Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / EFI przejął OPS

EFI przejął OPS

Firma EFI przejęła spółkę Online Print Solutions (OPS), producenta innowacyjnych rozwiązań z dziedziny Web-to-Print, dynamicznej publikacji i marketingu typu cross-media. OPS ma dziesięcioletnie doświadczenie w opracowywaniu i wdrażaniu specjalistycznych rozwiązań do zarządzania firmowymi portalami internetowymi i projektami webowymi związanymi ze zmiennymi danymi i rozwiązaniami cross-mediowymi. Klientami OPS są drukarze z Ameryki Północnej, Europy i Azji. Nie podano wartości transakcji.

Oprogramowanie OPS będzie należeć do portfolio działu Productivity Software firmy EFI. EFI zamierza oferować zarówno produkty Digital StoreFront, jak i OPS. W bliskiej przyszłości zintegruje kluczowe funkcje OPS, technologie wspierające cross-mediowy marketing i drukowane zmienne dane ze swoją platformą Digital StoreFront i z oprogramowaniem MIS. Ponadto EFI planuje połączenie platformy OPS z Fiery, będzie to korzyść dla klientów OPS drukujących na urządzeniach Xerox, Ricoh, Canon czy Konica Minolta z tym kontrolerem. Ponadto EFI planuje połączenie dwóch platform w ciągu najbliższych lat, dzięki czemu użytkownicy OPS i Digital StoreFront będą mieć łatwy dostęp do jednej platformy, zawierającej najlepsze właściwości obu technologii. Nowa platforma zostanie udostępniona wszystkim klienci posiadającym aktualną umowę serwisową z którymś z rozwiązań.
Ulokowany w Dolinie Krzemowej koncern EFI (Electronics For Imaging), wraz ze swymi 28 oddziałami w Ameryce, Europie, Afryce i Azji, należy do czołówki firm prowadzących badania i rozwijających, projektujących oraz dostarczających technologie cyfrowe i oprogramowanie dla przemysłu poligraficznego i opakowaniowego z całego świata. Działająca na rynku od 20 lat firma zatrudnia obecnie 2187 pracowników (w tym 950 inżynierów, spośród których 266 pracuje w dziale rozwoju oprogramowania). EFI co roku przeznacza 25 proc. swojego dochodu na działalność badawczo-rozwojową oraz projektowanie nowych technologii i produktów. Systemy MIS i Web-To-Print firmy EFI są użytkowane przez ponad 16 tysięcy przedsiębiorstw na całym świecie. EFI jest uznanym twórcą zintegrowanych informatycznych systemów zarządzania dla branży poligraficznej i produkcji opakowań. Jej rosnące portfolio oprogramowania zostało poszerzone w grudniu 2011 o produkty niemieckiej firmy Alphagraph, producenta systemów zarządzania produkcją Prinance, Printy oraz Primus – których dystrybutorem na terenie Polski była firma Heidelberg. Głównym celem przejęć jest fuzja najnowocześniejszych na świecie technologii i specjalistów posiadających ogromną wiedzę i wieloletnie doświadczenie w branży poligraficznej. Dzięki temu klienci firmy EFI mogą być pewni, że produkty, które otrzymują są najwyższej światowej generacji rozwiązaniami zbudowanymi specjalnie dla branży poligraficznej.
Obecnie EFI może pochwalić się ilością ponad 16 tys. instalacji oprogramowań do zarządzania produkcją poligraficzną na świecie, co sprawia, że są to produkty sprawdzone i rozbudowane o uwagi klientów, nowe pomysły pracowników, uwzględniające innowacje i trendy rynkowe. EFI przoduje w rozwoju i sprzedaży systemów, które pomagają zwiększyć przychody, usprawnić przepływ operacji (workflow), poprawić rentowność i zoptymalizować procesy biznesowe. Systemy EFI w pełni wspierają standard JDF umożliwiając komunikację nie tylko z urządzeniami parku maszynowego, ale również z wieloma rozwiązaniami prepress workflow, w tym m.in. Kodak Prinergy, Agfa Apogee i wiele innych.

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas Kongresu European Carton Makers Association w Krakowie (15–16 września 2022 r.) tradycyjnie miało miejsce uroczyste rozstrzygnięcie konkursu European Carton Excellence Awards, organizowanego przez ECMA i Europejskie Stowarzyszenie Przemysłu Tektury i Pudełek Składanych Pro Carton. Jakie projekty zyskały największe uznanie jurorów?

Szwajcarski producent wielkoformatowych ploterów z płaskim stołem – swissQprint – obchodzi piętnastą rocznicę istnienia. Firmę utworzyli we wrześniu 2007 r. Reto Eicher, Hansjörg Untersander i Roland Fetting. Obecnie przedsiębiorstwo zatrudnia ok. 200 osób i działa w skali globalnej, współpracując z ponad 30 niezależnymi firmami partnerskimi, wspólnie z którymi zainstalowało ponad 1,6 tys. maszyn.

Firma Fujifilm poinformowała, że jej maszyna Revoria Press PC1120 otrzymała przyznawaną przez Keypoint Intelligence nagrodę Buyers Lab 2022 Pro Award w kategorii Wyjątkowe wysokonakładowe urządzenie produkcyjne CMYK+. Model ten jest dostępny w Austrii, Czechach, Hiszpanii, Niemczech, Polsce, Portugalii i Włoszech.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.