Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Współpraca na rzecz rozwoju proekologicznych opakowań

Współpraca na rzecz rozwoju proekologicznych opakowań

Od lewej: Krzysztof Jóźwik (Politechnika Łódzka) i Krzysztof Sadowski (DS Smith Polska)

Politechnika Łódzka i DS Smith Polska zawarły w 17 czerwca 2021 r. umowę o współpracy. Jej najważniejsze cele to wymiana doświadczeń, rozszerzenie współpracy w zakresie kształcenia oraz projektów naukowych i badawczo-rozwojowych. Partnerzy zamierzają wspólnie eksplorować zagadnienia związane ze współczesnymi technologiami w zakresie recyclingu i produkcji papieru oraz opakowań z tektury, w tym z przełomowymi działaniami na rzecz gospodarki o obiegu zamkniętym i zrównoważonego rozwoju.

Umowa przyniesie korzyści obu stronom. Pracownicy spółki będą mogli realizować doktoraty wdrożeniowe, a studenci przygotowywać prace dyplomowe na tematy zbieżne z potrzebami spółki oraz odbywać staże i praktyki. Dokument podpisali: rektor uczelni – prof. Krzysztof Jóźwik i prezes zarządu firmy – Krzysztof Sadowski.

„Planujemy wspólne prowadzenie prac eksperckich i naukowo-badawczych związanych z opracowaniem innowacyjnych rozwiązań z zakresu inżynierii materiałów, technologii produkcji papieru i recyklingu. Nasz nowy partner, firma DS Smith Polska, jest światowym koncernem, którego główny biznes jest skoncentrowany na produkcji proekologicznych opakowań z tektury falistej i papieru oraz recyklingu materiałów papierowych. Z kolei unikatowe w kraju Centrum Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej dysponuje ogromnym doświadczeniem w kształceniu papierników i poligrafów na poziomie akademickim oraz prowadzeniu badań dla branży papierniczej i poligraficznej. Umowa z tak renomowanym partnerem, realizującym wiele innowacyjnych projektów, jest szczególnie ważna dla uczelni technicznej, która opracowuje i wdraża najnowsze technologie. Jestem przekonany, że wspólnie wypracowane rozwiązania przyczynią się do współtworzenia nowoczesnej polskiej i proekologicznej gospodarki. Praktyki i staże pozwolą na zdobycie praktycznych umiejętności, obecnie tak bardzo poszukiwanych na rynku pracy, a wspólne konferencje naukowe i prace badawcze wzmocnią nasz potencjał badawczy” – mówi Krzysztof Jóźwik.

Krzysztof Sadowski dodał: „Grupa DS Smith Polska jest częścią międzynarodowego koncernu, który z sukcesem działa w 34 krajach i zatrudnia ponad 30 tys. pracowników. W Polsce w czterech zakładach produkcyjnych i centrach logistycznych zatrudniamy ponad 1,3 tys. osób. Co ważne dla województwa łódzkiego i Politechniki Łódzkiej, jedna z naszych fabryk znajduje się w Kutnie, a druga właśnie budowana, usytuowana będzie w pobliskim Bełchatowie. Będzie to jeden z najnowocześniejszych zakładów produkcji tektury i opakowań w Europie. Ruszamy tam z produkcją wiosną 2022 r. i aktualnie do tego zakładu rekrutujemy około 200 pracowników, w tym inżynierów o różnych specjalnościach. Cieszymy się również, że będziemy mogli dzielić się naszą wiedzą ze studentami Politechniki Łódzkiej i ułatwiać młodym ludziom karierę w tej wyjątkowej branży”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.