Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie

Technologie

Informacje na temat najnowszych technologii zastosowanych (lub jeszcze nie) w urządzeniach i rozwiązaniach produkcyjnych, informacje na temat: badań i projektów naukowych, nowych produktów – maszyn, urządzeń, materiałów, systemów, programów.

Nowe urządzenia Canon

Firma Canon Europe zaprezentowała nową linię monochromatycznych urządzeń wielofunkcyjnych (MFD) przeznaczonych dla biur i wewnętrznych działów reprograficznych. Urządzenia z serii imageRUNNER ADVANCE 6500 i 8500 PRO zostały zaprojektowane, aby usprawnić zarządzanie kosztami, poprawić bezpieczeństwo i wydajność pracy w przedsiębiorstwach.

Nowe tuleje Flint Group

Firma Flint Group poinformowała, że na rynku dostępne są już nowe tuleje z serii rotec Lightweight Sleeve, które są o 40% lżejsze od swoich poprzedników – wdrażając je do produkcji, firma Flint Group wyszła naprzeciw oczekiwaniom licznych klientów drukujących na średnich i szerokich wstęgach. Tuleje umożliwiają znaczne skrócenie czasu narządu maszyny oraz uproszczenie przebiegu całego procesu.

Eizo wprowadza nową generację monitorów

Firma Eizo Corporation zaprezentowała dwa nowe monitory ColorEdge: CG2420 oraz CS2420. Obydwa modele mają 24.1” matryce o rozdzielczości 1920 × 1200 i nową, bardziej smukłą obudowę. Monitory Eizo są cenione przez środowiska twórcze związane z designem, fotografią czy postprodukcją wideo.

NB-330 od HKM

Firma HKM zaprezentowała sztancownicę NB-330 – kompaktową, precyzyjną i szybką linię do finishingu semirotacyjnego. Jak podaje producent, dzięki precyzji wykonania i siedmiu serwomotorom oraz najlepszej elektronice Rexroth Bosch, maszyna zapewnia wyjątkową dokładność – zarówno w pełnej rotacji, jak i w semirotacji, która wymaga od urządzenia o wiele większej precyzji i sztancowania do registra.

Brother prezentuje nowe skanery

Firma Brother zaprezentowała szybkie skanery dokumentowe: PDS-5000F i PDS-6000F. Jak podaje producent, urządzenia umożliwiają wydajne i szybkie skanowanie różnych typów i rozmiarów nośników w trybie wsadowym – za pomocą wbudowanego automatycznego podajnika – lub w trybie płaskim.

Nowy monitor NEC typu High Brightness

NEC Display Solutions rozszerza swoje portfolio monitorów typu High Brightness o 75-calowy model, stworzony do pracy w miejscach o bardzo dużym natężeniu oświetlenia otoczenia oraz tam, gdzie mocne słońce negatywnie wpływa na wydajność standardowych monitorów. Monitory, których można używać w środowisku o wysokiej jasności, zapewniają elastyczność i doskonały obraz, czyli cechy pożądane w handlu, restauracjach szybkiej obsługi, portach lotniczych i cyfrowej reklamie zewnętrznej.

Nowy monitor od firmy Sharp

W październiku 2015 roku podczas Inspire Expo, dwudniowego wydarzenia dla europejskich przedstawicieli handlowych, Sharp po raz pierwszy zaprezentował swój najbardziej zaawansowany, 80-calowy monitor BIG PAD PN-80TC3 z dotykowym, sprzyjającym współpracy ekranem. Monitor oficjalnie wprowadzono na rynek Europy Środkowo-Wschodniej w grudniu, a jego pierwsze wdrożenie w regionie CEE miało miejsce w Polsce, w firmie Indykpol.

SATO zaprezentuje nowe rozwiązanie Auto-ID

Firma SATO zaprezentuje swoje najnowsze rozwiązanie Auto-ID dla przemysłu logistycznego podczas targów LogiMAT (hala 6, stoisko 6F09), w dniach 8–10 marca 2016 w Stuttgarcie, Niemcy. Aby wesprzeć przedsiębiorstwa logistyczne w całej Europie, należy przede wszystkim poprawić efektywność pracy, dlatego, firma SATO – wraz z partnerami ID.SYS i Eikona – zaprezentuje kompletne rozwiązanie Auto-ID RFID, począwszy od drukarek i czytników RFID po telematykę i aplikacje.

Większe bezpieczeństwo pacjentów dzięki firmie Brother

Najnowsza, przenośna drukarka termiczna Brother TD-2130NHC pozwala placówkom zdrowia poprawić bezpieczeństwo pacjentów. Urządzenie umożliwia szybkie drukowanie etykiet medycznych oraz opasek na rękę, które ułatwiają automatyczną identyfikację leczonych osób, sprzętu medycznego oraz leków.

Trzy nowe drukarki Canon serii PIXMA

Firma Canon zaprezentowała trzy nowe drukarki: PIXMA G1400, PIXMA G2400 i PIXMA G3400, które na jednym zestawie pojemników z atramentem pozwalają wydrukować do 7000 stron w kolorze i do 6000 w czerni i bieli. Urządzenia zostały wyposażone w nowy, opracowany przez Canon system stałego zasilania w atrament (CISS; Continuous Ink Supply System), aby zaoferować wydruk dużych ilości dokumentów przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów związanych z zakupem materiałów eksploatacyjnych.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.