdę najzdolniejsi artyści. Jestem szczególnie dumna, że była wśród nich nasza rodaczka. Sonia Szóstak miała w tym roku swoją wystawę w Muzeum Narodowym w Gdańsku, a ostatnio została nominowana do nagrody ELLE STYLE AWARDS. To potwierdza, że w projekcie „Disconnect” faktycznie postawiliśmy na najlepszych” – mówi Beata Jaroszewska, Dyrektor ds. Marketingu Fotolia by Adobe w Polsce.

Organizatorzy targów przygotowali dla zwiedzających – poza częścią wystawienniczą – konferencje, warsztaty, pokazy i szkolenia. Michał Szylar z działu marketingu banku zdjęć Fotolia przedstawił prezentację o zastosowaniu API w usługach druku na życzenie. To rozwiązanie pozwalające klientom drukarni opierających swój biznes na sprzedaży internetowej produktów na indywidualne zamówienie (fototapety, wydruki na płótnie, naklejki, dekoracje ścienne, koszulki itp.) na łatwe wyszukiwanie i dodawanie obrazów do zamawianych produktów, bez opuszczania strony internetowej firmy. Dzięki dostępnym na rynku wtyczkom oraz rozwiązaniom web-to-print posiadającym wsparcie dla API banku zdjęć Fotolia uruchomienie serwisu druku na życzenie z dostępem do bazy dziesiątek milionów zdjęć staje się niezwykle szybkie i łatwe.

„Odwiedzający nasze stoisko podczas Festiwalu najczęściej pytali o modele współpracy, indywidualnie dostosowaną ofertę oraz o możliwości związane z implementacją API. Przez to, że coraz więcej firm decyduje się na prowadzenie biznesu w internecie, zainteresowanie naszymi rozwiązaniami web-to-print stale rośnie” – dodaje Jaroszewska.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas Kongresu European Carton Makers Association w Krakowie (15–16 września 2022 r.) tradycyjnie miało miejsce uroczyste rozstrzygnięcie konkursu European Carton Excellence Awards, organizowanego przez ECMA i Europejskie Stowarzyszenie Przemysłu Tektury i Pudełek Składanych Pro Carton. Jakie projekty zyskały największe uznanie jurorów?

Szwajcarski producent wielkoformatowych ploterów z płaskim stołem – swissQprint – obchodzi piętnastą rocznicę istnienia. Firmę utworzyli we wrześniu 2007 r. Reto Eicher, Hansjörg Untersander i Roland Fetting. Obecnie przedsiębiorstwo zatrudnia ok. 200 osób i działa w skali globalnej, współpracując z ponad 30 niezależnymi firmami partnerskimi, wspólnie z którymi zainstalowało ponad 1,6 tys. maszyn.

Firma Fujifilm poinformowała, że jej maszyna Revoria Press PC1120 otrzymała przyznawaną przez Keypoint Intelligence nagrodę Buyers Lab 2022 Pro Award w kategorii Wyjątkowe wysokonakładowe urządzenie produkcyjne CMYK+. Model ten jest dostępny w Austrii, Czechach, Hiszpanii, Niemczech, Polsce, Portugalii i Włoszech.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.