Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / „Cyfrowa rewolucja – odkryj nowe horyzonty w świecie opakowań”

„Cyfrowa rewolucja – odkryj nowe horyzonty w świecie opakowań”

Firma DKS wraz z firmą Akonda i partnerami organizuje w dn. 21–22 czerwca br. w swojej siedzibie w Kowalach k. Gdańska konferencję oraz warsztaty skierowane do wszystkich osób zainteresowanych produkcją opakowań oraz innowacyjnymi rozwiązaniami w poligrafii. Goście będą świadkami odbywającej się „na żywo” produkcji z uszlachetnieniami, które pozwalają wyróżnić się produktom na rynku, a także proekologicznych rozwiązań, które stają się coraz bardziej poszukiwane przez właścicieli marek. Wszystko to odbędzie się przy użyciu licznych rozwiązań do produkcji cyfrowej, jakie znajdują się w ofercie firmy DKS. Liczba miejsc jest ograniczona.

„Ten ciekawy koncept spotkania, jaki proponujemy naszym gościom, zapowiada – jak sądzimy – interesujący pokaz rozwiązań, które otwierają zupełnie nowe horyzonty dla produkcji opakowań – mówi Andrzej Ćwikliński, dyrektor sprzedaży systemów produkcyjnych w firmie DKS. – To pierwsza taka konferencja multibrandowa, w całości poświęcona opakowaniom, które mogą być produkowane w małoformatowych drukarniach cyfrowych, łącząca druk tonerowy z lakierowaniem 3D i wykończeniem introligatorskim na ploterach tnących. Uczestnicy spotkania będą mogli krok po kroku obserwować proces produkcji niskonakładowych opakowań i etykiet. Zapoznają się przy tym z najnowszymi trendami w projektowaniu, będą mogli przyjrzeć się bliżej technologii druku cyfrowego na maszynach Fujifilm Revoria Press PC1120 z 6 kolorami oraz Canon imagePRESS V1000 (w tym drugim przypadku na papierach ozdobnych). Będą mogli również zapoznać się z cyfrowymi uszlachetnieniami lakierem 3D UV w maszynie Konica Minolta AccurioShine 3600 (będzie to pierwszy pokaz tego urządzenia w Polsce) oraz cięcia wraz z bigowaniem na ploterach iEcho serii PK. Mocny nacisk w naszych pokazach chcemy położyć na marketing sensoryczny, który ma bezpośredni wpływ na sprzedaż produktów, dlatego chcemy naszym gościom zaprezentować gotowe rozwiązania w tym zakresie, a także na rozwiązania eko”.

Wydarzenie odbędzie się w dwóch częściach – rano i po południu zaplanowano warsztaty, podczas których uczestnicy zapoznają się z parkiem maszynowym, na którym odbywać się będzie druk. Następnie będą mieli czas na indywidualne rozmowy i pokazy maszyn. W przygotowanym na konferencję demo prezentowana będzie symulacja dwóch modeli linii cyfrowych do produkcji nisko- i średnionakładowych opakowań. Pierwsza to linia technologiczna nastawiona na użycie kolorów dodatkowych i zaawansowanego uszlachetnienia. Druga to linia technologiczna do druku w trybie CMYK na papierach ozdobnych, bez uszlachetniania. Wśród prezentowanych rozwiązań znajdą się: ploter tnący iEcho serii PK, foliarka do sleekingu, lakierówka 3D UV marki Konica Minolta AccurioShine 3600, a także maszyny drukujące: Fujifilm Revoria Press PC 1120, Canon imagePRESS V1000, Canon imagePRESS V700, Konica Minolta Accurio Print C4065 oraz Fujifilm ApeosPRO C750.

Warsztaty przedzielone będą częścią konferencyjną (w godzinach 11–13.10), podczas której organizatorzy zapowiadają wystąpienia przedstawicieli firm DKS i Akonda oraz partnerów technologicznych tego wydarzenia: Canon Polska, Fujifilm Polska, Konica Minolta Business Solutions Polska oraz ZING, a także przedstawiciela Studia Projektowego Pelc & Partners, który opowie o projektowaniu opakowań drukowanych cyfrowo.

„Ważną częścią naszej konferencji będzie ta poświęcona uszlachetnieniom – podkreśla Andrzej Ćwikliński. – Zaprezentujemy tu rozwiązania, które otwierają zupełnie nowe możliwości w zakresie produkcji uwzględniających je opakowań. Nasi goście otrzymają próbki tychże, żeby naocznie i sensorycznie przekonać się jak ciekawe i innowacyjne może być dziś opakowanie”.

Konferencja będzie też okazją do świętowania 30-lecia firmy DKS. Klientów i wdrożenia liczy już sobie ona w dziesiątkach tysięcy, zatrudnia około 200 osób, posiada kilkanaście oddziałów w całej Polsce, a także liczącą 5 tys. m2 siedzibę główną. „W ostatnim czasie zwiększyliśmy nacisk na naszą multibrandowość i z racji szerokiej oferty wielu dostawców w naszym portfolio – stajemy się obecnie jednym z kluczowych graczy na rynku polskim – podkreśla Andrzej Ćwikliński. – To efekt budowanej od lat przez nas strategii, która niemal od początku zakładała oferowanie klientom urządzeń wielu marek. To pozwala nam łączyć różnorodne rozwiązania wielu producentów w kompleksową ofertę. Konferencja, w której tymczasowo „zamienimy się” w drukarnię będzie pokazem możliwości produktów, jakie oferujemy. Chcemy zarazem pokazać, że można z nami niemal w całości zbudować kompleksowy zakład poligraficzny, a także uzupełnić go najbardziej innowacyjnymi rozwiązaniami, wpływającymi na wydajność produkcji, jej jakość oraz atrakcyjność. Finalnie przełożyć się to może na lepszy biznes. Zapraszamy więc do udziału w naszym wydarzeniu, które – jak mamy nadzieję – stanie się inspiracją dla wielu naszych gości do zmian”.

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny TUTAJ.

  • Obecnie 5 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 5/5 (1 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.