Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Zielony raport Epsona

Zielony raport Epsona

Fot. Epson/J. Gibson

Epson opublikował raport pt. „Making the Green Choice” przedstawiający działania i rozwój firmy w obszarze zrównoważonej transformacji w Europie w 2021 r.

W ciągu najbliższej dekady producent planuje przeznaczyć ok. 770 mln euro na transformację swojej działalności, uwzględniając zasady zrównoważonej gospodarki. Te inwestycje będą miały na celu obniżenie emisyjności oraz zamknięcie pętli wykorzystania surowców (zmaksymalizowania ich użycia) w ramach swojej działalności. Dodatkowo te innowacje pomogą klientom ograniczyć ich wpływ na środowisko oraz tworzyć nowe produkty, które z założenia są ekologiczne.

W 2021 r. firma Epson zobowiązała się, że do roku 2023 obniży emisję CO2 zgodnie z celem dotyczącym globalnego ocieplenia klimatu o 1,5°C oraz będzie korzystać jedynie z energii odnawialnej we wszystkich swoich placówkach; do 2025 r. osiągnie cele dotyczące obniżenia emisji bezpośredniej (19%) i pośredniej (44%); do 2030 r. podejmie się realizacji wszystkich 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju wyznaczonych przez ONZ; do 2050 r. zostanie firmą zeroemisyjną, która nie korzysta z surowców kopalnych (np. ropy czy metali). „Naszym głównym celem jest przede wszystkim zapewnienie klientom najlepszych zrównoważonych technologii. Nasze niskoemisyjne, niewymagające użycia ciepła i wytwarzające mniej odpadów technologie będą pracować na rzecz naszych klientów, kiedy my będziemy dążyć do realizacji celów zrównoważonego społeczeństwa” – powiedział Yoshiro Nagafusa, prezes i dyrektor generalny Epson EMEAR.

Opublikowany właśnie raport skupia się na rozwiązaniach firmy Epson, projektowanych z myślą o ekologii i potrzebach klientów. Należą do nich np. drukarki niewymagające użycia ciepła, które obniżają pobór mocy i emisję CO2 nawet o 83% (jak podkreśla producent, wdrożenie jego technologii w całej Europie mogłoby obniżyć zużycie energii o 1 mld kWh rocznie i emisję CO2 o 410 tys. ton). Drukarki EcoTank (bez kartridży) już do tej pory pozwoliły zapobiec wprowadzeniu do środowiska 1,6 mln ton zużytych materiałów eksploatacyjnych opartych na tworzywach sztucznych. Kolejne korzyści związane są z opracowanymi przez Epson technologiami drukowania na tkaninach, które mogą pomóc ograniczyć w tym procesie zużycie wody nawet o 90%, a energii o 30%. W raporcie czytamy także o PaperLab (to pierwsze na świecie rozwiązanie do produkcji papieru, umożliwiające biurowy recykling dokumentów) oraz o wynikach rzetelnego i uznawanego na całym świecie audytu przeprowadzonego przez instytucje zewnętrzne – w 2021 r. Epson po raz drugi z rzędu otrzymał status Platinum przyznawany przez EcoVadis, ponadto firma może poszczycić się statusem Platinum, przyznawanym przez Responsible Business Alliance (RBA), który potwierdził jej zaangażowanie na rzecz zrównoważonego rozwoju i działania na rzecz dobrobytu swoich pracowników.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.