Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / 25. edycja konkursu Vidical

25. edycja konkursu Vidical

Wystartowała jubileuszowa edycja Międzynarodowego Konkursu Kalendarzy Vidical. W konkursie mogą wziąć udział firmy, instytucje i osoby prywatne wydające kalendarze. Prace można zgłaszać do 10 stycznia 2014 roku.

Prestiżowy konkurs Vidical jest szansą zaprezentowania swoich kalendarzy, konfrontacji z najciekawszymi pracami i profesjonalnym jury. Wszystkie nagrodzone prace przechodzą do historii wzbogacając zbiory Muzeum Narodowego w Poznaniu.
Kalendarze to jeden ze sprawdzonych sposobów całorocznej reklamy i budowy wizerunku firmy czy instytucji. Może również wspierać szczytne cele, jak np. kalendarz „Dżentelmeni”. Są kalendarze kultowe znane na całym świecie, choć wydawane w limitowanych edycjach, jak kalendarz „Pirelli”.
Na konkurs Vidical co roku wpływa kilkaset prac. Wśród nich kalendarze tradycyjne – na ścianę lub na biurko, ale i prace niekonwencjonalne, jak kalendarz na jedwabiu, skórze czy drewnie. Kategorie konkursowe to: kalendarz wieloplanszowy, kalendarz plakatowy, kalendarz zdzierak, kalendarze inne (książkowe, biurkowe, planery itp.), karta świąteczno-noworoczna oraz nowość: e-kartka. Przyznawane są również nagrody specjalne, m.in. za najlepsze fotografie, ilustracje, jakość druku, zestaw promujący firmę i inne.
Konkurs wyrobił sobie markę w kraju i za granicą. Wiele firm zaprasza do współpracy cenionych artystów (takich jak Andrzej Pągowski, Edward Dwurnik, Lech Majewski, Tomasz Gudzowaty, Tomasz Sikora, Katarzyna Stanny, Mirosław Rekowski), inne wyszukują młodych i kreatywnych twórców.
„Mój udział w konkursie stał się dla mnie taką małą prywatną tradycją. Co roku na przełomie grudnia i stycznia mam zaszczyt oglądać wszystkie zgłoszone prace. Nie brak wśród nich prac wyjątkowych, takich, które na lata pozostają w pamięci. Nagrodzone prace to prace wybitne, kalendarze obok których nie można przejść obojętnie” – mówi profesor Stanisław Wieczorek, który od początku przewodniczy Jury.
Poza nim w Jury Konkursu zasiadają osoby związane ze sztukami pięknymi, z malarstwem, grafiką, fotografią. Dotychczas byli to m.in.: Franciszek Starowieyski, Waldemar Świerzy, Szymon Kobyliński, Xymena Zaniewska, Piotr Dumała, Andrzej Mleczko, Andrzej Dudziński, Hanna Bakuła, Stasys Eidrigevicius, Tomasz Tomaszewski, Tomasz Sikora, Erazm Ciołek, Tadeusz Rolke, Elżbieta Dzikowska, Chris Niedenthal, Czesław Niemen, Wiesław Ochman, Monika Małkowska, Jolanta Fajkowska, Alicja Resich-Modlińska.
Wydarzenie organizowane jest pod patronatem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Oddziału Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków.
Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 6 lutego 2014.
Formularz zgłoszeniowy można pobrać ze strony:
http://vidical.com/wp-includes/pliki/vidical_2014_formularz_zgloszeniowy_pl.pdf
Adres do nadsyłania prac:
Biuro Organizacyjne Vidical 2014
02-738 Warszawa ul. Wałbrzyska 14/16 (parter)
biuro@vidical.com
tel. 600 336 755, 602 260 879, 602 260 896
tel. 22 864 03 21, fax 22 864 08 41

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.