Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Złote Medale dla ploterów Artemis

Złote Medale dla ploterów Artemis

Seria ekonomicznych ploterów wielkoformatowych Artemis 1601/1621 oraz 3-metrowe plotery ¬Artemis 3200 / 3224 zostały uhonorowane Złotym Medalem podczas warszawskiego Festiwalu Marketingu, Druku & Opakowań.

Seria ekosolwentowych ploterów Artemis o szerokości 160 cm obejmuje dwa modele. Artemis 1601 i 1621 różnią się nieco konstrukcją i wyglądem, ale ich punktem wspólnym – jak zapewnia producent – są ekologiczne atramenty, atrakcyjna cena, „europejska” jakość wydruku i produktywność. Artemis 1601 został wyposażony w dwie istotne funkcje: technologię druku zmienną wielkością kropli (ang. Variable Dot) oraz zewnętrzny system suszący podczerwienią (ang. Infra-red dryer).
„Technologia Variable Dot działa podobnie jak sposób malowania pokoju. Duże jednolite obszary zamalowujemy wałkiem co jest ekonomiczniejsze i zajmuje mniej czasu, natomiast detale małym pędzelkiem. Proces ten zachodzi automatycznie i jest kontrolowany przez oprogramowanie RIP urządzenia – tłumaczy Paweł Stania z firmy Atrium Centrum Ploterowe, dystrybutora ploterów Artemis. Z kolei zewnętrzna suszarka typy Infra-Red znacząco poprawia schnięcie wydruków, co przekłada się na możliwość stosowania szybszych trybów druku. Artemis 1601 wyposażony jest także w regulowany, podgrzewany stół pod głowicą, rozgrzewający i utrwalający zadrukowany materiał na etapie druku. Oświetlenie LED ułatwia nam kontrolę tego procesu”.
Artemis 1601 wyposażony jest w sprawdzoną i stabilną, japońską, piezoelektryczną głowicę serii DX7. Posiada ona 1440 dysz (8 rzędów po 180 dysz), przez co umożliwia druk w rzeczywistej rozdzielczości 1440 x 1440 dpi. Ploter obsługuje materiały rolowe o maksymalnej szerokości 160 cm. Jest to najpopularniejsza szerokość ploterów ekosolwentowych pozwalająca zrealizować większość zleceń takich jak zadruk folii samoprzylepnych, fototapet, banerów, papierów, backlitów, blokoutów i innych nośników przeznaczonych do zadruku ekosolwentowego. Artemis 1601 jest ploterem 4-kolorowym drukującym w palecie CMYK i jest fabrycznie przystosowany do druku ekonomicznymi atramentami ekosolwentowymi z przeznaczeniem do druku aplikacji wewnętrznych i na zewnątrz. Ploter wyposażony jest w rolkowy system prowadzenia materiału, przesuwający materiał płynnie i stabilnie oraz niepowodujący podwijania się medium, co zapewnia druk ciągły. Na wyposażeniu znajduje się rolowy system nawijający. „Maksymalna produktywność plotera wynosi 20 m2/h. Jest to najlepszy wynik w tej klasie i w tym segmencie cenowym. Nie zapominajmy też o naprawdę fotograficznej jakości wydruków – przekonuje Paweł Stania. W trybach precyzyjnych ploter osiąga prędkości od 8 do 12 m2/h i może konkurować z wieloma europejskimi i japońskimi drukarkami”.
Sterowanie ploterem odbywa się za pomocą zaawansowanego oprogramowania RIP (np. PhotoPrint) oraz panelu sterującego na obudowie plotera. Urządzenie charakteryzuje się cichą pracą i małymi gabarytami, przez co nie wymaga dużej przestrzeni i może być użytkowany nawet w biurze. Ploter znajdzie swoje zastosowanie w agencjach reklamowych, studiach projektowych, zakładach fotograficznych, drukarniach wielkoformatowych, drukarniach offsetowych i opakowaniowych a także w szkołach, urzędach, biurach, w działach marketingu czy punktach ksero.
Lista funkcjonalności drugiego nagrodzonego plotera jest bardzo podobna. W odróżnieniu od modelu 1600 – Artemis 1621 posiada głowice DX5. Gwarantują one taką samą rozdzielczość i jakość wydruku jak w modelu opisywanym powyżej. Produktywność drukarki 1621 jest również na zbliżonym poziomie i sięga maksymalnie 18 m2/h. Ploter posiada zainstalowaną technologię druku falą/mgłą (rozmytym rastrem) eliminującym efekt paskowania. System nawijający zainstalowany w Artemis 1621 jest „cięższy” od tego z modelu 1601. Jego konstrukcja ma 2 silniki przez co może prowadzić cięższy materiał pewniej i stabilniej. Stół zawiera 3 strefy rozgrzewająco-suszące. Z kolei zewnętrzny system suszący zawiera zarówno promiennik podczerwieni, jak i wentylatory. Nieco inna jest konstrukcja maszyny. Z lewej strony urządzenia znajduje się klapka ułatwiająca dostęp do głowic celem konserwacji maszyny. Podobnie jak w modelu 1601, Artemis 1621 jest obsługiwany poprzez zaawansowane oprogramowanie RIP PhotoPrint.
Z kolei nagrodzone Złotym Medalem plotery Artemis serii 3220 i 3224 to szybkie plotery solwentowe, których realna prędkość zadruku sięga odpowiednio 100 i 160 m2/h. Jakość tych urządzeń potwierdzają dane sprzedażowe – prawie 200 instalacji w Polsce. Jak zapewnia producent, Artemis 3200 to jeden z najciekawszych ploterów twardosolwentowych o szerokości 3,20 m na rynku. Łączy w sobie kilka cech, takich jak niskie koszty eksploatacji, wysoka jakość i prędkość druku, stabilność pracy. Dzięki zastosowaniu w ploterze najnowszej generacji, 8 głowic piezoelektrycznych Konica Minolta 512 o 42 pikolitrowej kropli ploter osiąga wysoką jakość druku. Dostępne są rozdzielczości druku od produkcyjnego trybu 180 x 720 dpi do wysokojakościowego 360 x 1080 dpi. Dodatkowo inżynierowie zminimalizowali efekty siania i nierównych krawędzi. Warto wspomnieć także, że ploter ten ma zaawansowane systemy ochrony głowic.
Urządzenie wyposażone jest w stół suszący posiadający trzy niezależnie sterowane strefy grzejne: grzałkę wstępną (maks. 55°C), grzałkę utrwalającą (maks. 40°C), grzałkę suszącą (maks. 55°C) a także sekcję wentylatorów. System ten zapewnia prawidłowe schnięcie tuszu również przy szybkich trybach druku.
Artemis 3200 wyposażony został w prosty i wydajny system czyszczenia karetki oparty na podciśnieniowym zasysaniu atramentu z powierzchni głowicy. Sterowanie rodzajem czyszczenia odbywa się z poziomu plotera i oprogramowania sterującego ploterem. Dzięki poszczególnym klawiszom mamy dostęp do czyszczenia wszystkich kolorów lub tylko konkretnej sekcji kolorystycznej.
Jak zapewnia producent, Artemis 3200 rozszerzy moce produkcyjne i możliwości wielu rozwijających się drukarni i agencji reklamowych. Ploter może drukować na szerokiej gamie mediów powlekanych i niepowlekanych. Przykładowe zastosowania to plakaty, banery, backlity, grafiki POS, grafika na środki transportu, siatki i wszelkie inne oznakowanie zarówno do wnętrz jak i na zewnątrz.
Nowy model cechuje się udoskonaloną konstrukcją, wbudowaną stacją roboczą i co najważniejsze, 8 głowicami Konica-Minolta o podwójnej (1024) liczbie dysz. Wielkość kropli atramentu generowanej przez głowicę wynosi 42 pl. Jest to wystarczająca jakość do produkcji banerów reklamowych, billboardów, plakatów, grafiki podświetlanej, znaków informacyjnych, grafiki wystawienniczej i innych grafik pełnokolorowych na materiałach powlekanych i niepowlekanych o szerokości do 3200 mm. Za prawidłowe prowadzenie mediów odpowiada ciężki system rolowy (odwijająco-nawijający) utrzymujący stałe naprężenie zarówno z tyłu, jak i z przodu maszyny. Artemis KM 3224 osiąga prędkość do 160 m2/h w rozdzielczości 180 x 720 dpi (2 pasy). W rozdzielczości 240 x 1080 dpi (4 pasy) ploter drukuje z rzeczywistą prędkością do 60 m2/h. Warto zaznaczyć, że producent wyeliminował efekty siania i nierównych krawędzi, często występujące w konkurencyjnych, ekonomicznych maszynach.
Podobnie jak model 3200, ploter został wyposażony w zaawansowane systemy ochrony głowic przed zaschnięciem lub zniszczeniem. KM 3224 został wyposażony został w prosty i niezawodny system czyszczenia głowic oparty na zasadzie podciśnieniowego zasysania atramentu. Czyszczenie głowic odbywa się zarówno z poziomu plotera, jak i oprogramowania sterującego. Łatwy dostęp do tej funkcji umożliwia czyszczenie wszystkich głowic jednocześnie lub tylko jednej konkretnej sekcji kolorystycznej, co dodatkowo minimalizuje straty atramentu.
Urządzenie wyposażone zostało w stół suszący posiadający trzy niezależnie sterowane strefy grzejne: grzałkę wstępną, utrwalającą i grzałka susząca. Zewnętrzna sekcja wentylatorów dosuszających zamontowana jest na froncie maszyny. System ten zapewnia prawidłowe schnięcie tuszu nawet w szybkich trybach druku. Nowy Artemis drukuje twardym solwentem, czyli niedrogim atramentem o wysokiej odporności na czynniki mechaniczne i pogodowe.
Ploter został wyposażony w amerykańskie oprogramowanie Sai – PhotoPRINT 6.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.