Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Doświadcz druku przyszłości na premierowym pokazie urządzenia imagePRESS V1350

Doświadcz druku przyszłości na premierowym pokazie urządzenia imagePRESS V1350

Trwają zapisy na prezentację najnowszego urządzenia Canon imagePRESS V1350 do druku produkcyjnego. 18 i 19 kwietnia w swojej warszawskiej siedzibie przy ul. G. Daimlera 2 Canon wraz z partnerami zaprezentuje automatyczny proces druku. Na gości czeka pokaz możliwości zaawansowanej, wszechstronnej i superwydajnej maszyny imagePRESS V1350. Razem z nią zaprezentowane zostaną rozwiązania: multifiniszer Duplo DocuCutter DC-618, stół tnący PFi B2 oraz automatyzujący pracę kontroler druku Fiery E9000. Aby wziąć udział w bezpłatnym wydarzeniu, należy wypełnić formularz na stronie www.canon.pl.

Informacja reklamowa

„Goście, którzy odwiedzą naszą siedzibę, będą mogli obserwować cały proces nowoczesnego, wysoko wydajnego i zautomatyzowanego druku produkcyjnego. Jego podstawę będzie stanowić imagePRESS V1350, flagowe urządzenie tonerowe na papier cięty z portfolio Canon. Dodatkowo, wraz z naszymi partnerami, pokażemy działanie kontrolera druku Fiery E9000, technologicznego mózgu całego procesu oraz wysoko wydajnych urządzeń introligatorskich Duplo: Docucutter DC-618 i stołu tnącego PFi B2” – mówi Michał Młynarczyk, Professional Print Product Manager w Canon Polska.

V1350 – jedna z najszybszych maszyn na rynku

Jak podkreśla ekspert Canon, imagePRESS V1350 to jedna z najbardziej wydajnych maszyn do druku produkcyjnego. Jej konstruktorzy zastosowali takie rozwiązania jak próżniowy mechanizm podawania nośników, stałą markę boczną zapewniającą niespotykane do tej pory pasowanie do 0,5 mm przód–tył, nową technologię utrwalania POD-SURF oraz zintegrowany system chłodzący wydruk. O kontrolę jakości koloru w czasie rzeczywistym dba wykorzystana w urządzeniu technologia Multi Density Adjustment Technology (Multi-D.A.T.), a dodatkowo wbudowane czujniki spektrofotometryczne umożliwiają automatyczną kalibrację kolorystyczną i przygotowywanie profili.

imagePRESS V1350 obsługuje szeroki wybór podłoży o grubości od 60 g/m2 do 500 g/m2, wliczając w to podłoża fakturowane i syntetyczne. Maksymalna prędkość druku wynosi aż 135 str./min, a łączny miesięczny nakład może wynieść nawet 2,4 mln str.

Co przygotowali partnerzy Canon?

Aby zaprezentować odwiedzającym pełen zautomatyzowany cykl produkcji, podczas spotkania będą dostępne także rozwiązania firm partnerskich: Fiery i Duplo. Fiery zaprezentuje kontroler wydruku oraz zaawansowane oprogramowanie do automatyzacji druku. Wspomniany powyżej imagePRESS V1350 będzie pracować z wykorzystaniem kontrolera E9000, oprogramowania Fiery Job Expert oraz 1-Step Color Management.

„Wysoką wydajność kontrolera Canon E9000 zapewnia najnowszy system Fiery FS500 Pro oraz technologia HiperRIP umożliwiająca przetwarzanie wielu zadań jednocześnie. Automatyczną analizę plików i ustawianie parametrów poszczególnych zadań wspomaga wbudowany Preflight oraz JobExpert. Z kolei unikalne rozwiązanie 1-Step Color Management ułatwia zarządzanie kolorami i tworzenie profili. W czasie dni otwartych zaprezentujemy także oprogramowanie JobFlow służące do automatyzacji weryfikacji” – mówi Krzysztof Pawluk, Technical Sales Specialist w EFI.

Cały proces produkcji uzupełnią urządzenia wykończeniowe Duplo. Docucutter DC-618 to multifiniszer wykonujący kilka procesów introligatorskich w jednym przebiegu: cięcie poprzeczne, cięcie wzdłużne, bigowanie i perforację. Dzięki integracji z Fiery zaprezentowany zostanie automatyczny proces impozycji, a następnie automatyczny finiszing z zastosowaniem kodów kreskowych. Z kolei stół tnący PFi B2 to rozwiązanie stworzone z myślą o produkcji m.in. personalizowanych opakowań, etykiet i materiałów o nietypowych kształtach lub drukowanych na niestandardowych podłożach (takich jak pianka, PCV, papier foliowany, samoprzylepny czy syntetyczny).

„W trakcie spotkania zaprezentujemy automatyzację wynikającą z połączenia oprogramowania, druku i finishingu. Wszystko po to, aby przyspieszyć realizację zleceń, zautomatyzować proces produkcji w drukarni i zminimalizować straty papieru” – podsumowuje Gabriela Swat, Managing Director w Duplo Polska.

Prezentacje będą odbywać się 18 i 19 kwietnia w siedzibie Canon przy ulicy Gottlieba Daimlera 2.

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wypełnić formularz na stronie: www.canon.pl/business/events/pokaz-premierowy-v1350.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.