Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Najnowsze „chmurowe” rozwiązania drukujące HP

11 grudnia 2012 r. w HP Solution Discovery Center w Warszawie odbyło się spotkanie prasowe, podczas którego zaprezentowano najnowszą ofertę HP w zakresie drukarek laserowych i urządzeń wielofunkcyjnych. Nowe rozwiązania umożliwiają przedsiębiorstwom efektywne przygotowanie dokumentów najwyższej jakości przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii w dziedzinie przetwarzania danych.

Zmiany w Adobe Creative Cloud

Firma Adobe ogłosiła 11 grudnia ważną aktualizację usługi Creative Cloud. Podczas internetowej konferencji Create Now firma zaprezentowała ponad tuzin nowych funkcji w programie Photoshop, które będą dostępne dla użytkowników Creative Cloud. Ogłoszono też, że liczba darmowych i płatnych członkostw w usłudze przekroczyła milion (w tym ponad 326 tys. płatnych, stan na koniec listopada 2012).

Kolorowe urządzenia Sharp

Firma Sharp poszerzyła swoje portfolio wysokiej klasy urządzeń wielofunkcyjnych o dwa lekkie modele produkcyjne stworzone przede wszystkim z myślą o korporacyjnych działach reprograficznych. Nowe urządzenia są również doskonałą propozycją dla punktów usługowych, które muszą być przygotowane na pilne i niezapowiedziane zlecenia. Urządzenia MX-7040N i MX-6240N mogące kopiować i drukować z prędkością, odpowiednio, 70 i 62 stron na minutę, są w stanie wytwarzać w pełni wykończone dokumenty różnego typu bez skomplikowanej obsługi.

Premiery Lexmarka zwiększające produktywność w firmie

Lexmark przedstawił nowe modele drukarek laserowych i urządzeń wielofunkcyjnych opartych na zaawansowanej platformie technologicznej, zapewniającej rozwiązania zwiększające produktywność w firmie. To jedna z najważniejszych premier produktowych w historii firmy. Urządzenia wielofunkcyjne Lexmarka dzięki intuicyjnemu ekranowi dotykowemu zapewniają dostęp do wielu aplikacji, które upraszczają złożone procesy manualne i zwiększają produktywność. Płynna integracja urządzeń wielofunkcyjnych Lexmarka z rozwiązaniami Perceptive Software poprawia efektywność infrastruktury oraz wydajność zespołów generując wzrost.

Hybrydowy notebook HP

Firma HP poszerza ofertę tabletów biznesowych o urządzenie hybrydowe najnowszej generacji. Notebook HP EliteBook Revolve jest wyposażony w ekran dotykowy, który można obrócić, aby umożliwić innym zapoznanie się z wyświetlanymi informacjami, a także rozłożyć, aby przekształcić urządzenie w tablet.

Efektywne kosztowo drukarki LED Oki z wbudowanymi rozwiązaniami DICOM

Firma Oki Europe wprowadziła na rynek nową linię drukarek z wbudowanymi rozwiązaniami DICOM (Digital Imaging and Communications in Medicine) skierowaną dla rynku specjalistycznego obrazowania w medycynie. Oki to pierwsza firma, która wprowadziła rozwiązania druku oparte na technologii LED, które są znacznie szybsze, bardziej elastyczne i efektywniejsze kosztowo niż dotychczas dostępne na rynku rozwiązania DICOM wykorzystujące technologie obrazowania na kliszy lub z wykorzystaniem atramentu.

Lekka drukarka etykiet P-touch H105

Firma Brother wprowadza na rynek nową drukarkę etykiet z serii P-touch – H105. Urządzenie pozwala na szybki wydruk wytrzymałych etykiet, które ułatwią organizację pracy w biurze, urzędzie, szkole, sklepie i innych miejscach pracy, dzięki oznaczaniu dokumentów, segregatorów i teczek, płyt CD/DVD, kabli i wtyczek, identyfikatorów, półek na dokumenty oraz wielu innych przedmiotów.

Ricoh AficioSP C830DN/SP C831DN – szybkie i ekologiczne kolorowe drukarki A3

Ricoh Polska wprowadza do oferty dwie nowe kolorowe drukarki laserowe: SP C830DN i SP C831DN. Są to pierwsze drukarki wyposażone w nowej generacji kontroler GWNX firmy Ricoh, który zapewnia najnowsze standardy w zakresie bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Nowe drukarki są łatwe w obsłudze dzięki dużemu, kolorowemu panelowi dotykowemu o przekątnej 4,3 cala. Łatwość użycia, oszczędność czasu i wzrost wydajności zapewnione są przez wysokiej wydajności kontroler GWNX firmy Ricoh, który pozwala skonfigurować ustawienia urządzenia, monitorować jego stan i tworzyć raporty użytkowania.

Jakość, mobilność i bezpieczeństwo dokumentów

Firma Canon zorganizowała 25 października w Warszawie konferencję prasową poświęconą swoim produktom i rozwiązaniom dla biznesu. Zaprezentowano wyniki kolejnego ogólnoeuropejskiego badania z cyklu Insight Report, przeprowadzonego przez Canon, które opisuje trendy na rynku urządzeń biurowych. Uczestnicy spotkania mieli okazję wypróbować najnowsze produkty biznesowe Canona, w szczególności rozwiązania pozwalające na pracę w ramach mobilnego systemu i w chmurze, jak np. najnowsza linia produktów imageRUNNER ADVANCE drugiej generacji.

Kolejna generacja Compucut

Compucut Generation 5.0 zaprezentowany na tegorocznej drupie to nowa wersja znanego od ponad 25 lat rozwiązania, które miało prawie 2 tys. instalacji. Compucut, istotna składowa całego systemu Polar P-Net, pozwala na przygotowanie poza krajarką programu cięcia w oparciu o dane z działu cyfrowej przygotowalni (pliki CIP3/CIP4). Pozwala wykorzystać dostępne dane prepress i automatycznie tworzyć programy dla superszybkich krajarek. To ogranicza czas ustawienia maszyny prawie do zera.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.