Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Wirtualny showroom firmy Agfa

Wirtualny showroom firmy Agfa

Od pewnego czasu obecni i potencjalni użytkownicy przemysłowych rozwiązań inkjetowych Agfa Jeti Tauro mają do dyspozycji obszerną bazę wiedzy na ich temat. W ramach stworzonego przez firmę wirtualnego showroomu (obrazującego działające w jej centrali w Mortsel centrum demonstracyjne) mogą oni zapoznać się z poszczególnymi modelami wchodzącymi w skład tej serii urządzeń, ich zastosowaniami, studiami przypadku (uwzględniającymi wdrożenia w przedsiębiorstwach o różnym profilu produkcyjnym), a także różnymi zagadnieniami związanymi z codziennym ich użytkowaniem.

Agfa podkreśla, że narzędzie to cieszy się dużą popularnością wśród jej klientów, zwłaszcza w kontekście obecnej sytuacji na świecie. „Wirtualny showroom Jeti Tauro to prawdziwa skarbnica wiedzy na temat tych urządzeń – mówi Adriana Piotrowska-Ineksiak, kierująca działem druku inkjetowego Agfa w Polsce. – Działa on od kilkunastu miesięcy, a jego intuicyjna nawigacja pozwala szybko i sprawnie zapoznać się z niezbędnymi informacjami na temat danego modelu. Nasi klienci szczególnie cenią sobie część związaną z aplikacjami, jakie można realizować w maszynach z serii Jeti Tauro, zarówno na podłożach sztywnych jak i giętkich – w zależności od konfiguracji urządzenia. O ich doświadczeniach można dowiedzieć się w dziale „Testimonials”. Polecamy też podstrony poświęcone technice inkjet UV LED i korzyściom wynikającym z jej zastosowania we wszystkich ploterach atramentowych Agfa. Jedną z ich bezdyskusyjnych zalet jest proekologiczność – kwestia zrównoważonego rozwoju w kontekście produkcji poligraficznej z udziałem naszych rozwiązań również znalazła tu swoje miejsce. Wizyta w wirtualnym showroomie Jeti Tauro nie wymaga żadnej wcześniejszej rejestracji”.

Wirtualny przegląd urządzeń Jeti Tauro

Centralne miejsce w wirtualnym showroomie zajmują poszczególne urządzenia ze wspomnianej serii, począwszy od modelu Jeti Tauro H2500 LED z ręcznym podawaniem i odbieraniem mediów, na w pełni zautomatyzowanych rozwiązaniach Jeti Tauro H3300 LED kończąc. Po kliknięciu w obrazek danej maszyny użytkownik może obejrzeć ją ze wszystkich stron. Znajdzie tu również krótką charakterystykę modelu i przekierowanie na docelową podstronę mu poświęconą.

W części „View Webinar” znajdują się z kolei prezentacje (przygotowane w formie webinariów) różnych ploterów wielkoformatowych z oferty firmy Agfa, zarówno serii Anapurna, Oberon oraz poszczególnych modeli Jeti Tauro.

W części „Testimonials” odwiedzający wirtualny showroom znajdą liczne przykłady wdrożeń wielkoformatowych rozwiązań inkjetowych Agfa w przedsiębiorstwach z całego świata, w tym także z Polski, reprezentujących różne profile produkcji. Znajdujące się tu studia przypadku obejmują zarówno implementacje ploterów Jeti Tauro (w różnych konfiguracjach), jak też urządzeń z innej serii – Anapurna, także cieszącej się niesłabnącą popularnością w firmach z wielu krajów.

Mnogość i różnorodność aplikacji

„Aplikacje inkjetowe o niezwykłej mocy przyciągania” – tak brzmi motto części wirtualnego showroomu prezentującej różnorodne zastosowania przemysłowego druku inkjetowego UV. Użytkownicy znajdą tu materiały filmowe i tekstowe, dotyczące wielu, także nietypowych zastosowań tej technologii, uwzględniających liczne podłoża i potrzeby finalnych odbiorców. „Przesłanie jest tu jednak wspólne: tworzenie materiałów Sign & Display, które będą w jak największym stopniu przyciągać uwagę oglądających je osób – mówi Adriana Piotrowska-Ineksiak. – Niezależnie od tego, czy mówimy o wystawie sklepowej, stoisku targowym czy olbrzymim banerze reklamowym, eksponowanym w sercu miasta”.

Wśród prezentowanych w tej części aplikacji, realizowanych z udziałem ploterów inkjetowych UV znajdują się m.in.: drukowanie na materiałach akrylowych, produkcja backlitów, drukowanie na tekturze falistej, tworzenie efektów typu „dzień i noc”, efekty 3D (także w kontekście druku soczewkowego), drukowanie na szkle, grafika typu „one-way vison”, lakierowanie wybiórcze, aplikowanie lakieru na drukach soczewkowych i wykorzystujących język Braille’a, drukowanie tapet ściennych oraz struktury drewna.

Zalety technologii UV LED

W kolejnym miejscu wirtualnego showroomu Agfa prezentuje kluczowe – zdaniem firmy – korzyści wynikające z zastosowania technologii UV LED. „Maszyny wyposażone w promienniki tego typu cechuje szereg zalet o charakterze ekonomicznym i ekologicznym – podkreśla Adriana Piotrowska-Ineksiak. – Najważniejsze z nich to: szersze spektrum zastosowań (dzięki możliwości zadrukowywania podłoży wrażliwych na wysoką temperaturę); wyższa prędkość, a co za tym idzie – wydajność; wysoka żywotność promienników LED, w zasadzie równa cyklowi życia całej maszyny (ok. 5 lat, czyli 10 tys. przepracowanych godzin); znaczące oszczędności energii w porównaniu do ploterów wyposażonych w tradycyjne lampy rtęciowe oraz większa proekologiczność urządzeń, wynikająca m.in. z pozbycia się rtęci (a tym samym konieczności jej utylizowania) oraz braku emisji ozonu przez samo urządzenie”.

Kwestia zrównoważonego rozwoju, także w kontekście proekologicznych atramentów Anuvia, posiadających certyfikat GreenGuard Gold, również znalazła swoje miejsce w ramach showroomu. Jak podkreśla Adriana Piotrowska-Ineksiak, jest to niezwykle newralgiczny i często podnoszony przez klientów punkt podczas rozmów na temat inwestycji w ploter UV.

Agfa już od dłuższego czasu promuje swoje wielkoformatowe rozwiązania inkjetowe przy użyciu hasła „Extreme”. W części showroomu zatytułowanej zatytułowanej „7 powodów, by stać się ekstremalnym” firma przekonuje potencjalnych użytkowników tych rozwiązań do zainwestowania w plotery Jeti Tauro bazujące na technologii LED UV. Wśród licznych – zdaniem Agfy – przesłanek do tego typu inwestycji, wymienia ona m.in.: wysoką wydajność i jakość; zoptymalizowany koszt zakupu i eksploatacji (TCO); kompleksowość rozwiązania (uwzględniającą sprzęt, atramenty i oprogramowanie); różnorodność aplikacji; globalne wsparcie serwisowe i techniczne; bogate 15-letnie doświadczenia rynkowe producenta; innowacyjność rozwiązań stymulującą wzrosty i rozwój użytkowników.

Wirtualny showroom firmy Agfa jest dostępny TUTAJ.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.