Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia / Alon Bar-Shany opuszcza HP Indigo

Alon Bar-Shany opuszcza HP Indigo

Fot. Nessan Cleary

Jak donoszą media branżowe, Alon Bar-Shany, dyrektor generalny HP Indigo, po 25 latach zdecydował o odejściu z firmy, którą kierował od 2004 r. Decyzja ta ma związek z wdrażanym od końca ubiegłego roku szeroko zakrojonym programem restrukturyzacji firmy, która oznaczała m.in. liczne zwolnienia pracowników, czemu sprzeciwiał się Bar-Shany. Zastąpił go Haim Levit.

Planowane cięcia, które ogłosił Enrique Lores, prezes i dyrektor generalny HP, miały pobudzić statyczne przychody HP, ale jednocześnie stały się głównym przedmiotem sporu i powodem odejścia wieloletniego dyrektora HP Indigo. Jako pierwszy poinformował o tym izraelski portal CTech, choć nie wiadomo, kto podjął tę decyzję. Z pewnością jednak odbiła się szerokim echem zarówno w mediach branżowych, jak i na portalach społecznościowych. Specjaliści szeroko komentują tę sytuację, nazywając ją „pomyłką” i podkreślając charyzmę i zaangażowanie Bar-Shany’ego.

Bar-Shany jeszcze przez pewien czas pozostanie w HP, by przekazać obowiązki swojemu następcy. Na jego miejsce został mianowany Haim Levit, który również ma duże, 25-letnie doświadczenie w zarządzaniu w branży druku, a ostatnio kierował globalnym działem HP Industrial Graphics i pełnił funkcję dyrektora generalnego HP Indigo w HP North America. W związku z objęciem nowego stanowiska przeprowadzi się do Izraela.

Bar-Shany przeszedł do Indigo z Israel Chemicals Ltd. w 1995 r. Najpierw pełnił funkcję wiceprezesa ds. finansów, a od 1998 r. był dyrektorem finansowym. W 2001 r., gdy HP odkupiło markę Indigo od Benny’ego Landy, przejął odpowiedzialność za działalność HP Indigo w regionie Azji i Pacyfiku, Ameryki Łacińskiej i Izraela, a także za kanały dystrybucji w regionie EMEA. Od 2002 r. prowadził HP Indigo w regionie EMEA, i wreszcie w 2004 r. został dyrektorem generalnym firmy.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas zbliżających się targów Festiwal Marketingu (Warszawa, Hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.) firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje bogaty wybór maszyn ze swojego portfolio. Promowane rozwiązania są przeznaczone do różnorodnych zastosowań – m.in. do zadruku tkanin w technologii DTF, grafik wielkoformatowych, gadżetów. Co jeszcze zobaczymy na stoisku Atrium?

Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) ogłosiła, że nowy ślad CO2 dla tektury falistej wynosi 491 kg CO2e/t, wykazując znaczną poprawę w porównaniu z 531 kg CO2e/t w ocenie z roku 2018. Wynik ten odzwierciedla ciągłe wysiłki podejmowane przez europejską branżę tektury falistej i dostawców papieru w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

Grafmasz wprowadził do oferty kolejny model plotera tnącego marki Sinajet – 0912 MT. To zautomatyzowane urządzenie wyposażone w multigłowicę z różnymi narzędziami tnącymi oraz trzema narzędziami bigującymi z serwomechanizmem obsługuje arkusze o wymiarach 1220 × 900 mm i grubości nawet do 20 mm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.