Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / European Label Forum 2017 stawia czoła nowym wyzwaniom

European Label Forum 2017 stawia czoła nowym wyzwaniom

European Label Forum, najważniejsze coroczne wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie FINAT, w tym roku zostało przeniesione do Berlina i odbędzie się w dniach 7–9 czerwca. Wydarzenie to, potocznie nazywane ELFem, przyciąga szerokie grono liderów branży w całym łańcuchu wartości, od dostawców surowców po użytkowników końcowych, którzy spotykają się, aby porozmawiać o najważniejszych strategicznych kwestiach biznesowych i zdobyć dogłębną wiedzę rynkową przekazywaną przez topowych międzynarodowych mówców.

Konferencję otworzy inspirująca przemowa Michaela Jacksona (choć oczywiście nie tego Michaela, ale nie mniej charyzmatycznego), guru zarządzania z Republiki Południowej Afryki, który dostarczy publiczności motywacji i inspiracji do wyruszenia w dwudniową podróż i stawienia czoła wyzwaniom związanym z zachodzącymi zmianami.

Jednym z kluczowych elementów zmian mających nastąpić w najbliższych latach jest z pewnością czwarta rewolucja przemysłowa, nazywana często przemysłem 4.0, obejmująca wszystkie technologie, które za pośrednictwem tzw. Internetu rzeczy łączą się i współpracują ze sobą oraz wymieniają dane w celu zautomatyzowania i zoptymalizowania produkcji oraz stworzenia inteligentnych produktów łączących się z konsumentem. Po głównej przemowie inauguracyjnej program ELF przewiduje wystąpienia ekspertów z Porsche Consulting (Niemcy), EVRYTHNG (Wlk. Brytania / USA) i Randstad (Holandia), którzy przedstawią przełomową ewolucję, jaką jest przemysł 4.0, z perspektywy ludzi, produkcji oraz doświadczeń z produktem. Ponadto, specjaliści Ci wezmą udział w interaktywnej debacie z publicznością podczas końcowej sesji panelowej.

Tak skomponowany program zabierze również uczestników w podróż w przyszłość branży etykiet, rysując możliwe scenariusze dla tego konkretnego środowiska biznesowego na lata 2020–2025 oraz dostarczając praktycznego kontekstu jako podstawowych informacji niezbędnych do podejmowania decyzji strategicznych. W tym celu Stowarzyszenie FINAT zleciło ekspertowi z zakresu projektowania scenariuszy Paulowi de Ruijterowi z De Ruijter Strategy (Holandia) poprowadzenie w ciągu najbliższych miesięcy projektu, którego kulminacją będą dwa równoległe warsztaty interaktywne, które odbędą się podczas ELF.

Prezes Stowarzyszenia FINAT Thomas Hagmaier wspomina też o innych zmianach, omówionych w najnowszym raporcie FINAT RADAR: „Olbrzymie postępy, jakie dokonują się w dziedzinie druku cyfrowego, to oczywiście m.in. przeniesienie elastyczności wysokojakościowego druku niskonakładowego na grunt branży etykiet oraz fakt, że właściciele marek spodziewają się w nadchodzącym roku pozyskać dla swoich firm o 5% więcej rozwiązań z zakresu druku cyfrowego. Odzwierciedla to obserwowaną obecnie tendencję do redukcji wielkości nakładu etykiet dla dostaw na czas (JIT), zwiększania liczby wersji oraz oczywiście dzisiejszej mody na personalizację”.

Drugi dzień konferencji rozpocznie się prezentacją najnowszych trendów i zmian rynkowych. AWA Alexander Watson Associates (Holandia) dokona analizy rynku bezpośredniego druku cyfrowego na pojemnikach, po czym nastąpi roczne podsumowanie miarodajnych statystyk etykietowych Stowarzyszenia FINAT oraz prezentacja półrocznej analizy rynku – raportu FINAT RADAR.

Co więcej, uczestnicy konferencji ELF będą mieli okazję zapoznać się ze specjalnym raportem na temat zleconego przez FINAT badania nad obecną i przyszłą kondycją cyfrowego druku etykiet w Europie z punktu widzenia właścicieli marek, nabywców opakowań oraz producentów etykiet, przeprowadzonego przez amerykańską agencję badania rynku LPC, która realizowała także równoległe badanie w Ameryce Północnej.

Jednym z głównych punktów drugiego dnia będzie specjalna dyskusja panelowa, w której liderzy trzech największych firm produkujących etykiety zastanowią się nad przyszłością branży etykiet. Ponadto prawdopodobny zarys przyszłości tej branży przedstawi gospodarz warsztatów Paul de Ruijter wraz ze współgospodarzem/pomocnikiem, prezesem elektem FINATu – Chrisem Ellisonem.
Kierunek trendów w procesie integracji europejskiej uległ w ciągu ostatnich kilku lat gwałtownej zmianie. Stowarzyszenie FINAT z dumą powita Joschkę Fischera, byłego ministra spraw zagranicznych Niemiec i jednego z najbardziej szanowanych mężów stanu końca XX wieku, jako prelegenta, który wygłosi przemówienie zamykające konferencję. Przedstawi on swoją osobistą perspektywę na temat obecnego i przyszłego krajobrazu społeczeństw europejskich, łącząc historię, teraźniejszość i przyszłość.
Wkrótce udostępnione zostaną szczegółowe informacje o programie, prelegentach oraz wydarzeniach pobocznych, takich jak prezentacja nagród FINAT w kategorii etykiet i recyklingu, warsztaty przedkonferencyjne oraz imprezy towarzyskie. Dodatkowe informacje, w tym te dotyczące sposobu rejestrowania się, są dostępne na stronie internetowej FINAT: http://www.europeanlabelforum.com/.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.