Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Agfa Graphics targach Fespa 2015

Agfa Graphics targach Fespa 2015

Wśród wystawców targów Fespa 2015, które odbyły się 18–22 maja w Kolonii, tradycyjnie znalazła się firma Agfa Graphics, dla której były one okazją do zaprezentowania – po raz pierwszy w Europie – kilku nowych rozwiązań. Wśród nich znalazły się m.in. plotery Jeti Tauro i Jeti Mira oraz kolejna wersja systemu sterującego produkcją wielkoformatową – Asanti 2.0.

Dwa prezentowane na targach rozwiązania Agfa Graphics – wchodzący w skład Asanti 2.0 moduł do zarządzania barwą oraz ploter Anapurna M3200i – zostały uhonorowane prestiżowymi nagrodami EDP Award 2014/2015, przyznawanymi przez European Digital Press Association.
Ploter Jeti Mira, który miał swoją światową premierę na kwietniowych targach ISA Sign Expo, w Kolonii został po raz pierwszy zademonstrowany szerszej publiczności z Europy. Kilka tygodni wcześniej wybrani klienci Agfa Graphics mogli go zobaczyć w pracy podczas imprez z cyklu Red Carpet Event, odbywających się w centrali firmy w Mortsel. Na stoisku podczas targów Fespa 2015 był on już dostępny dla wszystkich, wzbudzając bardzo duże zainteresowanie osób uczestniczących w jego pokazach.
Podczas demonstracji były na nim realizowane przykładowe prace z wykorzystaniem szerokiego spektrum podłoży. Ploter – dostępny obecnie w dwóch wersjach (S/HS) – pracuje z prędkością do 206 m2/h i jest wyposażony w stół o wymiarach 2,7 m × 1,6 m (bądź 2,7 m × 3,2 m), na którym zadrukowywane są podłoża sztywne. Opcjonalnie do urządzenia można dostawić dedykowany moduł, pozwalający na zastosowanie materiałów giętkich. Maszyna jest wyposażona w innowacyjne głowice Ricoh Gen 5 i w standardzie drukuje w sześciu kolorach (CMYKLcLm) z dodatkową bielą kryjącą/podkładową. Opcjonalnie można w niej zastosować lakier lub primer. Urządzenie, dedykowane na rynek Sign & Display, jest wyposażone m.in. w: ruchomą karetkę i nowy moduł kontroli temperatury, posiada sześć stref próżniowych oraz zaawansowany interfejs operatora.
Druga z niedawnych nowości Agfa Graphics, która także zadebiutowała w Europie podczas targów Fespa 2015, to hybrydowy ploter Jeti Tauro, dedykowany dla firm z segmentu high-end. Maszyna ma budowę modułową i – jak zapowiadają przedstawiciele firmy – ma stanowić platformę dla rozwoju kolejnych tego rodzaju rozwiązań w jej ofercie. Ploter Jeti Tauro został wyposażony w 32 głowice Ricoh Gen 5 i drukuje w sześciu kolorach (CMYKLcLm) z dodatkową bielą kryjącą/podkładową, z prędkością do 275 m2/h. Dostępny jest w trzech wariantach obsługi mediów: ręcznym, półautomatycznym i w pełni zautomatyzowanym. Opcjonalnie można w nim zastosować primer.
Poza wzbudzającymi – z uwagi na swoją premierę rynkową – największe zainteresowanie nowymi modelami z rodziny Jeti na stoisku Agfa Graphics pracowały także dwa urządzenia z serii Anapurna. Pierwsze z nich – Anapurna M3200i – zostało wyróżnione nagrodą EDP Award w kategorii „Najlepszy rolowy ploter wielkoformatowy o szerokości powyżej 1,7 m” przez stowarzyszenie European Digital Press Association, zrzeszające magazyny branżowe, specjalizujące się w technologiach cyfrowych.
Anapurna M3200i RTR to urządzenie zadrukowujące w trybie „z roli na rolę” różnego rodzaju media giętkie o maksymalnej szerokości 3,2 m. Maszyna pracuje z prędkością do 123 m2/h, obsługując materiały takie jak banery, samoprzylepne folie winylowe, frontlity czy backlity. Za wysoką prędkość i jakość reprodukcji odpowiedzialne są tu nowej generacji 12-pikolitrowe głowice drukujące KM1024i. Urządzenie drukuje w czterech bądź sześciu kolorach, w porównaniu z wcześniejszą wersją – Anapurna M3200 RTR (będącą pierwszym urządzeniem z serii Anapurna zadrukowującym wyłącznie media giętkie) – wprowadzono w nim też nowy design.
Drugim przedstawicielem rodziny Anapurna na targach Fespa 2015 był ploter Anapurna M2500i, wyposażony w nową opcję automatycznego podawania arkuszy ABF. Umożliwia on zadrukowywanie materiałów o szerokości do 2,5 m w sześciu kolorach i z dodatkową bielą kryjącą lub podkładową. Przeznaczony jest dla firm specjalizujących się w produkcji oznaczeń, drukarń cyfrowych, fotolaboratoriów oraz zakładów poligraficznych dotychczas bazujących na sitodruku. Można w nim realizować prace – także nietypowe – o zastosowaniach wewnętrznych i zewnętrznych.
Poza czterema ploterami drukującymi Agfa Graphics demonstrowała w Kolonii wprowadzony do jej oferty na początku br. automatyczny ploter tnący Acorta. Dedykowany dla segmentu Sign & Display, stanowi uzupełnienie belgijskiego producenta w zakresie druku wielkoformatowego o profesjonalne rozwiązanie, pozwalające na sprawne i wydajne wykańczanie wydruków realizowanych z udziałem podłoży sztywnych i giętkich, m.in. różnego rodzaju elementów dekoracyjnych, pojemników, banerów itd.
W ploterze Acorta zastosowano zaawansowane rozwiązania technologiczne, takie jak choćby funkcja automatycznego rozpoznawania. Urządzenie pracuje z prędkością do 102 m/min, a o dokładność i stabilność działania dbają solidna budowa i 40 stref próżniowych, które są automatycznie aktywowane w razie potrzeby.
Wszystkimi ww. urządzeniami z oferty Agfa Graphics steruje dedykowane oprogramowanie workflow Asanti, które w tym roku doczekało się kolejnej wersji, opatrzonej numerem 2.0. Ona także oficjalnie zadebiutowała na rynku europejskim podczas targów Fespa 2015. Asanti 2.0 oferuje liczne funkcje automatyzacji i zaawansowane rozwiązania technologiczne, zapewniające wyższy zwrot z inwestycji oraz znacznie usprawniające przygotowanie prac do drukowania. Co istotne, każda kolejna jego wersja przynosi coraz więcej funkcji i opcji znanych z wykorzystywanego przez wiele drukarń akcydensowych systemu Apogee.
Jednym z nich jest zaawansowany moduł zarządzania barwą Asanti Color Management, który – jako drugie w tym roku rozwiązanie Agfa Graphics – został wyróżniony nagrodą EDP Award 2014/2015 w kategorii „Najlepsze rozwiązanie do color managementu”. Zawiera on m.in. zupełną nowość wprowadzoną w wersji 2.0 i zgłoszoną przez Agfa Graphics do opatentowania: tryby druku kalibrowanego (Asanti Calibrated Print Modes).
Mówi Przemysław Arabski, szef działu inkjetowego Agfa Graphics w Polsce: „Na tle innych dostawców nasza firma wypadła bardzo dobrze, choćby biorąc pod uwagę liczbę premierowych rozwiązań obecnych na stoisku. Przez wszystkie dni targowe było ono pełne zwiedzających, wśród których znaleźli się także goście z Polski. Gros z nich stanowili nasi obecni klienci, którzy przymierzają się do inwestycji w kolejne, bardziej zaawansowane maszyny. Byli oni pod dużym wrażeniem możliwości oferowanych przez wszystkie prezentowane na stoisku urządzenia. Oczywiście największe zainteresowanie wzbudzały premiery z ostatnich tygodni, przede wszystkim bardzo uniwersalny i oferujący najwyższą jakość drukowania ploter Jeti Mira. Podczas targów Agfa Graphics zebrała kilkanaście zamówień na ten model i mamy nadzieję, że jeszcze w tym roku doczekamy się jego pierwszego wdrożenia w naszym kraju”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.