Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / swissQprint świętuje jubileusz 15-lecia

swissQprint świętuje jubileusz 15-lecia

Od lewej: Kilian Hintermann, Reto Eicher, Hansjörg Untersander i Roland Fetting

Szwajcarski producent wielkoformatowych ploterów z płaskim stołem – swissQprint – obchodzi piętnastą rocznicę istnienia. Firmę utworzyli we wrześniu 2007 r. Reto Eicher, Hansjörg Untersander i Roland Fetting. Obecnie przedsiębiorstwo zatrudnia ok. 200 osób i działa w skali globalnej, współpracując z ponad 30 niezależnymi firmami partnerskimi, wspólnie z którymi zainstalowało ponad 1,6 tys. maszyn.

Siedziba główna firmy znajduje się w Kriessern w Szwajcarii – tam na co dzień pracuje ok. 130 osób, w tym założyciele. Pozostała część załogi zatrudniona jest w filiach w Niemczech, Hiszpanii, Belgii, Wielkiej Brytanii, USA i Japonii.

Zespół – Reto Eicher, Roland Fetting, Peter Zünd, Werner Bösch i Hansjörg Untersander – w czasie, gdy powstawał pierwszy Oryx.

Pierwszym modelem swissQprint wprowadzonym na rynek był Oryx, mający swoją premierę na targach drupa 2008. Jak podkreślają założyciele firmy, prototyp nadal stoi w fabryce i jest w pełni sprawny. Zaledwie dwa lata później firma zaprezentowała maszynę Impala, a podczas targów drupa 2012 debiutowała największa dotychczas maszyna swissQprint – model Nyala. Po dwóch latach od premiery modelu Nyala na rynek trafiła jego druga generacja – Nyala 2. Instalację 500. maszyny swissQprint dokonano w lutym 2015 roku, zaś trzy miesiące później zaprezentowano druga generację ploterów Oryx i Impala. Na początku 2017 roku na rynek trafiły ulepszone modele Impala 2 i Onyx 2 w wersjach 4 × 4, a podczas targów Fespa 2017 firma swissQprint zaprezentowała plotery Impala LED i Nyala LED, wykorzystujące do utrwalania wydruków technologię LED. W 2019 r. podbój nowych rynków rozpoczął ploter Karibu – pierwsza rolowa drukarka producenta. W październiku 2021 r., podczas targów Fespa w Amsterdamie swissQprint zaprezentował 4. generację drukarek wielkoformatowych z płaskim stołem, co stanowiło kolejny skok jakościowy. Najnowszym produktem jest Kudu – wysokiej klasy płaska maszyna drukująca, wprowadzona na rynek w maju tego roku.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Mijający rok przyniósł branży opakowań wiele zmian. Nowa rzeczywistość kształtowała lokalne gospodarcze relacje biznesowe, a kwestie łączności, cyfryzacji, automatyzacji i zrównoważonego rozwoju stały się podstawą produkcji. Jean-Pascal Bobst, prezes firmy BOBST, analizując minione miesiące, przedstawia wnioski na temat przyszłości tego sektora.

25 listopada br., podczas Gali Jubileuszowej Polskiej Izby Druku, poznaliśmy laureatów XXII edycji konkursu Złotego Gryfa. Jest to największy i najstarszy w Polsce konkurs obejmujący całe spektrum produkcji poligraficznej, gdzie oceniana jest wyłącznie jakość wykonania produktu. Jak już informowaliśmy, w tegorocznej edycji rywalizacji prestiżową statuetką nagrodzono wydanie nr 6/2021 „Świata DRUKU” (kategoria: Czasopismo wielobarwne). Jakie inne produkty rodzimej poligrafii zdobyły wyróżnienie?

Za nami kolejna wystawa skierowana do branży handlu detalicznego – w Warszawie w dn. 23–24 listopada br. odbyło się największe, jak podkreśla organizator, wydarzenie tego sektora w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej – Międzynarodowe Targi Wyposażenia Sklepów RetailShow. Podczas wystawy, nad którą patronat medialny sprawował „Świat DRUKU”, przedstawiciele sieci i centrów handlowych, najemcy i właściciele sklepów mogli znaleźć rozwiązania niezbędne do prowadzenia działalności. W tym roku producenci technologii i wyposażenia szczególnie promowali nowości, oparte na automatyzacji i robotyzacji.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.