Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Agfa Graphics na targach Poligrafia 2015

Agfa Graphics na targach Poligrafia 2015

Wśród wystawców nadchodzących targów Poligrafia 2015, odbywających się w Poznaniu w dniach 26–29 maja, tradycyjnie znajdzie się firma Agfa Graphics. Z myślą o zwiedzających wystawę na jej stoisku (nr 23 w pawilonie 6a) zostanie zaprezentowany ploter wielkoformatowy Anapurna M2050i. Jest to reprezentant serii urządzeń tego producenta bazujących na technice inkjet UV. Firma będzie również promować swoje najnowsze rozwiązania w zakresie druku wielkoformatowego – m.in. plotery Jeti Mira i Jeti Tauro oraz system workflow Asanti 2.0, które swoją oficjalną europejską premierę będą miały zaledwie kilka dni wcześniej – podczas targów Fespa 2015 w Kolonii.

Ploter Anapurna M2050i, będący główną atrakcją stoiska Agfa Graphics, to wprowadzone do jej oferty w ub.r. innowacyjne, wszechstronne urządzenie pozwalające na bezpośrednie zadrukowywanie mediów sztywnych i giętkich. W przypadku tych pierwszych maksymalny format obsługiwanego materiału to 3 m × 2,07 m, a grubość – 4,5 cm. Przy mediach giętkich jedynym ograniczeniem (od strony formatu) jest szerokość zadrukowywanego podłoża – wynosi ona 2,07 m. Ploter drukuje w sześciu kolorach (CMYKLcLm) z dodatkową bielą kryjącą lub podkładową, która sprawdza się zwłaszcza przy aplikacjach na podłożach transparentnych. Jego maksymalna prędkość wynosi 90 m2/h w trybie ekspresowym. Wykorzystywany jest do licznych zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych, a wśród mediów obsługiwanych przez to urządzenie można wymienić choćby: szkło, pleksi, pcv, polipropylen, metale, tekturę falistą, karton itd.
Jak przekonuje producent, w porównaniu z wcześniejszym modelem Anapurna M2050, ploter Anapurna M2050i – poza znaczącym (o 75%) wzrostem wydajności – oferuje m.in. tzw. tryb kanapkowy, umożliwiający nanoszenie w jednym przejściu trzech warstw atramentu w układzie kolor/biel/kolor (do tej pory proces ten odbywał się dwuetapowo). O wysoką jakość drukowania dba precyzyjny pas transportowy, umożliwiający optymalne nanoszenie i rozmieszczanie kropel atramentu. Dzięki temu urządzenie może być z powodzeniem wykorzystywane do drukowania kolorów specjalnych i bardzo drobnych, 4-punktowych tekstów, z zachowaniem gładkich przejść tonalnych.
Jak twierdzi producent, maszyny z serii Anapurna M2050 dzięki swojej elastyczności i wszechstronności znajdują użytkowników wśród firm z wielu obszarów rynkowych, nie tylko związanych z szeroko rozumianą poligrafią i reklamą. Mówi Przemysław Arabski, szef działu inkjetowego Agfa Graphics: „Mamy za sobą liczne wdrożenia obu modeli – Anapurna M2050 oraz Anapurna M2050i – zarówno w typowych drukarniach wielkoformatowych, jak i w agencjach reklamowych. Co ciekawe, po te maszyny równie chętnie sięgają przedsiębiorstwa z branż takich jak ceramiczna, szklarska czy meblarska. Zresztą zainteresowanie klientów spoza branży poligraficzno-reklamowej dotyczy także innych, znajdujących się w naszej ofercie rozwiązań marki Anapurna i Jeti”.
„Targi Poligrafia – jak zawsze zresztą – traktujemy jako znakomite miejsce do zaprezentowania naszych najnowszych rozwiązań technologicznych, spotkań z obecnymi i potencjalnymi klientami, jak również z partnerami biznesowymi – dodaje Michał Śliz, dyrektor zarządzający polskiego oddziału Agfa Graphics. – Ostatnie miesiące przyniosły naszej firmie wiele premier rynkowych, zarówno sprzętowych, jak i software’owych. Dotyczy to przede wszystkim rynku druku inkjetowego, dla którego dedykowane są dwa zupełnie nowe plotery wielkoformatowe Jeti Tauro i Jeti Mira oraz kolejna wersja systemu workflow – Asanti 2.0. Z tymi, jak również pozostałymi produktami z naszej szerokiej oferty z przyjemnością zapoznamy odwiedzających nasze stoisko. Zapraszamy do Poznania”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.