Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia / Fujifilm wzmacnia dział opakowań cyfrowych w EMEA

Fujifilm wzmacnia dział opakowań cyfrowych w EMEA

Raynald Barillot

Firma Fujifilm Europe poinformowała o powołaniu Raynalda Barillota na stanowisko menedżera kategorii w dziale opakowań cyfrowych na terenie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Będzie on zarządzał portfolio produktów przeznaczonych dla tego sektora poligrafii, podlegając bezpośrednio Manuelowi Schruttowi, szefowi działu opakowań w Fujifilm EMEA.

Raynald Barillot ma ponad 29-letnie doświadczenie zawodowe w branży opakowaniowej we Francji, doświadczenie zdobywał w takich firmach jak Brodart Packaging, SAC Emballages, UNI Packaging, Landa Digital Printing, Schur Flexibles Group i HP.

Stanowisko Raynalda będzie ściśle związane z rozwojem działu opakowań cyfrowych, a do jego podstawowych zadań będzie należało opracowywanie i wdrażanie strategii rozwoju firmy. Raynald będzie wspierać klientów, potencjalnych klientów, partnerów i zespoły sprzedaży we wszystkich kwestiach technicznych i dotyczących produktów, w tym w obsłudze targów, prezentacji i wydarzeń.

Raynald Barillot komentuje: „Cieszę się, że będę pracować w Fujifilm i rozpocznę nowy rozdział w mojej karierze. Opakowania cyfrowe niewątpliwie mają duży potencjał do wzrostu na rynku, a firma Fujifilm ustala zasady gry w tej dziedzinie, zwłaszcza po wprowadzeniu i opracowaniu maszyny Jet Press 750S High Speed Model, systemu Printbar 42K i mającej wkrótce trafić na rynek maszyny Jet Press FP790. Cieszę się, że mogę wykorzystać moje kompetencje i wiedzę na tym stanowisku, a także przyczynić się do rosnącego sukcesu firmy Fujifilm”.

Manuel Schrutt, szef działu opakowań, Fujifilm EMEA, komentuje: „Raynald przychodzi do nas z bardzo dużym doświadczeniem w produkcji opakowań analogowych i cyfrowych i wniesie bardzo cenną dodatkową wiedzę do naszego rosnącego zespołu. Jest dobrze znany i szanowany w sektorze opakowań i był jedną z pierwszych osób w branży, które napędzały konwersję opakowań analogowych do cyfrowych, wdrażając jedną z pierwszych na świecie maszyn cyfrowych w przemyśle opakowań giętkich. To doświadczenie pomoże firmie Fujifilm, a jeszcze bardziej naszym klientom, w przeprowadzeniu konwersji analogowo-cyfrowej. Nominacja Raynalda oznacza kolejny krok naprzód w ewolucji szerszej strategii opakowań firmy Fujifilm”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Na koniec września br. zapowiedziano publikację ósmej edycji raportu drupa Global Trends. Pierwsze wyniki z badania przeprowadzonego wiosną tego roku są już dostępne. Można z nich wysnuć optymistyczny wniosek: zaufanie rośnie, a wszystkie regiony i rynki przewidują większe inwestycje w 2023 roku. Wyniki badania (uśrednione) pokazują, że branża na całym świecie jest nieco bardziej pewna przyszłości niż podczas ostatniego badania w 2019 r., przed pandemią. Najsilniejszy jest oczywiście rynek opakowań, ale rynki druku komercyjnego, wydawniczego i przemysłowego również mają się w 2023 r. ożywić. Jednak w poszczególnych regionach jest już mniej optymistycznie. O ile np. Azja i Ameryka Południowa spodziewają się lepszych wyników handlowych w 2023 r., w Europie nastroje są znacznie gorsze ze względu na wojnę w Ukrainie i jej konsekwencje.

Zakład Technologii Poligraficznych Politechniki Warszawskiej zaprasza na studia podyplomowe „Inżynieria produkcji w poligrafii”. Celem studiów podyplomowych jest uzupełnienie wiedzy oraz podniesienie kwalifikacji pracowników wydawnictw i zakładów poligraficznych. Słuchacze poznają zagadnienia związane z większością etapów technologicznych towarzyszących produkcji poligraficznej – poczynając od komputerowego przygotowania materiału wydawniczego, a kończąc na etapach introligatorskich i procesach logistycznych.

Gallus wprowadza na rynek swoją pierwszą w pełni cyfrową maszynę do druku etykiet – Gallus One. Jak przekonuje producent, usuwa ona barierę całkowitego kosztu posiadania (TCO) w cyfrowej produkcji etykiet z roli na rolę, oferując najwyższy poziom automatyzacji i wykorzystując technologie oparte o rozwiązania chmurowe. Dzięki temu umożliwia drukarniom i właścicielom marek dostęp do opłacalnej i zrównoważej produkcji cyfrowej wysokiej jakości etykiet. Gallus One może dzięki temu zrewolucjonizować branżę.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.