Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia / Randy Vandagriff nowym szefem Enterprise Inkjet Systems Division

Randy Vandagriff nowym szefem Enterprise Inkjet Systems Division

Od 1 maja br. działem Enterprise Inkjet Systems Division Kodaka pokieruje Randy Vandagriff, osoba odgrywająca kluczową rolę w rozwoju technologii UltraStream i całego działu dedykowanego marce Prosper, począwszy od jego powstania w 2004 roku. Zastąpi na tym stanowisku Philipa Cullimore'a, który rozstaje się z firmą.

„Nową funkcję obejmuję w bardzo ciekawym dla nas okresie dalszego rozwoju działu inkjetowego, zwłaszcza w kontekście pojawienia się na rynku technologii UltraStream. Może ona bowiem spowodować, że inkjet znajdzie powszechne zastosowanie na rynkach produkcji akcydensowej, opakowaniowej, etykietowej i wyrobów dekoracyjnych. Cieszę się na rychłą współpracę z całym zespołem odpowiedzialnym za markę Prosper oraz z użytkownikami rozwiązań na niej bazujących. Nadchodzące miesiące będą też bardzo ważne dla rozwoju technologii UltraStream, która zostanie zaimplementowana w ramach umów OEM z wybranymi dostawcami” – powiedział Randy Vandagriff.

Prosper zostaje w Kodaku

Kodak poinformował o zachowaniu działu odpowiedzialnego za cyfrowe rozwiązania inkjetowe Prosper w ramach struktur firmy. Decyzja została podjęta po dogłębnej analizie tej jednostki biznesowej oraz licznych rozmowach z jej potencjalnymi nabywcami. „Jest to z naszej strony bardzo pragmatyczna decyzja, bazująca na poprawie wyników jednostki biznesowej Prosper oraz ofertach, jakie otrzymaliśmy w związku z wcześniej planowanym jej wydzieleniem z naszych struktur” – mówi Jeff Clarke, CEO firmy Kodak. „W minionym roku odnotowała ona znaczący wzrost sprzedaży. Oczekujemy, że bieżący rok zakończy zyskiem cały dział Enterprise Inkjet Systems Division (EISD), w czym swój udział będą miały także rozwiązania oparte na technologii nowej generacji – UltraStream”.
Kodak poinformował jednocześnie o planach dalszego inwestowania w program UltraStream oraz o podpisaniu listów intencyjnych z partnerami technologicznymi, którzy będą angażować się w kreowanie nowych aplikacji, co zwiększy popyt rynkowy na rozwiązania bazujące na tej technologii. W związku z powyższym Kodak ma zamiar dostarczyć specjalnie skonfigurowane zestawy bazujące na UltraStream do siedemnastu producentów maszyn drukujących, m.in. firm: Fuji Kikai, Goss China, Matti, Mitsubishi Heavy Industries Printing & Packaging Machinery oraz Uteco. We współpracy z każdą z nich będą badane i ocenianie możliwości integrowania technologii UltraStream w projektowanych przez ww. dostawców nowych maszynach drukujących. Kodak szacuje, że nowe rozwiązania na niej bazujące będą dostępne w wersjach rynkowych w 2019 roku.
„Będziemy jednocześnie dalej poszukiwać możliwości zwiększenia wartości naszych udziałów poprzez akwizycje, strategiczne partnerstwa oraz sprzedaż poszczególnych jednostek wchodzących w skład firmy” – dodaje Jeff Clarke.
„Proces sprzedaży jednostki Prosper, prowadzony przez nas w ciągu ostatniego roku, był rozbudowanym przedsięwzięciem” – powiedział David Bullwinkle, dyrektor finansowy firmy Kodak. „Wynajęliśmy w tym celu firmę doradczą Sagent, która pozyskiwała w naszym imieniu oferty od różnych organizacji o zasięgu globalnym. Odnotowaliśmy w czasie trwania całego procesu bardzo duże zainteresowanie jednostką biznesową Prosper, utrzymując ją w pełnej gotowości do dalszego działania. Po przeanalizowaniu otrzymanych ofert doszliśmy do wniosku, że ich poziom nie odzwierciedlał rzeczywistej, obecnej wartości tej części naszego biznesu”.
Jeżeli chodzi o wyniki finansowe, sprzedaż jednostki Prosper będzie uwzględniana w ramach działalności prowadzonej przez cały dział Enterprise Inkjet Systems Division. Dotychczas – jako przeznaczona na sprzedaż – figurowała ona w zestawieniach finansowych w części obejmującej wydzielone aktywa. Powyższa zmiana zostanie wprowadzona już w wynikach finansowych za najbliższy kwartał.

PAI

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.