Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Canon podczas Forum Autodesk 2016

Canon podczas Forum Autodesk 2016

Podczas zakończonego niedawno Forum Autodesk 2016 firma Canon po raz pierwszy zaprezentowała swoje portfolio rozwiązań 3D. Hasłem tegorocznej edycji wydarzenia było „FUTURE OF MAKING THINGS”, a kluczem do dyskusji – niemal nieograniczone możliwości produkcyjne wynikające z zastosowania technologii 3D w przedsiębiorstwach z branży produkcyjnej, architektonicznej czy mechanicznej.

Na Forum Autodesk Canon po raz pierwszy zaprezentował najnowsze modele zaawansowanych systemów do projektowania przestrzennego. W dwóch specjalnie zaprojektowanych strefach, odwiedzający mogli z bliska przyjrzeć się innowacyjnym modelom urządzeń ProJet 660Pro i ProJet MJP 2500 Plus, a także zobaczyć w działaniu wielokrotnie nagradzany ploter wielkoformatowy Canon imagePROGRAF iPF840, kolorową kopiarkę wielkoformatową ze skanerem L24 oraz kopiarkę Océ PlotWave 550. Canon zaprezentował dwa zaawansowane, profesjonalne systemy wytwarzania przyrostowego wykorzystywane m.in. do prototypowania pełnokolorowych elementów (CJP) i bardzo dokładnych prototypów, narzędzi, a nawet gotowych produktów z fotopolimerów (MJP).

Technologia CJP jest wykorzystywana m.in. do tworzenia modeli architektonicznych i geodezyjnych, które pozwalają na analizę i ocenę elementu przed wprowadzeniem go do produkcji. Drukując w technologii CJP, otrzymujemy finalny model bez konieczności sklejania poszczególnych elementów ze sobą i bez ograniczeń geometrycznych (np. kształty organiczne). Co więcej, drukarka ProJet 660Pro pozwala wykonywać kolorowe i precyzyjne elementy do wstępnej oceny projektu w czasie nie dłuższym niż kilka godzin.

Z kolei drukarki MJP (ProJet MJP 2500 Plus) wyposażone w technologię „zmiany fazy” pozwalają tworzyć bardzo precyzyjne modele z tworzyw sztucznych, takich jak np. VisiJet M2 – materiału do zastosowań inżynierskich, który pozwala na druk trwałych oraz sztywnych modeli w bieli i czerni, a także modeli przezroczystych i bezbarwnych. Systemy 3D serii ProJet 2500 to też najmniejsze i najtańsze z urządzeń wykorzystujących technologię MJP, dzięki czemu można ich bez problemu używać np. w biurze.

„Przeprowadziliśmy wiele inspirujących rozmów na temat technologii addytywnych. Nasze stoisko odwiedzali zarówno doświadczeni użytkownicy urządzeń 3D, jak i przedstawiciele firm, które dopiero planują rozwój swojego biznesu o urządzenia do projektowania przestrzennego. To bardzo inspirujące widzieć, jak ogromnym zainteresowaniem cieszy się ta technologia i jak duże szanse rozwoju stwarza dla przedsiębiorstw z branży architektonicznej, przemysłowej czy motoryzacyjnej” – mówi Rafał Osiekowicz, dyrektor marketingu Wide Format Group w Canon Polska.

Swoją prelekcję podczas Forum Autodesk wygłosił Jacek Korzeniewski, specjalista ds. zastosowań 3D, Wide Format Group w Canon Polska, który opowiedział m.in. o zastosowaniach druku 3D w produkcji i projektowaniu. Podkreślił także, że dla firmy Canon, która od ponad 80 lat dostarcza innowacyjne rozwiązania z zakresu obrazowania, druk 3D to kolejny etap rozwoju.

W marcu br. Canon ogłosił rozszerzenie dystrybucji urządzeń 3D Systems na rynek polski. W ramach partnerstwa firma dostarcza drukarki, profesjonalną obsługę przed- i posprzedażną oraz pełne wsparcie techniczne w ramach certyfikowanej sieci serwisowej sprzętu Canon.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.