Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Zielone finansowanie i kredyt technologiczny

Zielone finansowanie i kredyt technologiczny

Polskie firmy od kwietnia br. zyskały nową możliwość kompleksowego sfinansowania na preferencyjnych warunkach grupy aż 53 zielonych aktywów – m.in. maszyn i urządzeń. Leasing proekologicznych rozwiązań oferuje Millennium Leasing poszerza swoją ofertę o przedmiotów. Z kolei Bank Millennium przyjmuje (do 31 maja br.) wnioski o Kredyt Technologiczny, który umożliwia uzyskanie dofinansowania w postaci bezzwrotnej premii technologicznej Banku Gospodarstwa Krajowego (bank oferuje finansowanie, nabór wniosków o premię realizowany jest przez BGK).

W ramach oferty leasingu zielonych inwestycji firmy korzystają z dłuższego okresu leasingu, obniżonego oprocentowania i szybkiej ścieżki decyzyjnej. Dodatkowo mogą wybrać opcję „3 niższe raty na start” z wysokością raty na poziomie zaledwie 10% standardowej stawki. To rozwiązanie pozwala na zmniejszenie obciążenia przedsiębiorcy w początkowym okresie leasingu i przesunięcie spłaty pierwszych 3 rat na później. Przedsiębiorcy zyskują w ten sposób czas „na rozruch” wyleasingowanych przedmiotów. Oprócz paneli i instalacji fotowoltaicznych firmy mogą sfinansować magazyny energii, pompy ciepła, a także specjalistyczne proekologiczne urządzenia (np. stacje ładowania samochodów elektrycznych, linie i maszyny do recyclingu tworzyw sztucznych, odpadów, kabli, opon, myjki do pojemników, układy do uzdatniania powietrza czy maszyny do produkcji pelletu). Wyleasingować można zarówno nowe, jaki i używane przedmioty.

Kredyt Technologiczny umożliwia uzyskanie dofinansowania nawet 70% kosztów kwalifikowanych inwestycji, polegającej na wdrożeniu nowej technologii, rozumianej jako każda istotna i korzystna zmiana procesu, która nie była wcześniej stosowana w przedsiębiorstwie, a która jednocześnie wpływa na udoskonalenie cech wytwarzanego produktu lub świadczonej usługi. Warunkiem udziału w konkursie jest posiadanie promesy kredytowej lub umowy warunkowej Kredytu Technologicznego, najpóźniej na dzień składania wniosku. Rolą Banku Millennium jest zapewnienie finansowania dla przyszłej inwestycji. Musi ona spełniać kilka warunków: powinna być własnością firmy (może być technologią nabytą); jej przewagi techniczne w stosunku do rozwiązań stosowanych obecnie na rynku powinny wynikać z unikalnego pomysłu twórcy; nie jest obecnie stosowana na poziomie przedsiębiorstwa; wprowadzona zmiana jest istotna technicznie
i wpływa na poprawę parametrów procesu; stanowi tajemnicę przedsiębiorstwa. Minimalny wymagany udział własny to 10% kwoty kredytu.

Premia technologiczna, którą przyznaje BGK, z założenia spłaca cześć kapitału kredytu bankowego. To rozwiązanie pozwala bankowi uwzględnić premię w ocenie zdolności kredytowej firmy, daje też firmie możliwość pozyskania wyższej kwoty finansowania projektu.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.