Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Canon Future Book Forum 2021

Canon Future Book Forum 2021

W dn. 2 grudnia 2021 r. w godzinach 14–17 Canon organizuje kolejną, 9. edycję wydarzenia Future Book Forum. Motywem przewodnim bezpłatnej konferencji w formule online będzie innowacyjna transformacja branży drukowanych książek w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Spotkanie skierowane jest do wydawców książek, drukarzy, dystrybutorów, dziennikarzy, stowarzyszeń wydawniczych i związków z branży druku oraz dostawców technologii/start-upów, influencerów i osób opiniotwórczych. W ubiegłorocznej, również wirtualnej edycji udział wzięło blisko tysiąc uczestników z ponad 65 państw. Mieli oni okazję uczestniczyć w wydarzeniu pełnym praktycznych porad na temat utrzymania działalności i wdrażania innowacji w czasie pandemii.

Zrównoważony rozwój to dziś priorytet dla wszystkich graczy na rynku druku książek. Wiele wskazuje na to, że ten trend zostanie z nami na dłużej, dlatego motywem przewodnim tegorocznego Canon Future Book Forum będą innowacje w branży wydawniczej, zgodne z wyznaczonymi przez ONZ celami zrównoważonego rozwoju. Specjaliści omówią cykl życia książek począwszy od tego, w jaki sposób powstają, poprzez sposób ich dystrybucji, a skończywszy na wpływie wartościowych treści na codzienne życie.

Konferencję poprowadzi – podobnie jak rok temu – Peter Fisk, znany autor i mówca. Dołączą do niego eksperci w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, innowacji i branży wydawniczej, którzy wspólnie przyjrzą się możliwościom rozwoju, jakie zrównoważone podejście daje biznesowi. Jessica Lobo, Global Goals Programme Manager w UN Global Compact Network UK, wygłosi przemówienie „Why sustainable innovation matters?” inaugurujące Forum, podczas którego wyjaśni, jak Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ dają podstawy do budowy praktyk wspomagających odpowiedzialny rozwój. Z kolei Andy Hunter, CEO i założyciel Bookshop.org, opowie o swojej wizji utrzymania istotnej pozycji książek w erze cyfrowej. Podzieli się również wiedzą na temat modelu biznesowego bookshop.org – odpowiedzialnej społecznie platformy, która wspiera niezależne księgarnie w zwiększaniu ich sprzedaży w kanale e-commerce. Gość konferencji postara się zainspirować słuchaczy inicjatywą firmy, którą uznano za „rewolucję w historii sprzedaży książek”.

Natomiast Marko Silventoinen oraz Pekka Kuurne, kolejno Dyrektor Zarządzający oraz Development Manager w Otava Group, fińskim przedsiębiorstwie zajmującym się wydawnictwem książek i periodyków, sprzedażą detaliczną, drukiem oraz usługami online, będą mówić o tym, jak w swojej firmie wdrażają wydajne łańcuchy dostaw drukowanych książek oparte o przepływ danych i ich interakcje z innowacyjnymi procesami druku cyfrowego. Eksperci podzielą się swoją wizją zrównoważonych i korzystnych komercyjnie łańcuchów dostaw książek.

Mówiąc o tegorocznym Future Book Forum, Peter Wolff, Senior Vice President w dziale Production Printing Products Canon EMEA, stwierdził: „Filozofią korporacyjną Canon jest Kyosei – życie i praca dla wspólnego dobra. Motyw przewodni tegorocznej edycji Future Book Forum, czyli zrównoważona innowacja, jest szczególnie bliski mojemu sercu. Jako firma mamy realny wkład w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ dzięki naszym działaniom biznesowym, ale dostrzegamy również, że nasza technologia, produkty i usługi oferują branży wydawniczej wyjątkowe możliwości osiągania ich własnych celów na tym polu”.

Więcej informacji o wydarzeniu i formularz rejestracyjny zarejestrować znajdą Państwo TUTAJ.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.