Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia / Fujifilm wzmacnia dział opakowań cyfrowych w EMEA
Anna Dudkiewicz
01.08.2022 16:22
Raynald Barillot
Firma Fujifilm Europe poinformowała o powołaniu Raynalda Barillota na stanowisko menedżera kategorii w dziale opakowań cyfrowych na terenie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Będzie on zarządzał portfolio produktów przeznaczonych dla tego sektora poligrafii, podlegając bezpośrednio Manuelowi Schruttowi, szefowi działu opakowań w Fujifilm EMEA.
Raynald Barillot ma ponad 29-letnie doświadczenie zawodowe w branży opakowaniowej we Francji, doświadczenie zdobywał w takich firmach jak Brodart Packaging, SAC Emballages, UNI Packaging, Landa Digital Printing, Schur Flexibles Group i HP.
Stanowisko Raynalda będzie ściśle związane z rozwojem działu opakowań cyfrowych, a do jego podstawowych zadań będzie należało opracowywanie i wdrażanie strategii rozwoju firmy. Raynald będzie wspierać klientów, potencjalnych klientów, partnerów i zespoły sprzedaży we wszystkich kwestiach technicznych i dotyczących produktów, w tym w obsłudze targów, prezentacji i wydarzeń.
Raynald Barillot komentuje: „Cieszę się, że będę pracować w Fujifilm i rozpocznę nowy rozdział w mojej karierze. Opakowania cyfrowe niewątpliwie mają duży potencjał do wzrostu na rynku, a firma Fujifilm ustala zasady gry w tej dziedzinie, zwłaszcza po wprowadzeniu i opracowaniu maszyny Jet Press 750S High Speed Model, systemu Printbar 42K i mającej wkrótce trafić na rynek maszyny Jet Press FP790. Cieszę się, że mogę wykorzystać moje kompetencje i wiedzę na tym stanowisku, a także przyczynić się do rosnącego sukcesu firmy Fujifilm”.
Manuel Schrutt, szef działu opakowań, Fujifilm EMEA, komentuje: „Raynald przychodzi do nas z bardzo dużym doświadczeniem w produkcji opakowań analogowych i cyfrowych i wniesie bardzo cenną dodatkową wiedzę do naszego rosnącego zespołu. Jest dobrze znany i szanowany w sektorze opakowań i był jedną z pierwszych osób w branży, które napędzały konwersję opakowań analogowych do cyfrowych, wdrażając jedną z pierwszych na świecie maszyn cyfrowych w przemyśle opakowań giętkich. To doświadczenie pomoże firmie Fujifilm, a jeszcze bardziej naszym klientom, w przeprowadzeniu konwersji analogowo-cyfrowej. Nominacja Raynalda oznacza kolejny krok naprzód w ewolucji szerszej strategii opakowań firmy Fujifilm”.
Dziękujemy za ocenę!
Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!
Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!
Na koniec września br. zapowiedziano publikację ósmej edycji raportu drupa Global Trends. Pierwsze wyniki z badania przeprowadzonego wiosną tego roku są już dostępne. Można z nich wysnuć optymistyczny wniosek: zaufanie rośnie, a wszystkie regiony i rynki przewidują większe inwestycje w 2023 roku. Wyniki badania (uśrednione) pokazują, że branża na całym świecie jest nieco bardziej pewna przyszłości niż podczas ostatniego badania w 2019 r., przed pandemią. Najsilniejszy jest oczywiście rynek opakowań, ale rynki druku komercyjnego, wydawniczego i przemysłowego również mają się w 2023 r. ożywić. Jednak w poszczególnych regionach jest już mniej optymistycznie. O ile np. Azja i Ameryka Południowa spodziewają się lepszych wyników handlowych w 2023 r., w Europie nastroje są znacznie gorsze ze względu na wojnę w Ukrainie i jej konsekwencje.
Zakład Technologii Poligraficznych Politechniki Warszawskiej zaprasza na studia podyplomowe „Inżynieria produkcji w poligrafii”. Celem studiów podyplomowych jest uzupełnienie wiedzy oraz podniesienie kwalifikacji pracowników wydawnictw i zakładów poligraficznych. Słuchacze poznają zagadnienia związane z większością etapów technologicznych towarzyszących produkcji poligraficznej – poczynając od komputerowego przygotowania materiału wydawniczego, a kończąc na etapach introligatorskich i procesach logistycznych.
Gallus wprowadza na rynek swoją pierwszą w pełni cyfrową maszynę do druku etykiet – Gallus One. Jak przekonuje producent, usuwa ona barierę całkowitego kosztu posiadania (TCO) w cyfrowej produkcji etykiet z roli na rolę, oferując najwyższy poziom automatyzacji i wykorzystując technologie oparte o rozwiązania chmurowe. Dzięki temu umożliwia drukarniom i właścicielom marek dostęp do opłacalnej i zrównoważej produkcji cyfrowej wysokiej jakości etykiet. Gallus One może dzięki temu zrewolucjonizować branżę.
Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.
W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu
*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:
Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.
Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.
W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.
Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.