Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia

Personalia

Informacje na temat osób: zmiany na stanowiskach, nagrody, gratulacje, nekrologi.

Nowy dyrektor marketingu Domino poprowadzi kampanię w zakresie FMD

Firma Domino Printing Sciences, zamierzając wzmacniać swoją pozycję w sektorze specjalistycznych produktów do identyfikacji na potrzeby przemysłu farmaceutycznego, zatrudniła Julię Felgate jako dyrektora marketingu. Julia dołączyła do grona ekspertów w zakresie dyrektywy Falsified Medicines. Korzystając ze swego doświadczenia w międzynarodowym marketingu będzie prowadzić kampanię informującą i edukującą klientów Domino w zakresie nowych legislacji FMD.

Powołano nowego dyrektora generalnego FSC

Kim Carstensen przejmie po Andre de Freitas obowiązki dyrektora generalnego FSC (Forest Stewardship Council) w październiku tego roku – pokieruje najpopularniejszym leśnym programem certyfikacyjnym na świecie.

Nowy menadżer serwisu w KBA CEE sp. z o.o.

Jacek Dąbrowski, związany od kilku lat z niemiecką firmą Koenig & Bauer AG, objął z dniem 1 sierpnia 2012 funkcję menadżera serwisu w firmie KBA CEE sp. z o.o. Nabytym doświadczeniem będzie wspierał działania serwisowe na terenie całej Polski.

Zmiany w kierownictwie Heidelberga

Rada nadzorcza jednogłośnie mianowała na stanowisko dyrektora zarządzającego dra Gerolda Linzbacha, który obejmie stery Heidelberga z dniem 1 września 2012 r. Bernhard Schreier, dyrektor zarządzający w firmie Heidelberg, wraz z końcem br. przestanie pełnić tą funkcję. Nie przedłuży umowy, która wygaśnie w połowie 2013 r. i w ten sposób, po 13 latach sprawowania władzy, zakończy współpracę z firmą.

Mitsuo Komiyama uhonorowany

Specjalną nagrodę, Label Industry Lifetime Special Recognition Award, komisja Label Industry Global Awards 2012 przyznała Mitsuo Komiyama, przewodniczącemu Japan Federation of Label Printing Industries. Wyróżnienie wręczono podczas przyjęcia 26 lipca, co było częścią 2012 Label Forum Japan odbywającego się w tokijskim Bellesalle Shiodome Center.

Nowy członek zarządu International Paper Company

Christopher E. Kubasik (51) 10 lipca wszedł do zarządu International Paper Company jako jego 11 członek. Jest wiceprzewodniczącym, prezesem i dyrektorem operacyjnym Lockheed Martin Corporation. Od stycznia 2013 będzie pełnił funkcję dyrektora wykonawczego w tej firmie. Wcześniej pełnił funkcje wicedyrektora wykonawczego (od września 2007 do grudnia 2009 roku) i wiceprezesa oraz dyrektora finansowego (od lutego 2001 do sierpnia 2007 roku) w tej firmie.

Zmarł inż. Karol Marzec

Firma Z.G. Colonel SA podała do wiadomości, że 29 lipca 2012 w wyniku następstw nieszczęśliwego wypadku zmarł inż. Karol Marzec, twórca i założyciel Drukarni Colonel, którą powołał do życia w 1991 roku. Znany był z szerokiej działalności społecznej i integracyjnej w środowisku poligraficznym. Pogrzeb odbędzie się 6 sierpnia o godz. 13.40 na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

Zmarł inż. Witold Kiwak

Firma Ferag Polska przekazała smutną wiadomość: po ciężkiej chorobie zmarł jej długoletni pracownik, inż. Witold Kiwak. Pożegnanie odbyło się 30 lipca w Warszawie na Cmentarzu Północnym.
Redakcja „Świata DRUKU” składa kondolencje rodzinie i współpracownikom Zmarłego.

Nowy prezes Pitney Bowes DMT

Firma Pitney Bowes Inc. ogłosiła, że z dniem 1 lipca Christoph Stehmann został mianowany prezesem działu technologii przesyłania dokumentów (Document Messaging Technologies – DMT) biznesu. Podlega Leslie Abi-Karam, która jest wiceprezesem wykonawczym firmy i prezesem Pitney Bowes Communications Solutions.

Organizacja CIP4 nagrodziła dyrektora technologii w firmie Agfa

Międzynarodowa organizacja działająca na rzecz integracji procesów prepress, press i postpress CIP4 podczas targów drupa 2012 przyznała swoją nagrodę Koenowi Van de Poel, dyrektorowi technologii w firmie Agfa Graphics N.V., za wkład w rozwój Adobe Job Definition Format (JDF). Otrzymał dożywotnie członkostwo w CIP4.

Z ostatniej chwili

Nowa edycja raportu drupa Global Trends, uznawanego za barometr biznesowy dla branży poligraficznej i opakowaniowej, jest już dostępna. Publikacja powstała na podstawie ankiety, którą na zlecenie targów drupa przeprowadziły wiosną 2022 r. dwie firmy (brytyjska Printfuture i szwajcarska Wissler & Partner). Wzięło w niej udział ponad 500 menedżerów reprezentujących drukarnie oraz producentów i dostawców maszyn i urządzeń z całego świata. Raport dostarcza cennych informacji na temat trendów technologicznych, rozwoju rynku, planów inwestycyjnych. Jego pełna wersja jest dostępna odpłatnie TUTAJ, natomiast w numerze 9/2022 „Świata DRUKU” znajdą Państwo przegląd najważniejszych wniosków zawartych w badaniu.

Firma Guandong Italia, dostawca specjalistycznych mediów dla branży poligrafii, poszerzył portfolio o produkt o nazwie Trio. To trójwarstwowy materiał, zaprojektowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, który – jak podkreśla producent – odznacza się z wszechstronnością zastosowań uniwersalnością zastosowań.

Organizator Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations – firma Targi w Krakowie – po prawie 15 latach zdecydował o przeniesieniu wydarzenia z Warszawy do Krakowa. Najbliższą, już 15. edycję wystawy, która przez lata dała się poznać jako niezawodne targi B2B skierowane do zakładów produkcyjnych, sieci handlowych, ale i mniejszych przedsiębiorców poszukujących nowych opakowań dla swoich produktów, zaplanowano w dn. 20–21 września 2023 r. w EXPO Kraków.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.