Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Biznes to relacje

Biznes to relacje

Międzynarodowe Targi Reklamy i Druku Promo Show 2023
Fot. org.

W dn. 8–9 lutego 2023 r. w warszawskiej Hali Expo XXI odbyły się – w całkowicie nowej formule – Międzynarodowe Targi Reklamy i Druku Promo Show. Jak podaje organizator, wzięło w nich udział 210 wystawców prezentujących 600 marek i ponad 8,1 tys. gości, w tym ponad 1,2 tys. przybyłych z zagranicy (z ponad 20 krajów).

W poprzednich edycjach targów wystawcami były przede wszystkim firmy z szeroko rozumianej branży artykułów promocyjnych, a samo wydarzenie odbywało się w hotelowych przestrzeniach (najpierw był to hotel Novotel, później Hilton). W tym roku organizator zdecydował o zmianie lokalizacji i poszerzeniu zakresu wystawy o media i maszyny dla segmentu reklamy, druku na tekstyliach i znakowania gadżetów reklamowych. Tym samym targi Promo Show stały się eventem, który oferuje kompleksową ofertę dla każdego, kto szuka nowych rozwiązań zarówno w poligrafii, jak i reklamie.

Nowości i premiery

Na stoiskach wystawców miały miejsce liczne promocje, premiery i warsztaty. Viscar zaprezentował premierowo SALF-350 – urządzenie do produkcji cyfrowych etykiet i naklejek w przemysłowych nakładach. Firma pokazała też prasy do termotransferu: JStahls Diversity, Secabo TS5 i TCC Lite oraz premierowo prezentowane prasy Zodiac. Nowości w kontekście opakowań i etykiet promowała firma Ekstreme, prezentując OKI Pro 1050 – drukarkę dla nisko- i średnionakładowej produkcji etykiet.

Firma Modico pokazała możliwości drukarki UV LED Revolution 360°T, która umożliwia bardzo szybki nadruk bezpośredni na przedmiotach cylindrycznych i stożkowych, takich jak butelki, puszki, termosy, szklanki itp. Imago Printer pochwaliło się nową generacją polskich drukarek UV LED oraz technologią druku DTF UV. Na stoisku Atrium Centrum Ploterowego premierę miał ploter eko/żywiczny 1,3 m Mutoh XpertJet 1341SR PRO, na stoisku zaprezentowane były także plotery LED-UV do gadżetów Mutoh XpertJet UF oraz plotery tekstylne do koszulek DTF Mutoh 628. Można było ponadto zobaczyć zadruk termotransferem z białym tonerem na folii Forever OKI PRO8432WT.

Integart promował technologię HP Latex oraz inne rozwiązania w zakresie materiałów, technologii do druku i postfinishingu. Unicup pokazał natomiast maszynę do personalizacji kubków papierowych i plastikowych, udowadniając, że nawet na bardzo małej przestrzeni można zorganizować produkcję personalizowanych kubeczków.

Na ekspozycji zajmowanej przez firmy Epson oraz API.PL pojawiły się nowe w ofercie rozwiązania z serii SureColor, w tym modele SC-T7700D dla biur projektowych oraz pracowni architektonicznych, SC-P8500D dla twórców reklamy wielkoformatowej oraz drukarki LFP z atramentem żywicznym SC-R. można było zobaczyć także rozwiązania do sublimacyjnego druku na tekstyliach z rodziny SureColor SC-F, w tym Epson SC-F10000H.

Firma EMB Systems przeprowadziła cykl szkoleń, które objęły tematykę oprogramowania RIP CAD Link dla drukarek Brother oraz technologii DTF. Premiery odbyły się również na stoisku firmy Haftex, która zaprezentowała sześć maszyn hafciarskich z serii: PRO2, MAX II, JUNIOR, a także na specjalnym stanowisku pokazywała oprogramowanie hafciarskie Wilcom i Sierra.

Nowości pojawiły się też na stoisku Akonda Tex – gdzie można było podziwiać drukarki DTG/DTF, produkowane przez japoński koncern Ricoh. Na ekspozycji Sico Print Solutions pokazane zostały m. in. rozwiązania Sun Chemical do drukowania tekstyliów oraz Mimaki UJF6042 do zadruku na gadżetach, media i urządzenia do zadruku odzieży reklamowej: Hanza DTF 60 oraz bardzo szeroka oferta farb i chemii do sitodruku na tekstylia, papier i plastik.

„Za nami intensywny czas, ogrom pracy i przygotowań do międzynarodowego wydarzenia. Chcemy podziękować wszystkim wystawcom i zwiedzającym, wraz z którymi tworzymy niezapomniane wydarzenia, wspieramy branżę i budujemy relacje” – mówi Robert Załupski, Dyrektor Generalny w OOH magazine, organizator targów.

Kolejna edycja wydarzenia odbędzie się w dn. 14–15 lutego 2024 r., również w Expo XXI. Więcej o wydarzeniu na www.promoshow.pl.

Obszerniejszą relację z tegorocznego wydarzenia zamieścimy w kolejnym wydaniu „Świata DRUKU”.

  • Obecnie 5 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 5/5 (1 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.