Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Artemis zaprasza na targi Fespa 2015

Artemis zaprasza na targi Fespa 2015

Na stoisku nr M29 w pawilonie 7 Artemis LFP pokaże cztery urządzenia do druku wielkoformatowego. Będą one reprezentowały cztery technologie. Znany w kraju ploter Artemis KM 3200/3224 to specjalista od wielkoformatowych banerów o szerokości do 3,20 metra. Artemis FR 250 UV to flatbed UV o szerokości 2,50 metra. Popularny ploter ekosolwentowy – Artemis serii 1601 – będzie drukował na nośnikach 1,60-metrowych. Ostatnie rozwiązanie to specjalistyczny Artemis 1801S LED-UV do druku na membranach.

Produkcyjny druk solwentowy to domena obecnego już kilka lat na rynku plotera Artemis KM 3200 oraz modelu nieco cięższego kalibru – KM 3224. Jak zapewnia producent, seria 3200 cechuje się udoskonaloną, stabilną i niezawodną konstrukcją. Na pokładzie plotera jest zainstalowanych osiem głowic firmy Konica Minolta 512 (w modelu KM 3200) lub 1024 (w modelu 3224). Wielkość kropli atramentu generowanej przez głowicę wynosi 42 pl. Jest to wystarczająca jakość do produkcji banerów reklamowych, billboardów, plakatów, grafiki podświetlanej, znaków informacyjnych, grafiki wystawienniczej i innych grafik pełnokolorowych na materiałach powlekanych i niepowlekanych o szerokości do 3200 mm.
Według producenta wysoka, rzeczywista prędkość produkcyjna to największy atut plotera – ponad 100 m2/h (w modelu KM 3224 to 160 m2/h). Warto zaznaczyć, że producent wyeliminował efekty siania i nierównych krawędzi. Ploter został wyposażony w zaawansowane systemy ochrony głowic przed zaschnięciem lub zniszczeniem. Nie bez znaczenia jest też jakość i długowieczność głowic Konica Minolta. Wiele podzespołów pochodzi od japońskich i amerykańskich producentów. Jak zapewnia producent, niski koszt użytkowania możliwy jest dzięki zastosowaniu niedrogich atramentów solwentowych. Ich odporność na warunki atmosferyczne sięga trzech lat na zewnątrz. Stabilny, automatyczny system nawijająco-odwijający o udźwigu roli do 100 kg pozwala drukować w trybie ciągłym. Plotery Artemis serii KM 3200 wyposażone są w zaawansowane oprogramowanie PhotoPrint lub opcjonalnie Onyx.
Przedstawicielem segmentu maszyn ekosolwentowych będzie zainstalowany już w 100 firmach Artemis serii 1601, który na przełomie roku doczekał się nowej odsłony. Model 1601 HLV został doposażony w zewnętrzny system suszący z promiennikiem podczerwieni (Infra Red). Ma on na celu wzrost wydajności za sprawą przyspieszonego dosuszania wydruków. Kolejną nowością w „HLV” jest technologia druku zmienną wielkością kropli. Odpowiada ona za mieszanie kropli o różnej wielkości, czego efektem są bardziej ostre wydruki i jednocześnie gładsze aple i gradienty.
Artemis 1601 HLV wyposażony jest w sprawdzoną i stabilną, japońską, piezoelektryczną głowicę serii DX7. Posiada ona 1440 dysz (8 rzędów po 180 dysz), przez co umożliwia druk w rzeczywistej rozdzielczości 1440 x 1440 dpi. Maksymalna produktywność plotera wynosi 20 m2/h. Ploter obsługuje materiały rolowe o maksymalnej szerokości 160 cm. Jest to najpopularniejsza szerokość ploterów ekosolwentowych pozwalająca zrealizować większość zleceń takich jak zadruk folii samoprzylepnych, fototapet, banerów, papierów, backlitów, blokoutów i innych nośników przeznaczonych do zadruku ekosolwentowego. Artemis 1601V jest ploterem 4-kolorowym drukującym w palecie CMYK i jest fabrycznie przystosowany do druku ekonomicznymi atramentami ekosolwentowymi z przeznaczeniem do druku aplikacji wewnętrznych i na zewnątrz.
Na Fespie zostanie także zaprezentowana nowość: Artemis FR 250 UV. Według producenta parametry, jakimi cechuje się Artemis 250 UV, są bardzo wysokie i porównywalne z dużo droższymi maszynami. Prędkość wynosi 38 m2/h i jest wystarczająca do zapewnienia produkcyjnej ciągłości druku na szkle, kartonie czy spersonalizowanych wydruków.
W karetce są zainstalowane głowice grayscalowe Konica Minolta 1024. W zależności od konfiguracji na pokładzie może się znaleźć od 4 do 8 takich głowic. Wielkość kropli atramentu przez nie generowanych wynosi 14 pl. Dla koloru białego przeznaczone są 2 głowice. Jeśli chodzi o kolor biały, to nie zabrakło stosowanego w zaawansowanych rozwiązaniach recylkulatora białego atramentu. Warto wspomnieć, że kolor biały może być nakładany na podłoże w kilku wariantach – w trybie poddruku, nadruku oraz 3-warstwowo. Technika „trzech warstw” służy do zadruku materiałów przezroczystych. Oprócz druku na materiałach płaskich FR 250 z powodzeniem zadrukowuje materiały rolowe.
Podczas Fespy Artemis zaprezentuje premierowe rozwiązanie LED-UV do druku na membranach – specjalnego rodzaju materiale, przypominającym ceratę. Przykładowe zastosowanie to materace, zabawki, obrusy, dekoracje. Artemis 1801S LED-UV wyposażony jest w głowicę Epson umożliwiającą uzyskanie rozdzielczości 1440 dpi. Prędkość zadruku w 4 pasach sięga 18 m2/h. Maksymalna szerokość obsługiwanych materiałów wynosi 1850 mm. Szerokość samego zadruku jest o 5 cm węższa. Ploter może być wyposażony, zależnie od konfiguracji, w 1 lub 2 lampy LED-UV. Ich chłodzenie jest oparte na systemie wodnym.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.