Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Nowa cyfrowa płyta flekso Asahi Photoproducts

Firma Asahi Photoproducts poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowej fleksodrukowej płyty AFP-TSP (Top Soft Pinning) w technologii Pinning Top Dot (PTD), przeznaczonej do druku na papierze, tekturze i kartonie, jak również na elastycznych podłożach aluminiowych i foliowych. Dystrybutorem płyt Asahi w Polsce jest firma Reprograf SA.

iFLEX – nowa maszyna drukująca firmy Omet

W dniu 19 maja 2015 firma Omet oficjalnie zaprezentowała nową maszynę drukującą iFLEX dedykowaną do druku etykiet. Jak zapowiedzieli jej przedstawiciele, jest to początek nowej drogi w drukowaniu etykiet z licznymi innowacjami ukierunkowanymi na uproszczenie pracy drukarzy oraz zwiększenie wydajności maszyny.

Kompaktowe urządzenia wielofunkcyjne Canon w formacie A4

Firma Canon Europe zaprezentowała dwa nowe, kompaktowe, monochromatyczne urządzenia wielofunkcyjne A4 z serii imageRUNNER 1435, które pozwalają zredukować koszty zarządzania dokumentami w małych, ale obciążonych grupach roboczych.

Nowy, 27-calowy monitor Eizo

Firma Eizo wprowadza do sprzedaży nowy, 27-calowy monitor ColorEdge CS270 do systemów zarządzania kolorem, odpowiadający zróżnicowanym potrzebom zarówno fanów fotografii, jak i profesjonalnych grafików. CS270 oferuje wiele zaawansowanych funkcji charakterystycznych dla monitorów z rodziny ColorEdge, m.in. szeroki gamut kolorów i możliwość kalibracji sprzętowej.

Nowy ploter tnący CFL-605RT Mimaki

Mimaki wprowadza na rynek kompaktowy płaski ploter tnący CFL-605RT, który oferuje funkcje zarówno przegniatania, jak i cięcia, umożliwiając szybkie, bezproblemowe i ekonomiczne tworzenie projektów wysokiej jakości. Model CFL-605RT wykorzystuje sprawdzone technologie Mimaki do obsługi zróżnicowanych funkcji służących do natychmiastowego wykańczania opakowań i prototypów.

KBA PSO-Match pomaga sprostać normie PSO

Wiele firm świadczących usługi poligraficzne chce pracować w zgodzie ze Standardami Procesu Druku Offsetowego (normą ISO 12647-2). KBA oferuje dla swoich maszyn Rapida rozmaite rozwiązania z zakresu automatyzacji, które przyspieszają nafarbienie i zapewniają utrzymanie stabilnej gęstości optycznej w druku nakładu. Należy do nich PSO-Match, wydajne narzędzie pomocne w zachowaniu wymaganych standardów w procesie druku offsetowego.

Zyskowna produkcja książek niskonakładowych

W ostatnim czasie najstarsza rosyjska drukarnia – First Model – podjęła decyzję o zakupie cyfrowej maszyny drukującej Kodak Prosper 1000. Rozwiązanie to jest wykorzystywane przede wszystkim do produkcji niskonakładowej książek. Obszar ten, zdaniem kierownictwa firmy, stanowi obecnie w Rosji niezagospodarowaną niszę rynkową.

Technologie cyfrowe w branży tektury falistej a system zarządzania

W procesach produkcji i transportu coraz większe znaczenie, zdaniem specjalistów, będą mieć technologie cyfrowe. Sektor tektury falistej musiał dostosować się do wymogów Management Information Systems, odgrywających obecnie kluczową rolę w zakładach produkcyjnych. Pięć kluczowych obszarów wspieranych przez rozwiązania MIS to: projektowanie, koszty, integracja, planowanie i raportowanie.

Wyzwanie dla przemysłu papierniczego i tektury falistej

Zużywanie się zasobów i energii, ocieplanie się klimatu Ziemi, emisje gazów z przemysłu, to problemy, które obecnie zajmują specjalistów i media na całym świecie. Przede wszystkim branże zużywające dużo zasobów i energii, takie jak przemysł papierniczy i tektury falistej, mogą i powinny wnieść niemały wkład w poprawę sytuacji. Każdy zaoszczędzony gram zasobów, energii i oszczędności w transporcie pomaga osiągnąć konieczne redukcje emisji CO2.

Prinect Package Designer

Dziś trudno wyobrazić sobie profesjonalne projektowanie i konstrukcję opakowań bez pomocy programów graficznych. Zastosowanie do tego specjalizowanego narzędzia, jakim jest Prinect Package Designer firmy Heidelberg, pozwala nie tylko wielokrotnie zaoszczędzić czas poświęcony na projektowanie, ale przede wszystkim pozwala ustrzec się przed wieloma błędami, a wykonaną pracę dokładnie sprawdzić.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.