Apel Fundacji

Z całą serdecznością dziękujemy wszystkim życzliwym, którzy przekazali na konto naszej Fundacji 1% podatku za 2011 rok. Pełni optymizmu i ufności zwracamy się ponownie do Wszystkich Państwa związanych z branżą papierniczo-poligraficzną w Polsce o wsparcie Fundacji Rozwoju Kadr Poligraficznych odpisem 1% podatku za 2012 rok.

Informujemy uprzejmie, że nastąpiło przełomowe uproszczenie przez Ministra Finansów przepisów związanych z odpisem 1% podatku za 2012 rok. Podatnik rozliczający się indywidualnie z Urzędem Skarbowym nie musi już przekazywać przelewem wyliczonej kwoty na konto, ale na wzorach deklaracji podatkowych PIT (36, 36L, 37) w przygotowanych jednolitych rubrykach pod nazwą „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego – OPP” wybierając Fundację może wpisać „Fundacja Rozwoju Kadr Poligraficznych”, a w pozycji „Numer KRS” – 0000076130, wpisując jednocześnie wnioskowaną kwotę (która nie może być wyższa niż 1% obliczonego podatku).
Pracownik, za którego rozliczenie podatku dokonuje zakład pracy, wypełnia deklarację podatkową PIT-37 w podobny sposób na podstawie otrzymanej kopii PIT-40 i przekazuje tylko do Urzędu Skarbowego. Emeryci i renciści mogą przekazać 1% podatku za 2012 rok na konto Fundacji wypełniając PIT-37 na podstawie otrzymanej kopii PIT-40 z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
Końcowy termin składania wypełnionych PIT (36, 36L, 37) to 30 kwietnia 2013 roku. Na podstawie wypełnionego i podpisanego przez podatnika kwestionariusza PIT Urząd Skarbowy sam prześle ustaloną kwotę na rachunek Fundacji Rozwoju Kadr Poligraficznych.
Jednocześnie pragniemy poinformować, że w 2013 roku Podatnik może odliczyć wydatki z tytułu darowizn w ramach limitu 6% dochodu na rzecz organizacji pożytku publicznego wpisanych na listę OPP, na której Fundacja Rozwoju Kadr Poligraficznych się znajduje. Ulga ta dotyczy darowizn dokonanych w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2012 r. Szczegóły na stronie internetowej Fundacji: www.frkp.pl
Będziemy wdzięczni za życzliwe ustosunkowanie się do naszego apelu i za przekazanie nam 1% z Państwa podatków. Pozyskane środki w całości przeznaczymy na wszechstronną pomoc szkolnictwu poligraficznemu w Polsce.
Z wyrazami szacunku
Rada i Zarząd Fundacji Rozwoju Kadr Poligraficznych

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.